problem z tv Orion z wbudowanym odtwarzaczem blu ray

malami688

New member
mam pytanie odnośnie płyt a mianowicie kupiłam tv z wbudowanym odtwarzaczem blu ray
wg opisu odczytuje formaty takie jak BD-ROM / DVD/ Audio CD/ MP3-CD/ JPEG-CD. Jest więc urządzeniem uniwersalnym i byłoby wszystko ok tyle ze jak nagrywam płyty dvd z filmem to mi ich nie odczytuje, sa foldery tyle ze okazuja sie puste a o dziwo mp3 czyta bez probemów
juz byłam skłonna stwierdzic ze moze nie odczytuje filmów ale na własne oczy widziałam jak na tym samym tv koles ze sklepu puścił nam kawałek filmu wiec juz nie wiem sama co jest grane moze zle formaty filmów nagrywam albo zle płyty kupuje do nagrywania. Tyle że w instrukcji obsługi nie ma specyfikacji jakie formaty filmów odtwarza prócz tego co opisałam wyżej. Kto wie co jest grane??
pozdrawiam - Marta:)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
OK" czyli rozumiem, że nagrywasz filmy jako DVD. A podaj dokładnie co to za model TV. Bo być może Twój TV nie odczytuje w ogóle nagranych płyt Video....
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Producent podaje, że wbudowany odtwarzacz obsługuje płyty DVD-R a więc teoretycznie wszystko powinno działać. A na jakich płytach nagrywałaś? Chodzi mi o producenta. Zobacz Verbatim DVD-R. (spotkałem już kilka odtwarzaczy, które w miarę nowe a nie odtwarzały płyt DVD+R)

Co do struktury płyty po nagraniu to powinnaś tam mieć dwa foldery - AUDIO_TS i
VIDEO_TS

I chyba wiesz, że musisz nagrywać płytę jako DVD-Video a nie po prostu nagrać pliki.... Bo na to to wygląda jak napisałaś, że na jednej płycie nagrywasz film i pliki audio mp3.... Tak się nie da.
 
Ostatnia edycja:

malami688

New member
a jaka jest różnica między DVD+R a DVD-R??
jak jak nagrywam płytę to nie mam folderów AUDIO_TS i
VIDEO_TS tylko wyświetla się folder z filmem. Może coś zle nagrywam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No dokładnie źle nagrywasz....Musisz nagrać płytę DVD-Video! Nie możesz po prostu "wrzucić" plików jako dane i nagrać. Po drugie aby szybko nagrać płytę DVD musisz mieć pliki filmowe mpeg2, któr są zgodne ze standardem DVD Video.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Musisz nagrać płytę DVD Video i mieć później te dwa katalogi o których pisałem wcześniej.
Ze specyfikacji TV wynika, że nie odtworzy mpeg4.
 

Attachments

  • obraz1.jpg
    obraz1.jpg
    35 KB · Wyś: 49

malami688

New member
ok a teraz moze podpowiesz mi skad mozna sciagnac darmowe filmiki na próbe zeby sprawdzic czy mpeg2 odtworzy to jeszcze jedna płyte poświece liczac ze sie uda bo juz mi ostatnia została:)
 
Do góry