problem z ustawieniem viera link - HDavi control

Marcin2000

New member
Bez reklam
Dziś odebrałem odtwarzacz Blue-ray DMP-BDT210 który podłączyłem do swojego G30. Wszystko szło szybko, wprawdzie najpierw jeden z moich kabli HDMI wylądował w koszu bo rwał połączenie (no name) drugi okazał się Ok.

Konfiguracja i ustawianie BR super szybko i sprawnie poszła - czytelne menu.
Konfiguracja viera cast poszła raz dwa jest net w napędzie BR - to chyba jakaś ograniczona wersja w porównaniu do tego co dostaje się z TV Viera, częśc funkcji nie dziala jest "wygaszona"? Nie wiem bo jeszcze odbiornik do TV do mnie nie doszedł czekam na niego - kopana poczta!
Obsługa jednym pilotem TV/BR, dzała bez problemów.
Odtwarzanie płyt BR i DVD bez problemu obraz Ok.
Odtwarzacz okazał się płytszy i mniejszy niż sobie wyobrażałem - ładny jest.

Problem pojawił się tam gdzie się go nie spodziewałem czyli w zgraniu opcji Viera link - hdavi control. Za nic nie mogę tego zgrać razem pomiędzy TV G30 i BR a powinno to być dziecinnie proste. Trzy razy postępowałem jak w instrukcji i nic tylko komunikat "brak danej funkcji" przy próbie włączenia, wszystko włączone jak trzeba w BR i TV - czyli sterowanie viera link na razie leży i nie wiem dla czego :???:, jestem już dziś zmęczony chcę obejrzeć jeszcze jakiś film na nowym odtwarzaczu spróbuje jutro.

Chyba, że macie pomysł co nie gra pomiędzy dwoma urządzeniami panasa teoretycznie obsługującymi bezproblemowo tę funkcje - viera link? :hmm:

Sądzę, że ja coś motam... choć na razie jeszcze nie wiem co. Jak ktoś ma pomysł bardzo proszę obsługa z jednego pilota działa tamto te viera link to bajerki typu wspólne wyłaczanie i takie tam ale fajnie by było miec bo dla tego m.in. nie kupiłem odtwarzacza pionka BD-140 tylko panasa a tu nie działa... :roll:
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
:hmm:Znalazłem na forum posty,forumowicza który miał podobny problem który ustąpił po wymianie przewodów HDMI na oryginalne Panasonic, szkoda mi ponad 200zł przed Świętami na nowe kable. Dekoder kablówki do TV mam podpięty Prolinkiem Excellent od Blue-Ray też chciałem wymienić na coś lepszego i też na Prolinka....na razie awaryjnie siedzi na taniutkim VoiceKraft

Przepiełem dziś rano kable które mam, ProLink Excellent połączył TV z BR a awaryjny VoiceKraft łączy teraz dekoder kablówki z TV (i tak sygnał tak sobie), niestety dalej komunikat "Brak danej funkcji" przy próbie uruchomienia VIERA LINK
:niewiem:

Naprawde już nie wiem o co chodzi? Co Radzicie odpuścić "viera link" i jego funkcje czy kupić sobie nowe kable Panasonica?:hmm:

Problem rozwiązany - to jednak kable HDMI. Po wymianie na oryginalne kable Panasonica wszystko nagle ruszyło :D

Czyli kabel kablowi nierówny ... choć wyglądają właściwie identycznie.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

http://www.hdtv.com.pl/forum/jak-podlaczyc-x-y-z/48201-problem-z-viera-link-panasonic-2.html#post466467
 
Ostatnia edycja:
Do góry