Problem z wyborem LCD 37"

robroy.plo

New member
Witam,
No i jak zawsze dylemat z decyzją dotyczącą wyboru:roll: . Trochę poczytałem, trochę pooglądałem i zgłupiałem całkowicie:rolleyes: . Chciałem kupić 32" jednak 37" będzie bardziej optymalnym wyborem.
Warunki oglądania: odległość od TV ok 2-2,5 m, pokój nasłoneczniony, TV na ścianie prostopadłej do okna, generalnie TV ma być do wszystkiego (sygnał SD; kablówka; DVD; DivX; komp; n-ka) na dłuższy czas. Chcemy z żoną dokonać dobrego wyboru i nie zrujnować domowego budżetu:???: . Zastanawiamy (tzn. ja;)) się nad następującymi modelami:
- Panasonic TX-37LZ70P;
- Sharp LC-37XD1E;
- Sharp LC-37X20E (mój wybraniec :krol: );
- JVC LT-37P80;
- Sharp LC-37RD2E.
Może coś doradzicie, może inna marka Hitachi, Toshiba, Sony, kwota max 5 tys zł ale najlepiej około 4-4,5 tys zł. Pomóżcie bo dalej się nie zdecyduję (a żona wcale mi nie pomaga i chce jakieś HD Ready nawet nie 100 Hz).
Nie mam możliwości porównania i zobaczenia wszystkich modeli w swoim mieście niestety. Nie upieram się przy full HD ale 100 Hz bym chciał ze względu na SD. Najlepiej byłoby 100 Hz i FullHD, ale raczej nie w tej cenie chyba. Żona chce dobrą jakoś filmów z SD i ładny design - skrzywione podejście do LCD, no i jak najtańsze. Ja bym jeszcze poczekał z zakupem ale ona się upiera. To będzie nasz pierwszy wspólny TV :)
Pozdrawiam,
robroy.plo
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Moim zdaniem Twoje typy są dobre. Ja bym brał Twojego wybrańca.
Nie szukałbym już innych modeli do można ... "zgłupieć" :)
Przy Twoim budżecie wskazana byłaby prezentacja w domu.
Łap kontakt z Kikim.
 

takelick

New member
Jeśli nie upierasz się przy HD a hccesz na pewno 100Hz to lepszym rozwiązaniem na pewno bedzie Sharp LC-37RD2E bo 37X20E nie jest 100Hz. Myslę że więcej pożytku będziesz miał ze 100Hz niż Full HD.

Pozdrawiam
 

krecha2

New member
tackelik "oszalales''' dobry masz typ i przy nim sie trzymaj pozdro . 100hz to nowa tecnologia ktora nie jest doskonala i zrob tak ze idz do sklepu i powiedz zeby ci odpalili 100hz na jednym i na 2 tv bez 100 hz jak zauwazysz roznice to jestes Kozak:)
 

motobartcompany

New member
krecha2 napisał:
tackelik "oszalales''' dobry masz typ i przy nim sie trzymaj pozdro . 100hz to nowa tecnologia ktora nie jest doskonala i zrob tak ze idz do sklepu i powiedz zeby ci odpalili 100hz na jednym i na 2 tv bez 100 hz jak zauwazysz roznice to jestes Kozak:)

Jak można nie zauwazyć 100hz w TV LCD ? Przecież to widać odrazu.

Obraz jest bardzo teatralny i nadpłynny, naprawdę cieżko tego nie dostrzec, moja żona jak oglądała gotowe na wszystko w 100 HZ to kazała to wyłączyć, bo mówi, że to straszna sztuczność.

100 hz nie widać wtedy gdy jest stop klatka lub ta funkcja nie działa;)

robroy.plo

Najpierw zobacz jaki TV jest wogóle dostępny bo z tego co wiem, sharpa RD2 cieżko wyrwać, podobnie jest z JVC P80.

Ja bym obstawiał w twoim przypadku
JVC P80 lub w ostateczności Panasonic TX-37LZ70P


 

krecha2

New member
zalezy jakie 100hz w samsungu jest wlasnie tak jak piszesz , w sharpie xl2e nie widac za bardzo 100hz najlepsze jest w toshibie z 3030 , problem tkwi w tym o ktorym 100 hz mowisz .. chlop sie zastanawia nad sharpem x20e a rd2e i przy tych modelach 100hz nie bedzie widac bo x20e jest bardzo plynny .
 

motobartcompany

New member
krecha2 napisał:
zalezy jakie 100hz w samsungu jest wlasnie tak jak piszesz , w sharpie xl2e nie widac za bardzo 100hz najlepsze jest w toshibie z 3030 , problem tkwi w tym o ktorym 100 hz mowisz .. chlop sie zastanawia nad sharpem x20e a rd2e i przy tych modelach 100hz nie bedzie widac bo x20e jest bardzo plynny .

Z twoich wypowiedzi wnioskuje, ze nie za bardzo widziałeś jak działa 100 hz.

Druga sprawa o jakiej płynności piszesz? przecież płynność zależy od nadawanego sygnału.
Filmy najczęściej nadawane są w 24-25 klatkach, w zasadzie to jest płynność wystarczająca, tylko włanczając 100 HZ ilość klatek tak jakby się podwaja, obraz działa wyraźnie płynniej- szybciej

Taki sam efekt jest w grach, Kameo działa w 30 fps, gra wyraźnie nie działa idealnie płynnie, darady zauważyć szarpania 30 klatkowej animacji. Gdy właczymy 100 hz. Gra działa jak masło, jest płynna tak jak by silnik graficzny chodził w 60fps.

Szkoda, że nie zdązyłem nagrać tego. Mój sharp został już sprzedany.

