Problem z włączaniem - nie widzi hdmi

MarcinekNu2

New member
Mam Samsunga LCD LE32S81BX do którego podłączony jest dekoder Polsatu Cyfrowego HDTV z wyjściem HDMI przez kabel HDMI z Lidla (ok). Kiedyś podłączony był wcześniejszy model dekodera Cyfrowego Polsatu przez eurozłącze. Jeśli wyłączę i włączę dekoder przyciskiem Standby to od razu mam obraz przesyłany przez HDMI. I wszystko jest ok. Ale jak ustawię włączanie o określonej godzinie to niestety telewizor zamiast wyświetlać obraz z HDMI uruchamia się z P1 Mono czyli same szumy na ekranie. Żeby wybrać HDMI muszę nacisnąć przycisk Source lub nacisnąć przycisk HDMI na pilocie. W opcjach w telewizorze wybrane jest HDMI. Co z tym fantem zrobić bo nie mogę teraz wykorzystywać telewizora jako budzika. Wydaje mi się, że wcześniej było dobrze a na 100% działało to na eurozłączu w starym dekoderze.
 

gilban

New member
TV Samsung + urządzenie HDMI

Ja zaczynam podejrzewać że chyba wszystkie TV samsunga tak mają.

Ja posiadam TV Samsunga LE26A451 (kupiłem niecałe tydzień termu) i nagrywarkę samsunga DVD-R155, którą rok temu kupiłem. i jest to samo, a nawet gorzej. Włączenie nagrywarki (podłączona przez złącze HDMI) nie powoduje przejścia na złącze hdmi. Muszę tę opcję wybrać pilotem. Funkca Anyrec+ też nie działa, opcja włączająca czerń hdmi też nie działą. Gdy komputer dla pruby do tv podłączyłem, również czerni hdmi nie dało się włączyć i to na dowolnym złączu. I tu również nie załącza TV.

Także ja widzę że samsung się chwali różnymi technologiami a potem w praniu się okazuje że one są tylko chyba dla ozdoby, ponieważ nie działają.

Załamka.

ps. przez eurozłącze podłączony jest polsatowski dekoder samsunga DSB-S305G i wszystko działa bardzo ładnie
 
Ostatnia edycja:

zoltan

New member
Czy tylko tv Samsunga tak maja? Tu podobny problem z Sharpem, a tu z Philipsem. Czy napewno przez zlacze HDMI moze pojsc sygnal przelaczajacy tv na HDMI?
W moim tv przy podlaczeniu dekodera n-ki lub komputera przez HDMI opcja włączająca czerń hdmi działa (normalny, niski). Robi sie jednak nieaktywna jesli przy podlaczeniu komputera przez HDMI ustawie nazwe na PC.
 

rojber

New member
Przez HDMI mam podłączony komputer. Działa wszystko, rozdziałka na FullHD też, jednak nie mam możliwości ustawienia czerni HDMI. Natomiast gdy odpale gre PESa09 to wtedy ta opcja staje sie aktywna... Dziwne i niezrozumiałe dla mnie...
 

bubu54142

New member
MarcinekNu2 napisał:
Mam Samsunga LCD LE32S81BX do którego podłączony jest dekoder Polsatu Cyfrowego HDTV z wyjściem HDMI przez kabel HDMI z Lidla (ok). Kiedyś podłączony był wcześniejszy model dekodera Cyfrowego Polsatu przez eurozłącze. Jeśli wyłączę i włączę dekoder przyciskiem Standby to od razu mam obraz przesyłany przez HDMI. I wszystko jest ok. Ale jak ustawię włączanie o określonej godzinie to niestety telewizor zamiast wyświetlać obraz z HDMI uruchamia się z P1 Mono czyli same szumy na ekranie. Żeby wybrać HDMI muszę nacisnąć przycisk Source lub nacisnąć przycisk HDMI na pilocie. W opcjach w telewizorze wybrane jest HDMI. Co z tym fantem zrobić bo nie mogę teraz wykorzystywać telewizora jako budzika. Wydaje mi się, że wcześniej było dobrze a na 100% działało to na eurozłączu w starym dekoderze.
Podłącz go po euro rgb.8 nóżka na złączu euro wzbudzi telewizor.HDMI(nie tylko u Ciebie) tego nie potrafi.
 

MarcinekNu2

New member
To ja zapytam o jeszcze jedną rzecz: wyłączam na noc telewizor przyciskiem stand by ale nie wyłączam polsatu cyfrowego czyli ciągle jest wysyłany sygnał. Rano włącznik czasowy włącza mi TV ale jest zamiast sygnału z HDMI (na którym wyłączyłem telewizor) jest śnieg z wejścia telewizyjnego i napis P1 MONO. Ki diabeł? Przecież nie ma tu wzbudzania przez HDMI bo sygnał jest ciągle nadawany tylko jest dziwne przejście z HDMI na sygnał antenowy (stąd to P1 MONO). Dlaczego tak się dzieje?? I jeszcze jedno, czy można i jak wejść w tryb serwisowy w tym modelu?
 

zoltan

New member
Sprawdzilem i mam tak samo w swoim Samsungu. Przy skorzystaniu z wlacznika czasowego tv domyslnie wlacza program ze zrodla antenowego ANT IN. To na jakim zrodle wylaczymy tv nie ma znaczenia.
 

winner99

New member
Witam

u mnie w samsungu LE40A786 nie widzi po HDMI dekodera nki (nbox biały) nie wiem czy kabel jest walnięty, czy to tylko przypadłość hdmi jest taka albo powszechny problem samsungów z dekoderami nki, prawdop. będę się musiał na komponent przenieść
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
A RES dobrze wybrałeś? Podepnij kabel odwrotnie, pożycz inny i się dowiesz, bo samsungi to Problem HDCP na 2-3 sekundy mają i nic więcej.
 

winner99

New member
piotr'ek napisał:
A RES dobrze wybrałeś? Podepnij kabel odwrotnie, pożycz inny i się dowiesz, bo samsungi to Problem HDCP na 2-3 sekundy mają i nic więcej.

nie wyświetla się nawet ekran "powitalny" nboxa (ustawienie anteny), res był ustawiony na 720, 1080 i nic telewizor szuka sygnału. Kabel jakiś chiński kupiony w hollexie, teraz czekam na inny hdmi z vivanco ale oprócz tego zamówiłem komponent i wtedy zobaczymy

ps. a telewizor jaki posiadam to samsung LE40A786
 
Do góry