Problem z TVP 1 i TVP 2

an95dy

New member
Witam wszystkich. To mój 1 post tutaj wiec jeśli coś nie tak, proszę o konstruktywną pomoc.
Zakupiłem dzisiaj telewizor LED Sharp LC-42LD264E. Jest on podłączony za pomocą anteny na dachu (nie znam szczegółów ale chodzi o taką zwykłą, z prostymi prętami biegnącymi w różnych kierunkach)
Konfiguracja telewizora przebiegła pomyślnie, znalazło wszystkie kanały. Zauważyłem jednak pewien problem który, co najdziwniejsze dotyczy tylko tvp 1 i tvp 2. Mianowicie, co kilka minut znika obraz i dźwięk, na ekranie pojawia się informacja o braku sygnału, po czym po kilku sekundach obraz i dźwięk wraca. Sytuacja powtarza się co kilka minut, jednak tylko na tych 2 kanałach. Jaka może być tego przyczyna?
 

digitalus

Banned
Witam
Przede wszystkim trzeba sprawdzic jaki jest poziom i jakosc sygnalu,Jakosc sygnalu jest najwazniejsza.Probowales zmienic kierunek ustawienia anteny aby uzyskac mozliwie najwyzsza jakosc sygnalu?
Przyczyn zaniku sygnalu moze byc wiele, np kiepska instalacja.Jesli odleglosc od nadajnika nie jest zbyt duza i korzystasz ze wzmacniacza antenowego to warto sprawdzic czy nie uzyskasz lepszej jakosci po odlaczeniu wzmacniacza i podlaczaniu tylko symetryzatora przy antenie.
Jesli sygnal ze wzmacniacza jest zbyt mocny to moze dojsc do przesterowania sygnalu i beda zniki obrazu.
 
Ostatnia edycja:

alkebab

New member
Kurcze u mnie tez jakas kicha z kanalami TVP z naziemnej DVB-T,antena na dachu. Problemy sa od momentu rozpocsecia mistrzostw. Mianowicie co chwile pojawiaja sie artefakty i czasami troszke sie dzwiek tnie. Jak tu oglada mecze?! Do tej pory bylo wszystko ok no i inne programy dzialaja normalnie. Co jest grane?
 

alkebab

New member
Ze niby instalacja?! Nagle po 3 latach sie zwalila instalacja i przez to kanaly tvp sie tna? To czemu na innych kanalach nie ma takiego problemu moze mi wyjasnisz?
 

an95dy

New member
Z instalacją antenową było wszystko w porządku. Problemem okazał się wadliwy telewizor, a konkretnie wejście antenowe. Temat do zamknięcia.
 

alkebab

New member
U mnie tez sie sprawa wyjasnila. Problem ze zlym odbiorem tkwil w zasilaczu ktory sie dzisial spalil. Od rana problem z sygnalem na wszystkich kanalach potem padl zasilacz. Na nowym wszystko dziala pieknie.
 
Do góry