Problem z wyborem amplitunera do 6k zł!

buli2404

New member
Witam serdecznie!
Zastanawiam się nad zakupem amplitunera w cenie ok 5-6k złotych.
Amplituner będzie współpracował z głośnikami firmy Monitor Audio BR6 + BR1 + BRLCR + BRW10.
Zestaw głównie będzie wykorzystywany do kina domowego (60%) ale także do słuchania muzy w stereo (40%).
Oto moje typy:
- PIONEER SC LX 71
- Yamaha RX-V3900
- Onkyo TX-NR905
- DENON AVR-3310
A może jakieś wasze propozycję!
Może lepiej zainwestować w słabszy amplituner i zakupić wzmacniacz stereo do tego!
Z góry wielkie dzięki!
 

Ferrari95

New member
Przy Twoich proporcjach kino - stereo zdecydowanie polecam rozwiązanie z tańszym amplitunerem i wzmacniaczem. W kinie nie usłyszysz, że masz tańszy amplituner ale za to słuchanie muzyki to będzie pełen odlot :eek:k:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jeśli specjalnie nie zależy Ci na możliwościach sieciowych ampli (bo te zazwyczaj są w droższych modelach), to porponuję przejrzeć ampli z pre-outem za ok. 2,5kPLN i do tego integry za 2-3kPLN. Efekt zdecydowanie lepszy.
 

BD

Member
Bez reklam
zdecydowanie Onkyo 905 ? bym polecil 5007 ale niestety zrazil mnie do siebie awaryjnoscia oraz materialem wykonania jednak majacego cos z kryzysem...
 
Ostatnia edycja:

arkoz

New member
buli2404 napisał:
już nikt nic nie poradzi??

Bierz Onkyo , ja dwa tygodnie jezdziłem po odsłuchach i finalnie wziołem onkyo coprawda 906 ale 905 to prawie idetyczny sprzęt ... zapomnij o denonie 3310.
W finalnym odsłuchu miałęm podpięte obydwa do B&W 603 S2 i ... ONKYO WYMIOTŁO DENONA :)
 

buli2404

New member
pejotpe napisał:
Jeśli specjalnie nie zależy Ci na możliwościach sieciowych ampli (bo te zazwyczaj są w droższych modelach), to porponuję przejrzeć ampli z pre-outem za ok. 2,5kPLN i do tego integry za 2-3kPLN. Efekt zdecydowanie lepszy.

Może jakieś propozycje takiego rozwiązania??
Jaki amplituner + wzmacniacz??
Czekam na propozycje co warto odsłuchać!
 

11mpp

New member
Jak to jest z tym rozdzieleniem ampli do kina i stereo? Posiadając w pokoju jeden zestaw głośników (np. 5.0) mogę dwa z nich używać do stereo łącząc jakoś te dwa wzmacniacze? Bo rozumiem, że przełączanie kabli nie wchodzi w grę.
 

Ferrari95

New member
1. Nie ma czegoś takiego jak rozdzielenie ampli. Wykorzystuje się go tylko w kinie.

2. Jakie dwa wzmacniacze? Ampituner i wzmacniacz stereo!

Żeby całkowicie rozdzielić zestaw do kina od stereo będziesz potrzebował amplitunera z wyjściem "pre-out" oraz wzmacniacza z wejściem "main-in" lub "direct-in". Takie połączenie pozwala wykorzystywać wzmacniacz stereo podczas słuchania muzyki a w kinie jego końcówki mocy służa do napędzania kolumn frontowych.
 

irka

New member
]już nikt nic nie poradzi??


Witam.
Po ok. 10 miesiącach poszukiwań dopłynąłem do brzegu.
Dostałem b.d. cenę i po odsłuchu się zdecydowałem.
T.z jestem posiadaczem Y 3900.Gra to z Ma Br 6,Brlcr i sub Jbl mod 125.
Po wstępnej konfiguracji jest więcej jak OK. Nawet w stereo jest :rolleyes:.
Brak jeszcze tyłów .Gra to w 18 m2.
Zycie jest sztuką kompromisów i wyboru.
A tu info../
http://www.stereoplay.de/Produktdaten/Onkyo-TX-SR-876_4872322.html
Hejj
 

buli2404

New member
witam serdecznie!
mam jeszcze jedno pytanie:
czy ktoś zna amplituner CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640R, jakie on ma konwersję sygnału wideo i czy ma on wyjście "pre-out"?
bo myślałem żeby połączyć go z wzmacniaczem CAMBRIDGE AUDIO AZUR 740!
co myślicie o taki połączeniu??
 

buli2404

New member
i decyzja już podjęta!
Marantz PM 8003
Marantz SR 6004
Marantz DV 4003
Monitor Audio BR6
Monitor Audio BR1
Monitor Audio BR LCR
Monitor Audio BRW10

ale muszę poczekać jeszcze trochę, żeby zebrać pełną gotówkę i na bank odezwę się do blackninja, może się jeszcze trochę potargujemy :blagam: i będzie ok! :lol:
 
Do góry