Problem z wyborem odtwarzacza i posiadanym TV

wickerman767

New member
Planuję zakup odtwarzacza Blu-ray. Na chwilę obecną posiadam plazmę - Panasonic TH-37PV60EH - rozdzielczość 1024 x 720(HD), kontrast 10.000:1. W LCD zainwestuję mniej więcej za rok. Czy obecny sprzęt pozwoli mi docenić zalety formatu Blu-ray czy też nie będzie większej różnicy pomiędzy nim a DVD? Jaki odtwarzacz polecacie na początek (mogę wydać do 700-800 zł)? Z góry dziękuję za pomoc. :)
 

wickerman767

New member
Obecnie zastanawiam się głównie nad Samsungiem BD-P1500 lub Sony BDP-S350... Który z nich bardziej polecacie dla początkującego użytkownika? Dodam, że planuję odtwarzanie głównie oryginalnych płyt Blu-ray i DVD, sporadycznie DVD-R lub DVD+R... Nie zależy mi za bardzo na bsłudze różnych kodeków. Więc nie wiem czy lepiej wydać ok. 500 zł na Samsunga, czy też szarpnąć te 800 i kupić Sony. Czy różnica pomiędzy tymi modelami jest duża? I czy oba będą w pełni kompatybilne z moim obecnym TV? Z góry dziękuję za rady. :)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
roznice miedzy BD a DVD zobaczysz - jednak przy tym ekranie nie bedzie to powalajace.... szybciej odczujesz roznice w dzwieku -oczywiscie jesli masz mozliwosc wykozystania nowych formatow. co do marki odtwarzacza- osobiscie uzywam sony ,ale czy w tym przypadku warto zaplacic 800 zamiast 500 to nie mam pewnosci...
 

wickerman767

New member
mat74 napisał:
roznice miedzy BD a DVD zobaczysz - jednak przy tym ekranie nie bedzie to powalajace.... szybciej odczujesz roznice w dzwieku -oczywiscie jesli masz mozliwosc wykozystania nowych formatow. co do marki odtwarzacza- osobiscie uzywam sony ,ale czy w tym przypadku warto zaplacic 800 zamiast 500 to nie mam pewnosci...
Najdalej za rok kupię LCD więc Blu-ray nie będzie na stałe podpięty do obecnej plazmy. ;) Dodatkowo siedzę stosunkowo blisko ekranu - ok. 2.5 m. Z tego co widzę to na forum większość osób wychwala Sony 350, a Samsung P1500 ma wiele krytycznych opinii, problemów z softem itp. Więc nie wiem czy nie lepszą inwestycją na przyszłość będzie S350...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wickerman767 napisał:
Najdalej za rok kupię LCD

tylko czy jest sens ?!- jesli chcesz naprawde miec kino w domu i w pelni wykorzystac jakosc BD pomysl o pojsciu w innym kierunku.....
sony 350 to nie sony 300 ;) no i mozesz rowniez pomyslec o panasonicu 35 , w sumie odtwarzacza nie kupujesz na pol roku wiec moze faktycznie lepiej dolozyc pare zloty..... ( mi tam "koreanczyki" zawsze kojarza sie z "goldstar"...)
 

wickerman767

New member
mat74 napisał:
tylko czy jest sens ?!- jesli chcesz naprawde miec kino w domu i w pelni wykorzystac jakosc BD pomysl o pojsciu w innym kierunku.....

Tzn?

mat74 napisał:
sony 350 to nie sony 300 ;) no i mozesz rowniez pomyslec o panasonicu 35 , w sumie odtwarzacza nie kupujesz na pol roku wiec moze faktycznie lepiej dolozyc pare zloty..... ( mi tam "koreanczyki" zawsze kojarza sie z "goldstar"...)

Na razie mogę przeznaczyć na zakup odtwarzacza Blu-ray do 800 zł czyli Sony S350 jest już w górnej półce cenowej...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1.tzn- TV do telewizji , a do filmow projektor....- na tym polega roznica miedzy kinem domowym a kinem w domu...:D

2.to kupuj sony
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wickerman767 napisał:
Tzn?



