Problem z ustawieniami ONKYO TX-SR606 - POMOCY!!!

lukb23

New member
Na początku opiszę zestaw, który od niedawna posiadam:

amplituner - ONKYO TX-SR606
odtwarzacz - PIONEER DV-410
głośniki - JAMO S606 + SUB250
tv - SHARP LC-37X20E
N-ka

N-ka (do źródła CBL/SAT), DVD (do źródła DVD) oraz TV (HDMI out) połączone są z Amplitunerem kablami HDMI. Ustawienia głośników zostały przeprowadzone za pomocą Audesseya z wynikiem pozytywnym.
Kłopoty zaczęły się zu stawieniem głosu po HDMI.

Ustawienia wejść HDMI (HDMI Input) zostały przyporządkowane następująco:
Źródło wejścia: Wejście audio:
DVD HDMI 1
VCR/DVR ----
CBL/SAT HDMI 3
POZOSTAŁE ----

Ustawienia wejść COMPONENT Video zostały przyporządkowane następująco:
Źródło wejścia: Wejście audio:
DVD ----
VCR/DVR ----
CBL/SAT ----
POZOSTAŁE ----

Ustawienia wejść DIGITAL Input zostały przyporządkowane następująco:
Źródło wejścia: Wejście audio:
DVD HDMI 1
VCR/DVR ----
CBL/SAT HDMI 3
POZOSTAŁE ----

Dodam jeszcze, że na obraz na TV jest i przez DVD i przez N-kę, brak tylko głosu.
Po włączeniu radia głos jest,tak więc podłączenie kolumn jest prawidłowe.
Po połączeniu kablami analogowymi DVD i Amplitunera jest obraz i głos.
Format sygnałuwejścia ustawiony na Auto.

Nie wiem co mógłbym jeszcze zmienić w ustawieniach. HELP ME!!!
 

lukb23

New member
Nikt mi nie pomoże?! Nie ma na tym forum użytkownika amplitunera ONKYO TX-SR606?? Niech ktoś się podzieli swoimi ustawieniami.
 

tomek34

New member
A co masz w ustawieniach Hardware setup -> HDMI -> Audio Out?

powinno byc OFF.
Jeszcze sprawdz czy w ustawieniach tunera N-ki oraz DVD ustawione jest ze dzwiek ma byc przez HDMI ?
 

lukb23

New member
Dzięki tomek34 za zainteresowanie.

Hardware setup -> HDMI -> Audio Out mam ustawione na Off. Jak włączę On to mam dźwięk na głośnikach TV.

A co do ustawień tunera i DVD to jeszcze raz sprawdzę czy mam ustawionę wyjście dźwięku na HDMI (jeżeli jest tam wogóle taka opcja). Wcześniej miałem tuner podpięty bezpośrednio po HDMI do telewizora i był dźwięk z obrazem.
 

tomek34

New member
wybierz okreslone zrodlo np DVD lub CBL/SAT a nastepnie wcisnij przycisk DIGITAL INPUT na panelu amplitunera. Co sie wyswietla ? Wciskajac go kilkakrotnie zmieniasz zrodlo dzwieku dla okreslonego wejscia - w zasadzie z tego co napisales i z konfiguracji ktore ustawiles wynika ze w obu przypadkach powinno wyswietlic DVD:HDMI1, CBL/SAT:HDMI3
 

lukb23

New member
Próbowałem już z DIGITAL INPUT ustawiałem i auto (HDMI) i HDMI, rzadne ustawienie nie działa i to mnie dziwi, bo ustawiając Auto poprzez DIGITAL INPUT wybiera sobie automatycznie i dalej jest sam obraz...
 

Mnieteq

New member
Nie wiem czy Tobie akurat to pomoze ale w moim tunerze SKY HD moge wypuscic sygnal tylko wyjsciem optycznym lub composite. Po HDMI nie dziala, tez myslalem ze jest cos nie tak z moim Onkyo ale ten tuner wysyla tylko DD 5.1 po composit. Moze N-ka ma tak samo ??
 

lukb23

New member
Pan z tego linka musi zrobić tak jak pisałeś wcześniej. W ustawieniach Hardware setup -> HDMI -> Audio Out przestawić Off na On i będzie miał głos puszczony prosto na TV.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Przedstawie ustawienia, na jakich u mnie wsyzstko pieknie smiga:

Audio TV Out - Off
N podlaczone pod CBL/SAT HDMI 3
DVD Component IN1 (Mam Xboxa 360) dzwiek: OPT1

Wyglada to tak:
HDMI Imput:
DVD - HDMI 1
VCR/DVR - HDMI 2
CBL/SAT - HDMI 3
Game/TV - .....

Component Video Input:
DVD - IN1
VCR/DVR - .....
VCBL/SAT - .......
Game/TV - ........

Digital Audio input:
DVD - OPT1
VCR/DVR - .....
VCBL/SAT - .......
Game/TV - ........

Nie przyjmuje jakichkolwiek zastrzezen :p:p. Bo skoro dziala to znaczy ze jest dobrze.
Mnieteq - N wypuszcza zarowno dzwiek jak i obraz po HDMI.
 
Ostatnia edycja:

tomek34

New member
no to w powyzszym poscie masz rozwiazanie Twojego problemu - wykasuj w ustawieniach Digital Audio Input te 2 wpisy ktore masz tzn HDMI1 i HDMI3 zastap -----. I powinno byc ok - daj znac czy pomoglo
 

lukb23

New member
hehe, będę musiał wyciągać sprzęt z pudła bo już czekał na wysyłkę powrotną.... jutro napiszę czy te ustawienia coś zaradzą, chociaż wydaje mi się, że takie też testowałem... dzięki za zaangażowanie
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Ogolnie rzecz biorac, najwiecej klopotow z dzwiekiem wywodzi sie ze zlego przypisania... U mnie tez nie wszystko odrazu zatrybilo :)
 

lukb23

New member
no i niestety dźwieku nadal nie ma, mimo, ze mialem ustawienia dla n-ki takie same jak ty.... amplituner pojedzie do wymiany...
 

lukb23

New member
Przyszedł npwy amplituner, podłączyłem go i ..... wszystko elagancko śmiga!! :D

Dzięki Wam za pomoc w "walce" z popsutym amplitunerem.



PS: wątek do zamknięcia.
 
Do góry