Problem z UE40F6500SS

Wojciech.

New member
Witam serdecznie. To moj pierwszy post na forum, pisze bo być może ktoś miał podobny problem :( . Tv samsung UE40F6500SS użytkuję od września i problem pojawił się już na początku. Mianowice tv sam się wyłącza i włącza(po ok 2s). wygląda to w ten sposób, że np próbuję zmienić kanał, podgłosnic lub użyć klawisza CH LIST i tv nie reaguje (dioda mruga) po czym wyłączy się i za moment włączy. Zdarzało się również i tak, potrafił się wyłączyć bez dotykania pilota. Serwisant przyjechał, wymienił płytę gł - problem pozostał, następnie wymenil moduł wifi - problem pozostał. Wreszcie tv trafił do serwisu, przez ok 2 tyg tam pozostawał i serwis stwierdził, że u nich tv działał i jest sprawny. Serwisant sugeruję, że problem może być u mnie w domu pomiędzy urządzenia działającymi na wifi, bo co ważne kiedy wifi w tv jest wyłączone i nie ma połączenia int faktycznie problem nie występuje.
Może ma ktoś jakiś pomysł? może powinienem w jakiś specjalny sposób skonfigurować tv z routerem ? Bo na póki co wszystkie ustawienia mam w automacie.
Sorki za tak długi post, pozdrawiam Wojtek.
 

tdx

New member
Bez reklam
No to napisz co masz po wifi podpięte skąd masz internet jaki router, jak z pilotem smart touch używasz go czy zwykłego...

Ma znaczenie czy podepniesz po lan czy po wifi?

musisz to wszystko sprawdzić

Wgraj też nowe oprogramowanie 1116
wyłącz też aktualizacje automatyczne
 

Wojciech.

New member
Dzieki za zainteresowanie!
Internet jest dostarczany razem z kablówką, po wifi chodzi mi jeszcze laptop, komp stacjonarny, rzadko uzywana drukarka, no i telefon i tablet, ale cała reszta śmiga bez zarzutu. router to TP LINK TL WR1043ND. obecna wersja softu w tv to 1112. Aktualizacje mam wyłączone. dotykowego pilota nie używam. nie znam sie na tych sprawach, ale może za dużo urządzen działa na tym routerze? nie mam pojęcia :(
 

tdx

New member
Bez reklam
Raczej router sam nie wyłącza TV ale watchdog już tak...
Dlatego zassij soft czy TV widzi jakieś udostępnione urządzenia od razu?
 

Wojciech.

New member
Soft już wgrany (z usb). a powiedz co rozumiesz przez " TV widzi jakieś udostępnione urządzenia od razu? " sorki za głupie pytania - laikiem jestem :)
A watchdog to akurat używam w smartfonie, myslisz, że może być jakis związek ?
 

tdx

New member
Bez reklam
? widzi router jako źródło :)

Dobra zresztą pobaw siena nowym sofcie najpierw instalowałeś jakieś wigdety epg masz samsunga czy domyślne?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jaki masz sygnał sieci w TV, najlepiej w jednostkach dBm. Przetestuj czy możesz polepszyć sygnał zmieniając położenie routera, stawiając go wyżej lub zmieniając nachylenie anten. Sprawdź jak zajęte jest pasmo 2,4GHz przez np. laptopa i program inSSIDer. Dobierz kanał na którym jest najmniej sieci lub mają słabą siłę sygnału (możesz umieścić zrzut ekranu zaznaczając swoją siec). Jak masz dużo sieci w pobliżu, to w routerze zmień szerokość kanału na 20MHz, połączenie będzie bardziej stabilne. Zabezpieczenie sieci ustaw na WPA2 PSK AES, hasło ~12 znakowe, nie słownikowe. W ustawieniach zaawansowanych sprawdź na włączonej i wyłączonej opcji WMM oraz przetestuj Beacon Interval: 100ms, 200ms, 500ms. DTIM Interval: 1, 3.
Zobacz jak będzie telewizor się zachowywał jak tylko on będzie podłączony do routera po wifi i przetestuj na połączeniu kablowym.
Masz coś wpięte do telewizora pod USB, odłącz na próbę. Dysk czy inne urządzenie które wymaga dużo prądu z portu może robić problemy z kartą bezprzewodową.
 
Ostatnia edycja:

Wojciech.

New member
Panowie pomocy :) tv jak sie rozłączał tak sie rozłącza. Postanowiłem rozprawić sie inaczej z tv. Otóz główny router to tp link tl wr 1043nd i z niego mam neta po wifi, dokupilem nastepny tp link wa 801nd chcac go uruchomic w funkcji KLIENT i od niego połączyc kablem tv. problem jest taki, że po skonfigurowaniu 801nd w tv neta brak, natomiast jak ten sam kabel podlacze do ps3 to net smiga, jesli natomiast kabel połącze wprost od głównego routera 1043nd to net też jest w tv. nie wiem juz co z tym zrobic :( możliwe że tv ma jakąś specjalną blokade??? jak ustawie router 801nd jako wzmacniacz sygnalu wifi to tv widzi max zasiego ale po kazdym wyłaczeniu tv trzeba na nowo łączyc sie z siecia i wpisywac haslo... ma ktos jakis pomysł..
z góry dzieki
 

Wojciech.

New member
Niestety i to nie pomaga, konsultant z samsung twierdzi, że nie można podłaczac za pomoca innego punktu dostepowego, tylko kabel bezposrednio do głównego routera. Naprawde nie ma innego sposobu, ma moze ktos podłączony tv po kablu ale nie bezposrednio do routera ??
 

ander8

New member
Niestety i to nie pomaga, konsultant z samsung twierdzi, że nie można podłaczac za pomoca innego punktu dostepowego, tylko kabel bezposrednio do głównego routera. Naprawde nie ma innego sposobu, ma moze ktos podłączony tv po kablu ale nie bezposrednio do routera ??
Przeciez zacznij szukanie przyczyny od zarodka.Wypier...calkowicie ten router i sprawdz czy nadal tv bedzie odstawial takie cyrki.Jak nie to masz przyczyne jaka jest WIFI W twoim otoczeniu.Bo kombinujesz z rozuterami itp a nie wiesz nawet czy to jest przczyna wylaczania i wlaczania sie telMi wydaje sie ze nie am to zadnej przyczyny gdyz jak naciskajac przycisk podglaszania mozesz wylaczyc tel?Bzdura.No chyba ze ten pilocik lata po WIFI.
 
Do góry