problem z ustawieniem obrazu Optoma hd 141 x

wojtasek

New member
Witam forumowiczów
potrzebuję waszej pomocy.
Nabyłem projektor optoma hd 141 x.
Zamontowłem specjalną półkę na wys. 1,5 m wypozimowałem i byłem z siebie zadowolony. Odpaliłem projektor a ten mi obraz na sufit wali. próbowałem wszystkiego, ale chyba jestem jakis upośledzoony.
czy można jakoś w funkcjach projektora ustawić tak by nie walił na sufit. bo sterowałem nózkami i regulacja się skończyła. Aby dawał obraz na ekran musze go przechylić stopni i boje się że zaraz spadnie z tej półki.
błagam o pomoc podrawim.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mam pytanie, czy zamontowałeś półkę w miejscu gdzie nie odpalałeś projektora ani razu bez jakiejkolwiek przymiarki. W sensie czy włączyłeś projektor, ustawiłeś go w miejscu gdzie powinien mieć najlepszy obraz na ekranie, czy wysokość i odległość projektora spełnia parametry wyświetlanego obrazu...? I dopiero w tym miejscu zamontowałeś półkę?
Czy zamontowałeś półkę na projektor po prostu od czapy, czyli tam gdzie CI najbardziej pasuję i na niej postawiłeś projektor....?
Bo jeśli to ostatnie to narobiłeś sobie chłopie bigosu, kupując projektor bez lens shiftu powinieneś najpierw odpalić projektor, dopasować wielkość ekranu jaka Cię interesuję, następnie dopasować odległość i wysokość na jakiej powinien być projektor zainstalowany aby obraz spełniał twoje kryteria a następnie w tym miejscu dopiero montujesz go na stałe półkę na której ma stać itd.....
Niestety taka jest prawda że projektory z dolnej półki nie mają lens siftu i trzeba takim projektorem wycelować z obrazem w ekran...;-( A to nie jest nie kiedy taki proste....
 
Ostatnia edycja:

wojtasek

New member
Mam pytanie, czy zamontowałeś półkę w miejscu gdzie nie odpalałeś projektora ani razu bez jakiejkolwiek przymiarki. W sensie czy włączyłeś projektor, ustawiłeś go w miejscu gdzie powinien mieć najlepszy obraz na ekranie, czy wysokość i odległość projektora spełnia parametry wyświetlanego obrazu...? I dopiero w tym miejscu zamontowałeś półkę?
Czy zamontowałeś półkę na projektor po prostu od czapy, czyli tam gdzie CI najbardziej pasuję i na niej postawiłeś projektor....?
Bo jeśli to ostatnie to narobiłeś sobie chłopie bigosu, kupując projektor bez lens shiftu powinieneś najpierw odpalić projektor, dopasować wielkość ekranu jaka Cię interesuję, następnie dopasować odległość i wysokość na jakiej powinien być projektor zainstalowany aby obraz spełniał twoje kryteria a następnie w tym miejscu dopiero montujesz go na stałe półkę na której ma stać itd.....
Niestety taka jest prawda że projektory z dolnej półki nie mają lens siftu i trzeba takim projektorem wycelować z obrazem w ekran...;-( A to nie jest nie kiedy taki proste....

Niestet najpierw była półka, ale odległość i wielkość ekranu policyłem dobrze byłem tylko przekonany, e projektor daje obraz na wprost czyli na środek ekranu, a ten daje obraz w górę tzn dolna linia obrazu jest na wysokości projektora
 

Bipo

Active member
Bez reklam
W przypadku projektorów bez lens shiftu jest jeden parametr na który powinieneś zwrócić uwagę mianowicie odległość od środka soczewki do górnej powierzchni powierzchni aktywnej ekranu. W zależności od modelu projektora ta odległość jest różna np dla optomy 131 chcąc uzyskać ekran 140" odległość projektora od ekranu musi być ok 5,05m a odległość od soczewki projektora do górnej powierzchni ekranu wynosi 28cm. Jeżeli w tym przypadku obniżysz projektor na wprost ekranu to połowę obrazu będziesz miał pod ekranem.
W twoim przypadku spróbój odwrócić projektor do góry nogami, zmień w ustawieniach wyświetlanie obrazu a następnie połóż ten projektor góry nogami na jakiś książkach na tej swojej półce. Powinieneś celnąć w ekran.
 
Do góry