Problem z usawieniem wyswietlanego obrazu

Jawosz

Member
Moi drodzy,
Przepraszam za glupie pytanie ale mam problem, ktorego nie moge ogarnac.
Jedyny rog ktorego nie moge zgrac na ekranie to prawy dolny ( jak na zdjeciu).
Czy jest to spowodowane zlym ustawieniem projektora? A moze krzywym sufitem albo lekko pofalowanym ekranem.
jezeli tak to moze macie jakies wskazowki jak to poprawic? probowalem z poziomica kombinowac ale nie wyszlo :/
Projektor to Benq w1070.
4def48ede9951e80001a965ee202d55f.jpg




Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

Topgun

New member
Cześć!
Na moje oko, wygląda to na zakrzywiony ekran. Spróbuj go trochę naprostować. Zauważ, że linia na górze jest również wygięta. Pozdrawiam
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Popieram, masz nie równy ekran, patrz 3 i 4 linia po prawej stronie są wygięte na końcu w lekki łuk. Jeśli to nie po może spróbuj odchylić 1-2mm prawą dolną stronę projektora do tyłu tak aby lewa strona była nie tknięta.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ekran prosty nie jest, ale nie dałbym głowy, czy rówiez nie jest to wina niezbyt prostopadłego ustawienia proja względem ekranu.
 

Jawosz

Member
Rzeczywiscie ekran jest krzywy troche ale jest to takze wina uchwytu ktory jest fatalny. Ma tyle miejsc luzu ze ustawienia na nim projektora jest praktycznie nie mozliwe. Moze byście polecili jakiś inny?
 

Jawosz

Member
A jaki masz uchwyt?
Ja podjąłem decyzje o wymianie tego szmelcu, który mam (******************).
Bo mimo skręcenia i ustawienia wieczorem.
Następnego dnia projektor opada :/
Może ktoś poleci coś godnego uwagi?
 

Tasix95

New member
Marka Chief polecany na zagranicznych forach zaplacilem 200zl a taki badziew ale zostawiam go juz nie chce mi sie szukac nie przeszkadza mi ze nie wpasuje sie w 100%w ramke lewy gorny rog ucieka w dol jak bede mial troche czasu to cos bede kombinowal zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mogę Ci polecić Voglesa lub Vivanco. Tanie nie są, ale warto, a czasem można trafić na dobrą cenę. Vogels EPC6545 kupiłem kiedyś za pól ceny nówkę
 

lll

New member
Vogels EPC6545 kupiłem kiedyś za pól ceny nówkę

Za pół ceny również brałbym od razu. Niestety regularna cena jest naprawdę wysoka. Dla mnie za wysoka. Dotychczas wszystkie telewizory wieszałem na Vogelsach, natomiast tym razem do projektora kupiłem coś takiego jak K-a-u-b-e-r Ultra Direct (tylko że biały od Kraftmanna). Coś więcej będę mógł o nim powiedzieć dopiero po weekendzie, bo uchwyt/projektor jeszcze nie zamontowany.
 

Tasix95

New member
Ogolnie sam w sobie nie jest zly dzis go skrecilem jak moglem i sie nawet trzymie tylko te nozki ktore montuja sie bezposrednio do projektora sa slabe mam wrazenie ze to tylko ich wina
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Za pół ceny również brałbym od razu. Niestety regularna cena jest naprawdę wysoka. Dla mnie za wysoka. Dotychczas wszystkie telewizory wieszałem na Vogelsach, natomiast tym razem do projektora kupiłem coś takiego jak K-a-u-b-e-r Ultra Direct (tylko że biały od Kraftmanna). Coś więcej będę mógł o nim powiedzieć dopiero po weekendzie, bo uchwyt/projektor jeszcze nie zamontowany.
Też wszystkie tv wieszam na Vogelsach lub vivanco (titan ultraslim, 5mm od sciany), ale cena z uchwyt proja to jakiś kosmos.
Ten K. a. u b.e.r wygląda dość ciekawie ze względu na chyba ruchy we wszystkich płaszczyznach.
 

Jawosz

Member
Za pół ceny również brałbym od razu. Niestety regularna cena jest naprawdę wysoka. Dla mnie za wysoka. Dotychczas wszystkie telewizory wieszałem na Vogelsach, natomiast tym razem do projektora kupiłem coś takiego jak K-a-u-b-e-r Ultra Direct (tylko że biały od Kraftmanna). Coś więcej będę mógł o nim powiedzieć dopiero po weekendzie, bo uchwyt/projektor jeszcze nie zamontowany.

Niestety mój uchwyt jest własnie tej firmy, ktorej imienia nie wspominamy :p
Dzisiaj jeszcze raz podejmuje walke z tym dziadostwem. Jak się nie uda to ląduje na smietniku.
 

lll

New member
Mój jakoś wisi, za poślednie żebro. Z wieszaniem nie było najgorzej, ale pewnie dlatego, że głównie robił to teść - złota rączka. :)
Ogólnie uchwyt raczej mogę polecić. Choć mógłby być nieco tańszy, wtedy polecałbym już na pewno. :)

72bzvb.jpg


28iuxrl.jpg
 
Do góry