Problem z tw 680

lobo77

Member
Mam mały problem z moim epsonem tw 680,otóż zauważyłem kilka dni temu na ekranie jasną owalną plamę o średnicy ok. 5cm(lewa środkowa część ekranu) myślałem,że być może obiektyw jest zabrudzony jednak po jego przetarciu plama jest dalej,mało tego dzisiaj zauważyłem drugie rozjaśnienie na dole ekranu po prawej stronie, rozjaśnienia są widoczne tylko i wyłącznie na ciemnym tle,podczas oglądania tego nie widać.Przebieg lampy ok. 280 godz.Czy jest to wina lampy?Proszę o odpowiedż.
 

tomek67

New member
Ja mam lekko czerwoną. Widoczna tylko na czarnym tle gdy wyłączę dynamiczną przysłonę.
W filmach jest całkowicie niewidoczna.
Zignorowałem to, takie są uroki projektorów LCD.
 

matias2004

New member
Przedmuchanie z kurzu pomoże , u mnie w sanyo sa 3 dziurki do dmuchania i gruszka , większość plam w lcd to kłębki kurzu w środku na polaryzatorach.
 

tomek67

New member
matias2004 napisał:
Przedmuchanie z kurzu pomoże , u mnie w sanyo sa 3 dziurki do dmuchania i gruszka , większość plam w lcd to kłębki kurzu w środku na polaryzatorach.
Na dziurki i gruszki Sanyo ma bodajże monopol.
Tak samo jak na regulację położenia paneli.
 

dread

New member
Bez reklam
A projektor nie jest na gwarancji ? Po ilosci wyswieconych godzin zgaduje, ze jest, ale to tez moze byc druga lampa ;)

Jesli jest na gwarancji to jednak radzilbym skontaktowac sie z serwisem.
primo - rozbebeszenie projektora oznacza utrate gwarancji.
secundo - slyszalem o wielu tragicznych historiach (dla projektora) przy wlasnorecznej walce z dust blobami.
 

lobo77

Member
Jest na gwarancji mam go od roku a gwarancja jest na 3 lata znajomy który zajmuje się sprzedażą projektorów mówił że może to coś z matrycą jest nie tak.Na razie oglądam filmy i się tym za bardzo nie przejmuję bo tak jak pisałem podczas oglądania defektu nie widać.W razie czego odeślę sprzęt do naprawy sam do środka zaglądać na pewno nie będę
 

Fanek

New member
Bez reklam
lobo i poradziłeś sobie jakoś z tym problemem ?
ja ostanio zauważyłem 3 białe plamki także na czarnym tle, np. gdy w kmp film sie skończy, przy oglądaniu filmu tego nie widać nic.

przedmuchiwałeś jakoś proja ? próbowałeś lampe wyjmować ?
a może z serwisem sie kontaktowałeś ?

ja mam ok 400h na epsonie tw700.
 
Do góry