Na razie mogę przeznaczyć na zakup odtwarzacza Blu-ray do 800 zł czyli Sony S350 jest już w górnej półce cenowej...

dziwne, mnie matematyki inaczej uczono :)
za 650zl mozna kupic juz, trz miec szczescie
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie moge sie pochwalic, bo sam szukam, ale byla za 6 stowek z hakiem, nowa z prezentacji, trzeba troche poczekac i na pewno bedzie, cierpliwosci, obserwowac tu i tam

790zl no widzisz mniej niz 850zl jak pisales wczesniej, poczekasz troche i kupisz spokojnie za 700zl z malym haczykiem :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
nowa z prezentacji

nie chce sie czepiac - ale "nowka" czy "ex demo" ?! bo dla mnie to co innego... nasuwa sie wiec pytanie- czy lepiej zaplacic 7 stowek z hakiem za nowa "nowke" czy 6 stowek za uzywana "nowke" ..?!
 

wickerman767

New member
Ze względu na wahania cen rozważam jeszcze wybór Panasonica DMP-BD35 (pasowałby pod tv) tudzież LG 370... Za tym drugim przemawia fakt, iż odtwarza pliki .mkv (duża oszczędność przy wysokich cenach DVD) - minusem za to jest jego cena (od 915 zł)... Na moim miejscu zainwestowalibyście 100-150 zł więcej w LG BD370 czy też wybrali któryś z tańszych modeli - np. Sony S350, albo Samsung P1500? Odtwarzacz chcę kupić w przeciągu tygodnia więc na jakieś większe wahania cen chyba nie mam co liczyć...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Odtwarzanie mkv to faktycznie przydatna funkcja, ale zorientuj się dokładnie jak to jest bo nie wszystkie filmy mkv ten BD odtworzy.

Co do Panasonica BD35 - ja jestem z niego bardzo zadowolony, tym bardziej, że pasuje to Plazmy tego samego producenta. Bardzo ładny obraz z płyt Blu-Ray no i oczywiście z własnych nagrań filmowanych kamerą HD - odtwarzacz ten odtwarza płyty DVD AVCHD - także jest OK"

Powodzenia w zakupach!
 

wickerman767

New member
marciniozo napisał:
Odtwarzanie mkv to faktycznie przydatna funkcja, ale zorientuj się dokładnie jak to jest bo nie wszystkie filmy mkv ten BD odtworzy.

Słyszałem, że z .mkv nie ma problemów, ale jeszcze poczytam... Dzięki za uwagę!

Też byłbym za Panasonic'iem jednak nie wiem co ten odtwarzacz ma takiego w sobie, że jest jednak trochę droższy np. od Sony S350?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Generalnie nie interesuję się mkv, ale gdzieś czytałem, że ten odtwarzacz i owszem pliki mkv odtwarza, ale 720p i to jeszcze nie wszystkie. Dokładnie nie wiem bo mnie to nie interesuje, więc nie zgłębiałem tematu.

Co ma w sobie Panasonic.... hmm tego nie wiem, ale ja jestem z niego bardzo zadowolony! :D
 

pralf1

New member
Witam srdecznie.
Czy miał ktoś styczność z tym modelem sharp BDHP21H ??
W polsce go niewidziałem , w Angli jest po 250 Funtów,
Do jakiego modelu jest porównywalny i czy warto go zakupić??
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie pakuj sie w tego sharpa!!!!
za 250 £ kupisz prawie kazdy odtwarzacz BD (tzn.w tej klasie) wiec nie ma sensu kupowac takich "ciekawostek";)
 

pralf1

New member
mat74 napisał:
nie pakuj sie w tego sharpa!!!!
za 250 £ kupisz prawie kazdy odtwarzacz BD (tzn.w tej klasie) wiec nie ma sensu kupowac takich "ciekawostek";)
Sory! walnołem byka to miał być- SHARP BH-HP21H,
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie wiem czym sie roznia te modele ,ale sharp bd-hp21s kosztuje 140 £ i jest dostepny w sieci sklepow ASDA......:D
pewnie zaraz obok regalow z poduszkami,poscielami i sprzetem kuchennym...;)
 

melon100

New member
:D A ja kupiłem Funai B1 - M110 faktycznie leżał niedaleko pościeli w Auchon .Cena 499:D szybki,cichy,solidnie wykonany czyta praktycznie wszystko warto kupić zresztą Philips BDP 7200,Denon BD 1800,Onkyo BD 606 to są klony tego B1 tylko wiele droższe.Promocja trwa do 19.05.Jeśli chcesz kupić jednak coś innego to sugeruję jednak pochodzić po marketach .We wtorek w Carrefour Kraków były SONY BDP S350 700zł ,BDP-300 za 650zł,Philips BDP 7200 za 750zł.W Mediamarkt ma być 19.05 jakaś promocja na odtwarzacze .
 
Do góry