Teraz odpowiedz sobie na pytanie jak x20 może działać tak samo jak RD2 przy 100 hz ?
Inna sprawa, że 100 hz czasami się w tym sharpie gubi, na ekranie można zobaczyć przeźroczystą poświatę, dlatego mówi się, że dane 100 hz działa lepiej, bo jest stabilniejsze:)
Płynność a smużenie to 2 róźne sprawy, obraz może być idealnie płynny, ale będzie smużył, czyli zostawiał za sobą obraz szczątkowy....;)
 

deniro24

Member
Bez reklam
krecha2 napisał:
zalezy jakie 100hz w samsungu jest wlasnie tak jak piszesz , w sharpie xl2e nie widac za bardzo 100hz najlepsze jest w toshibie z 3030 , problem tkwi w tym o ktorym 100 hz mowisz .. chlop sie zastanawia nad sharpem x20e a rd2e i przy tych modelach 100hz nie bedzie widac bo x20e jest bardzo plynny .

Widziałeś na żywo jak grają te modele tv, o których piszesz? Widziałeś działanie 100Hz w Samsungu (jak tak, to w jakim modleu?), XL2 oraz Z3030?
 

seandillon

New member
a może Toshiba

Jestem w podobnej sytuacji jak założyciel wątku. Po długich poszukiwaniach ostateczny wybór padł na Toshibę 37 R 3500 w technologii 100Hz. Czekam tylko by telewizor ten wjechał do Kikiego. Cenowo powienien się plasować w przedziale 4000-4300. Pozdrawiam i udanego wyboru.
 

zibiwaw

New member
Myślę o Toshiba 37C3030

Witam
Na początku byłem juz zdecydowany na zakup plazmy ale odpuściłem na rzecz LCD. I tu moje pytanie do użytkowników LCD Toshiba 37C3030 jak sprawuje sie ten model w użytkowaniu, cena dość atrakcyjna 3299.
pozdrawiam:)
 

pp56825

New member
jesli pozwolicie dolacze sie do dyskucji,
Ja natomiast szukam LCD 37"-42" do 5k [ chetniej 42 ]
- Nie bede podlaczal do PC
- Mam kabel ale bede chcial zmienic na jakas cyfrowa [ ale moze sobie radzic z SD ]
- dobra czern, kolory i glebia obrazu.
- brak smuzen
czyli standard :)

chcialem plazme , ale panas pv700 slaba ma czern a samsunga 42q91 nie ma na rynku [ zreszta jakos sie nie moge przemuc do plazmy i duchow ]
Co byscie polecali ??
Dzieki z gory.
 

robert_

New member
ha ha ha

nie wiem czy sobie "krzywdy" nie zrobiłeś wpisując ten wątek. gwarantuję ci że po kilku dniach mętlik w głowie będziesz miał dwukrotnie większy. jak wielu tu piszących. jestem w tej samej kropce co ty i obawiam się że w niej pozostane. zyczę jednak abym się mylił :)). pozdrawiam :))
robert_
 

seandillon

New member
zibiwaw napisał:
Witam
Na początku byłem juz zdecydowany na zakup plazmy ale odpuściłem na rzecz LCD. I tu moje pytanie do użytkowników LCD Toshiba 37C3030 jak sprawuje sie ten model w użytkowaniu, cena dość atrakcyjna 3299.
pozdrawiam:)
Ocena ale tylko w warunkach marketowych wypada korzystnie, ale jest to model już ciut starszawy. Jego następcą narynku jest Toshi 37 C3500 lub 3530 (z tunerem DVBT). Są to modele bez 100 Hz, ale widziałem je na żywo - robią wrażenie:eek:k:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/231329
Jeszcze ciekawszy acz droższy jest wspomniany model R3500 (ze 100Hz) - nie wiadomo ile będzie kosztował u kikego ale znalazłem go w atrakcyjnej cenie:
http://www.dccomp.pl/-p-10610.html
Jest jeszcze Toshi 37 Full HD X3000 - wrażenia ekstra - wg. mnie dużo lepsze niż konkurencyjne Sharpy i Samsungi.
Zdecydowaną zaletą LCD-ków Toshiby jest znakomite formatowanie obrazu (czyli postcie nie mają 20 kg nadwagi - co jest szczególnie istotne dla szanownych małżonek:) i bardzo dobra jakość na sygnale SD.
 
Ostatnia edycja:

zibiwaw

New member
seandillon napisał:
Ocena ale tylko w warunkach marketowych wypada korzystnie, ale jest to model już ciut starszawy. Jego następcą narynku jest Toshi 37 C3500 lub 3530 (z tunerem DVBT). Są to modele bez 100 Hz, ale widziałem je na żywo - robią wrażenie:eek:k:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/231329
Jeszcze ciekawszy acz droższy jest wspomniany model R3500 (ze 100Hz) - nie wiadomo ile będzie kosztował u kikego ale znalazłem go w atrakcyjnej cenie:
http://www.dccomp.pl/-p-10610.html
Jest jeszcze Toshi 37 Full HD X3000 - wrażenia ekstra - wg. mnie dużo lepsze niż konkurencyjne Sharpy i Samsungi.
Zdecydowaną zaletą LCD-ków Toshiby jest znakomite formatowanie obrazu (czyli postcie nie mają 20 kg nadwagi - co jest szczególnie istotne dla szanownych małżonek:) i bardzo dobra jakość na sygnale SD.

Z opisu strony Toshiba wydaje mi się ,że 37 C3030D jest trochę lepiej wyposażony(posiada IPS LCD Panel ,DVBT,DCDI Faroujda,) od 37 C35OO(czy to są modele roku 2007?).Szkoda ,że model R3500 nie ma IPS.ale ma 100 HZ .:)
 
Do góry