Problem z uruchomieniem nBox Recordera

sszaki

New member
po zrestartowaniu nBoxa przechodzę przez ponowne uruchamianie i w ustawieniach anteny mam ant1 siła 78% jakość 56%, ant 2 siła 69% jakość 60%,
klikam OK
pojawia się testowanie i Ant 1 zielone kółko HotBird LNB1 Ant 2 zielone kółko HotBird LNB1
klikam OK
pojawia się Proszę czekać Trwa pobieranie listy kanałów (1-2 minuty) wywala z powrotem do ustawień anteny.... o co kaman??

Dekoder był już aktywowany, działał normalnie przez rok lecz teraz po przeprowadzce już nie chce się włączyć, najpierw wskazywał błędne wartości na ANT1 więc go zresetowałem EPG, RES, strzałka w prawo, i teraz nie chce pobrać listy kanałów, mimo restartów i odłączenia dekodera na 10 minut z prądu, co ciekawe gdy pokazywał błędne dane na temat ANT1 pobrał liste programów lecz nie pokazywał obrazu....

podczas ekranu "Ustawienia Anteny" przycisnąłem przycisk Setup i wyświetlił mi się ekran "miernik sygnału" który wskazuje wszędzie 0% jednak po powrocie do Ustawień anteny pokazuje wcześniej wspomniane wartości....
 

_MarSs_

New member
Wyglada na to, że masz po prostu za słaby sygnał dlatego próbuje pobrać oprogramowanie ale jest za dużo błędów i wraca do wskazań poziomów zebyś poprawił.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
najprawdopodobniej moj przedmowca ma racje, ale moze tez byc sytuacja ze po dluzszym okresie czasu gdy n-box jest rozlaczony moze wymagac ponownej aktywacji (informacja z biura obslugi n-ki )
 

Stefanos

New member
Pozwoliłem sobie podłączyć się pod temat.

Mam następujący problem, po wyłączeniu na noc listwy zasilającej nie mogę uruchomić N recordera.

Gdy jest w stanie spoczynku nie pokazuje godziny tylko 4 kreski --:--, jak go włączam z pilota to kreski znikają i przez chwile pojawia się 00:01 po czym wyświetlacz nic nie pokazuje. Oczywiście nie mogę nic oglądać bo nie daje sygnału na amplituner.

Próbowałem odłączenia o prądu kilka razy, bez rezultatu. Jedynie przez chwile pojawiał się napis TEST po czym znowu --:--. Czy ktoś miał podobny problem? Chyba będę się musiał udać do serwisu. Recorder ma niecały rok.
 
Do góry