Problem z VIERA LINK Panasonic

maszloch

New member
Witam, przekopałem wszystkie możliwe fora i nic :-(

Jest plazma Panasonic TX-P42G10E i do tego dekoder 'n' oraz Blue Ray DMP-BD60, też Panasonica.

Połączyłem tak:
TV z enką do HDMI1 kablem HDMI
TV z Blue Ray'em do HDMI2 kablem HDMI

wszystko ładnie śmiga ale... po wybraniu VIERA LINK z pilota widzę jedynie czerwony napis 'Brak danej funkcji'

to samo po wybraniu VIERA TOOLS -> Sterowanie Viera Link

Instrukcję przeczytałem, znam ją już prawie na pamięć.
Nie pomaga przełączanie kabli do innych portów HDMI (są trzy).
Nie pomaga włączanie urządzeń w różnej kolejności.
W menu obu urządzeń jest ustawione VERA LINK na ON.
Nie pomaga odłączenie dekodera n.

Kompletna porażka :confused:
Kupując urządzenia tej samej firmy z tym samym protokołem HDAVI Control 4 liczyłem, że się dogadają...

Nie znam się za bardzo na tej nowej technice (jestem z pokolenia Kasprzaka, Radmora i Rubina) ale mam zamiar do kompletu dokupić amplituner też Panasonica, i teraz to się w sumie waham ...

Pytanie do forumowiczów: czy ktoś z was też się zmagał z tym problemem? A jeśli go rozwiązał to jak?

Help me! :blagam::blagam::blagam:

PS. Na maile Panasonic nie odpowiada, dzwonić na razie nie będę. Liczę na wsparcie z waszej strony.
 

smalec

New member
Spróbuj wcisnać na pilocie od TV "Viera Link", I w opcji "Sterowanie Viera Link" zaznacz opcję "odtwarzacz". Napisz mi czy działa.
 

KF2008

New member
A zachowałeś prawidłową kolejność PIERWSZEGO załączenia zestawu? W instrukcji do mojego TV (TX37LZD85) jest napisane, że:
  1. Połączenia robimy na wyłączonym sprzęcie
  2. Pod dokonaniu połaczenia najpierw załączamy źródła sygnału (BD/Tuner) a NA KOŃCU TV
  3. Robimy tak za każdym razem, gdy dodajemy nowe urządzenie w łańcuchu HDMI
Ja podłączałem w ten sposób do mojego TV tuner PVR HD Cyfry+ i kino domowe SC-PT850. VieraLink NIE DZIAŁAŁ. Okazało się, że tuner Cyfry zwiera sygnał wykorzystywany przez VierLink (CEC) do masy. Pomogło fizyczne zaizolowanie nóżki nr 13 we wtyku HDMI (paseczkiem taśmy samoprzylepnej). Różnica między nami jest taka, że ja od razu wiedziałem, że coś jest nie tak z tunerem, ponieważ po jego odłączeniu TV współpracował poprawnie z kinem a u Ciebie tak nie jest (no chyba, że wynika to z nie zachowania procedury startowej)...
 

maszloch

New member
Robiłem tak... poza tym mam dekoder N a on nie sprawia takich problemów jak cyfra (tak przynajmniej wyczytałem na forach). Jedyne co mi przychodzi do głowy to zmiana kabla HDMI. Te, które mam to noname po 40 zł i nie mam żadnej pewności, że spełniają zalecenia Panasonica - full HDMI - cokolwiek to znaczy. Tak więc wykosztowałem się w sklepie Panasonica na zalecane RP-CDHG15E - kolejne 2 stówki się poszły paść :niewiem:

Czekam, aż poczta mi je dostarczy i mam nadzieję, że to pomoże.

Kable kupiłem razem z TV, ogólnie działają - oprócz VIERA LINK.

Dzięki za wsparcie.
 

maszloch

New member
Problem rozwiązany - to jednak kable HDMI. Po wymianie na oryginalne kable Panasonica wszystko nagle ruszyło :D

Czyli kabel kablowi nierówny ... choć wyglądają właściwie identycznie.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 

henieq

New member
Hej! Czy naprawdę Viera Link zadziałało Ci w konfiguracji: nBox + plazma Panasonic? Jakiego typu był nBox? nBox, nBox Recorder, czy nBox Recorder Turbo? Pytam, bo na podstawie wielu postów w internecie wychodzi na to, że nBox nie obsługuje CEC. W jednym z postów przyznaje to nawet sam przedstawiciel "n".

