Problem z tv Sony

ziomek06

New member
Witam! Mam problem z moim staruszkiem (Sony KV2184MT). Telewizor jest stary bo ma aż 17 lat ale do tej pory nie sprawiał żadnych najmniejszych problemów, do czasu. Problem w tym, że podłączając kabel z kablówki telewizor cały czas "śnieży" i dźwięku nie ma (jest takie buczenie). Kablówka jest na 100% sprawna bo sprawdzane było na innym tv i nawet wziąłem tego tv do innego pokoju gdzie inny telewizor chodzi bez problemu i dalej problem występuje. Ponadto dzisiaj rano stracił jakby zielony kolor bo zawsze numerek programu wyświetlał na zielono a dzisiaj na niebiesko. Pomóżcie w czym tkwi problem? Już jego lata się zakończyły czy da się może coś jeszcze zrobić?
 

ziomek06

New member
Ale on ten zielony kolor traci i za niego wchodzi niebieski. Wiecie może co tam może być w nim (chodzi o tą z kablówką) ?
 

Radiola

New member
Witam wszystkich na forum, które odkryłem dopiero teraz :)
Ponieważ założyłem kablową telewizje cyfrową i mam nadzieję na odbiór HDTV sądzę, że będę mógł tutaj poszerzyć wiedzę na ten temat.
ziomek06 napisał:
Mam problem z moim staruszkiem (Sony KV2184MT). Telewizor jest stary bo ma aż 17 lat ale do tej pory nie sprawiał żadnych najmniejszych problemów, do czasu.
Również od 16 lat posiadam podobny TV (Sony KV1484MT) Rózni sie tylko wielkością.
Ten ty TV nie ma głowicy szerokopasmowej (pasmo kablowe) i nie będzie odbierał kablówki. Ja poradziłem sobie przez wymianę (przelutowanie) głowicy. Myśle, że jeszcze jest dostepna w handlu. Sprawa prosta, bo wyprowadzenia są prawie takie same. Jedynie należy ustawić poziom sygnału, bo nowa głowica daje silniejszy. TV hula mi już od 10 lat, więc zabieg był udany. :smile:
 
Do góry