Problem z usawieniem wyswietlanego obrazu

darekguma

New member
Bez reklam
Mój jakoś wisi, za poślednie żebro. Z wieszaniem nie było najgorzej, ale pewnie dlatego, że głównie robił to teść - złota rączka. :)
Ogólnie uchwyt raczej mogę polecić. Choć mógłby być nieco tańszy, wtedy polecałbym już na pewno. :)

72bzvb.jpg


28iuxrl.jpg
Co to za Optoma i jak wychodzi górna krawędź obrazu od sufitu?.
 

lll

New member
Optoma HD131Xe.
Offset w tym modelu to około 20 cm, w zależności od odległości projektora od ekranu i wielkości ekranu. Do tego należy doliczyć wysokość uchwytu, czyli w praktyce odległość środka obiektywu od sufitu - u mnie to około 11 cm. Kalkulator odległości na stronie Optomy jest całkiem dobry:
Optoma Projection Calculator
Przy dobrze wypoziomowanym projektorze, w moim przypadku (ekran o przekątnej około 95 cali, odległość obiektywu projektora od ekranu około 3,60 metra) odległość górnej krawędzi obrazu od sufitu wynosi około 30 cm.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Optoma HD131Xe.
Offset w tym modelu to około 20 cm, w zależności od odległości projektora od ekranu i wielkości ekranu. Do tego należy doliczyć wysokość uchwytu, czyli w praktyce odległość środka obiektywu od sufitu - u mnie to około 11 cm. Kalkulator odległości na stronie Optomy jest całkiem dobry:
Optoma Projection Calculator
Przy dobrze wypoziomowanym projektorze, w moim przypadku (ekran o przekątnej około 95 cali, odległość obiektywu projektora od ekranu około 3,60 metra) odległość górnej krawędzi obrazu od sufitu wynosi około 30 cm.
Dzięki za odp.
 

Jawosz

Member
Optoma HD131Xe.
Offset w tym modelu to około 20 cm, w zależności od odległości projektora od ekranu i wielkości ekranu. Do tego należy doliczyć wysokość uchwytu, czyli w praktyce odległość środka obiektywu od sufitu - u mnie to około 11 cm. Kalkulator odległości na stronie Optomy jest całkiem dobry:
Optoma Projection Calculator
Przy dobrze wypoziomowanym projektorze, w moim przypadku (ekran o przekątnej około 95 cali, odległość obiektywu projektora od ekranu około 3,60 metra) odległość górnej krawędzi obrazu od sufitu wynosi około 30 cm.
Wyglada bardzo ładnie.
Ja niestety potrzebuje uchwytu który obniży projektor o ok 40-46 cm :/
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Skupmy się na uchwycie. ;)
Nic się nie martw. Dwa dni temu zmieniłem lampę w sypialni. Poprzednia kierowała światło bardziej w dół. Obecna nowa dość wysoko. Teraz po kilku latach też zauważyłem jąką fuszerę odwaliła ekipa ;) Przy dziennym świetle tego nie wiać, ale tak jak lampa błyskowa, tak światło lecące poziomo po suficie uwydatnia wszystkie nierówności ;)
 

osjann

New member
heja wiem że minęło trochę czasu ale czy udało się rozwiązać problem ? Mam podobny problem, obraz ucieka w dół w prawym dolnym rogu wyświetlanego ekranu..
 

Jawosz

Member
Jest to wina zlego ustawienia projektora wzgledem ekranu. Delikatnie to zniwelowalem a potem olalem i sie przyzwyczailem :)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

osjan84

New member
eh no właśnie mnie to tak irytowało, że powróciłem do postawienia projektora na półce i korekcję keystone. Wkurzało mnie, że na filmach 16/9 ten pasek też uciekał w dół. Obraz jest troszkę jakby ciemniejszy, ale za to zauważyłem, że projektor jest o wiele cichszy. Może w przyszłości jak będę remontować pokój to jakoś bardziej profesjonalnie do sprawy podejdę. Niemniej jednak dzięki za odpowiedź. Sory że z innego nicka ale myślałem, że już do starego nie mam dostępu ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry