Problem z ustawieniem anteny Cyfry +

sin111

New member
Witam wszystkich i prosze o pomoc.
Posiadam antene cyfry plus plus pakiet full opcja - podlaczone wszystko do dekodera ferguson 8900. Antena od 3 miesiecy byla bardzo zle przymocowana i nie mialem wielu programow. w miedzyczasie znajomy zainstalowal druga antene tuz przed moja

Dzis kupilem zestaw do solidnego montazu anteny aby nie chwiala sie itp plus miernik sygnalu. Po ustawieniu wsyztskiego gdzie miernik wskazywal 7(najwyzszy jaki sie dalo) poziom dokrecilem wszytsko i zaczalem przegladac kanaly... Chodza tylko glowne polskie (TVP, TVN, HBO, Cyfra+) natomiast zadna opcja HD ktora mam wykupiona nie dziala - czarny ekran i pisze albo brak sygnalu albo opcja niedostepna. Podobnie mam w dalszej czesci programow - te dalsze gdzie jest pakiet Discovery, National Geographic tez nie dzialaja... Opadam z sil i nie wiem co robic - bo antena jest wydaje mi sie najlepiej ustawiona a mimo tego nie ma czesci kanalow. Jestem w Dublinie i slyszalem ze z tad sygnal jest nawet silniejszy niz z Polski..
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    42,6 KB · Wyś: 1449
  • 2.jpg
    2.jpg
    41,9 KB · Wyś: 1841

crasher

New member
Skoro ma HBO i TVP i C+ to wiadomo, ze tak ;)

Na moje oko to masz troche za maly kat elewacji, sprobuj podniesc antene delikatnie do gory. Sprawdzales u znajomego czy masz aktualna liste kanalow? Swoja droga antene zmienilbym na 80-85cm ;)
 

nic

New member
crasher napisał:
Skoro ma HBO i TVP i C+ to wiadomo, ze tak ;)

Na moje oko to masz troche za maly kat elewacji, sprobuj podniesc antene delikatnie do gory. Sprawdzales u znajomego czy masz aktualna liste kanalow? Swoja droga antene zmienilbym na 80-85cm ;)

prostszym wyjsciem bedzie zalozenie 2 konwerterow na antene znajomego ;) a i budynek "zyska". szkoda tylko ze kasa za wieszak w bloto.
 

sin111

New member
Na antenie znajomego juz jest podwojny konwerter wiec musialem miec swoja antene. Przepinalem kabel wcz do niego i jest podobnie z kanalami - mysle ze to wina karty Cyfry plus - pewnie dezaktywowali kanaly hd plus discovery - mam klona karty - pewnie typ co ma oryginal i placi abonament zrezygnowal z HD....
 
Do góry