Jakie udogodnienia zaobserwowałeś po zmianie kabla? Po włączeniu nBoxa sam włącza się telewizor? Którym pilotem sterujesz?

Pozdrawiam.
 

maszloch

New member
Po wyłączeniu plazmy nbox (zwykły, bez nagrywarki) usypia, wyświetla jedynie mały minus na display'u. Po włączeniu TV budzi się i uruchamia ostatnio oglądany kanał. Pzdr.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Po wyłączeniu plazmy nbox (zwykły, bez nagrywarki) usypia, wyświetla jedynie mały minus na display'u.
Nie usypia, tylko przechodzi do stanu "problem HDCP". Podłącz sobie drugi telewizor do wyjścia component (YPbPr) nboxa, to zobaczysz jaka plansza z nboxa pojawia się tam na ekranie przy tym, jak to nazwałeś "uśpieniu".

Nie ma to nic wspólnego z Viera Link (CEC), tylko z tym, że po zgaszeniu telewizora jego rejestry HDCP przestają działać i nbox wykrywa na wyjściu HDMI podpięte urządzenie, które nie obsługuje HDCP. Tego błędu nie ma jeśli używa się kabla iHDMI zamiast HDMI.

W prawdziwym stanie uśpienia nbox obniża pobór prądu i wyświetla zegar, a nie kreseczkę i mały czerwony trójkącik informujący o błędzie.
 

henieq

New member
Dzięki za rady chłopaki, ale pozwolę sobie jeszcze trochę podrążyć temat.

@maszloch: Rozumiem, że po zmianie kabla telewizor "dogaduje się" z Blue Ray'em po CEC, ale już z nBoxem nie?

@JackS.: Kabel iHDMI to fajny gadżet, ale u mnie raczej bezużyteczny, jeśli nie rozwiąże problemu CEC. nRadia nie używam, drugiego odbiornika TV nie mam, a 3-sekundowy napis "Problem HDCP" przy włączeniu zestawu mi nie przeszkadza.
 

pkomp

New member
nie wiem czy jakiś dekoder satelitarny czy kablowy wogóle obsługuje komunikaty CEC...rasowo z tym zamulili
 

JackS.

New member
Bez reklam
nie wiem czy jakiś dekoder satelitarny czy kablowy wogóle obsługuje komunikaty CEC...rasowo z tym zamulili
Może jakiś za 2000 zł? Te najbardziej popularne CECa nie prowadzą. Ale jest już sposób, aby większość z takich dekoderów mogła automatycznie włączać, wyłączać i przełączać telewizor na właściwe wejście HDMI. Załatwia to odpowiedni kabel HDMI - coś takiego.
 

pkomp

New member
przeginają...jeszcze za coś takiego 200 zeta...to juz wole kliknąć power w tym samym pilocie po wyłączeniu dekodera i wyłączy mi się i tv i kino po cec
 

Marucins

Member
Wczoraj Wujaszek poprosił o pomoc.

TH-42PV80P + SA-PT465 + Vectra


TV TH-42PV80P podpięty (HDMI 1<->HDMI) do kina SA-PT465 a Vectra leci (eurozłącze<->eurozłącze) do TV.
Viera link przestał działać - kompletnie - "Brak danej funkcji".
Wszystkie Viera Linki są włączone (tv i dvd). Nawet wyłączyłem wszystko po czym raz jeszcze włączyłem i dalej nic "Brak danej funkcji".

Co się dzieje, skąd takie problemy?
Jak zrobić aby to działało?
 
Ostatnia edycja:

as104

New member
Kto mi pomoże. Sprawa jest taka, że przy korzystaniu z Viera Tools z iplex.pl. Odtwarza wybrany film z dziesięć minut i wyłącza. Co to może być.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Kto mi pomoże. Sprawa jest taka, że przy korzystaniu z Viera Tools z iplex.pl. Odtwarza wybrany film z dziesięć minut i wyłącza. Co to może być.
też czasem tak mam,mam internet radiowy 4mbit\s -podłączony tv z routerem kablem,router lipny BLACK BOX na spedtest zawsze mam dużo więcej niż 4mbit-bywa że jest 9.albo materiał na iplex taki czasem się trafi,albo sygnał mi się tnie,nie mam pojęcia,ale z radiem z n-ki też tak czasem mam,router +kabel do n-ki i radio internetowe też czasem przerwie na chwilę,ale w moim mieście taki urok tego netu radiowego,w przyszłym roku mają światłowodem pociągnąć więc będzie lepiej,o ile to jest przyczyna tego wyłączania filmu na iplex
 
Do góry