Problem z szarpaniem obrazu w Samsung UE32D6100

jarekzon

New member
Witam. Telewizor jak w tytule, sygnał w HD, dekoder Cisco UPC z nagrywaniem. Problem polega na tym, że pojawia się szarpnięcie obrazu co ok. 2 sek. w scenach pokazujących ruch, np. gdy kamera najeżdża na bohatera, lub pokazuje jakąś panoramę przemieszczając się po niej. Co ciekawe dotyczy to filmów. Ostatnio nagrywałem na dekoder wszystkie części Władcy pierścieni. Problem był widoczny za każdym razem. Oglądając dynamiczne sceny sportowe, np. Eurosport HD, czy programy przyrodnicze BBC HD, nie ma tego zjawiska, obraz jest płynny. Czy może wiecie dlaczego tak się dzieje, i czy można z tym coś zrobić ? Czy po prostu trzeba zmienić TV. Dziękuję za pomoc.
 

jarekzon

New member
Nikt nie jest mi wstanie poradzić, co to może być ? Oglądając film (nie każdy) obraz potrafi się cyklicznie przycinać (takie szarpnięcia). Wczoraj oglądałem skoki, czy bobsleje, gdzie występuje dużo ruchu i nie ma najmniejszego problemu. Na filmach przy dużo wolniejszym ruchu szarpie.
 

fula

New member
1.Najczęściej szarpanie występuje po uaktualnieniu softu.
Musisz zresetować odbiornik i od nowa ustawić wszystkie opcje. Menu/system/plug&play/0 0 0 0/.....

2. Włącz MotionPlus na wyraźny. Menu/obraz/opcje obrazu/motion plus/wyraźny.
 
Ostatnia edycja:

jarekzon

New member
Tylko że raz jest, a innym razem nie ma. Motion Plus - sprawdziłem wszystkie opcje, podczas szarpania, nic to nie daje.
 

jarekzon

New member
Sorry, że długo nie odpisywałem, ale w obecnie w tygodniu jestem poza domem. U mnie opcja plug&play, jest nie dostępna - jest na szaro. Dziwi mnie fakt, że tylko przy niektórych filmach jest to szarpnięcie, jak np. Władca Pierścieni - we wszystkich częściach to się działo.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Witam. Telewizor jak w tytule, sygnał w HD, dekoder Cisco UPC z nagrywaniem. Problem polega na tym, że pojawia się szarpnięcie obrazu co ok. 2 sek. w scenach pokazujących ruch, np. gdy kamera najeżdża na bohatera, lub pokazuje jakąś panoramę przemieszczając się po niej. Co ciekawe dotyczy to filmów. Ostatnio nagrywałem na dekoder wszystkie części Władcy pierścieni. Problem był widoczny za każdym razem. Oglądając dynamiczne sceny sportowe, np. Eurosport HD, czy programy przyrodnicze BBC HD, nie ma tego zjawiska, obraz jest płynny. Czy może wiecie dlaczego tak się dzieje, i czy można z tym coś zrobić ? Czy po prostu trzeba zmienić TV. Dziękuję za pomoc.
czy problem szarpania dotyczy tylko filmow nagranych, czy przy wszystkich szarpie?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Sorry, że długo nie odpisywałem, ale w obecnie w tygodniu jestem poza domem. U mnie opcja plug&play, jest nie dostępna - jest na szaro. Dziwi mnie fakt, że tylko przy niektórych filmach jest to szarpnięcie, jak np. Władca Pierścieni - we wszystkich częściach to się działo.

bo trzeba przełączyć na tv (tuner analog) i wtedy będzie dostępny PLUG&PLAY.
Ewentualnie przytrzymaj przez 20 sek EXIT NA PILOCIE i też wejdzie reset.
:)
 

jarekzon

New member
Co generalnie ten reset ma spowodować, i z czym po takim resecie trzeba się liczyć. Z tymi uaktualnieniami oprogramowania, to jakaś lipa jest, skoro potem są takie problemy. Spróbuję zrobić jak piszecie, dam znać o efekcie.
 

bluncik

New member
Witam.
Posiadam UE40D600 i wydaję mi się, że mam podobny problem. Ostatnio chyba się nawet pogorszyło, i się zastanawiam czy jest to podstawa do reklamowania odbiornika? Najgorsze jest to, że czasem szarpanie nie występuje przy naprawdę szybkich akcjach, a czasem przy zwykłej akcji szarpie jak smok. Proszę o poradę co można z tym zrobić, ponieważ staję się to bardzo irytujące. Z góry dziękuje.
 

deywies

New member
Bez reklam
A jesteście pewni że to wina TV, a nie np. sygnału?
U mnie też tną czasami filmy lecące na TVN, na innych kanałach nie ma tego
 

fula

New member
Szarpanie było jest i będzie w telewizorach LCD niezależnie od marki.
Oczywiście w różnym stopniu zależnym od parametrów obrazu, możliwości technicznych odbiornika i użytych w nim różnych oprogramowań poprawiających obraz.
Problem był w mniejszy w odbiornikach HD Ready (1280×720 niecały milion pikseli), ale był. Wielu użytkowników starszych modeli tv (HD Ready) tej samej marki stwierdza pogorszenie obrazu (szarpanie).
Wraz z wejściem rozdzielczości Full HD(1920×1080), radykalnie wrosła ilość pikseli do ponad dwóch milionów, którymi procesory graficzne muszą sterować.
Jak wiadomo obrazy dynamiczne w wysokiej rozdzielczości są wyświetlane z przeplotem z różnych względów (szerokość pasma) i tak telewizory zmniejszają rozdzielczość wraz z ruchem obrazu. Współcześnie żaden telewizor LCD nie potrafi wyświetlać płynnie obraz.
 
Ostatnia edycja:

markus224

New member
zakupiłem U40ES6800, ogólnie wrażenia bardzo dobre ale w ciemnym pomieszczeniu i na ustawieniach standardowych (oczywiście trzeba je szybko zmienić) na czarnym ekranie wyrażnie widać w narożnikach białe plamy podświetlenia, na szczęście po małej korekcie ustawień już nie ma takiego efektu. Co do ekranu, to wg mnie dobrze pochłania światło i brak odbić, chociaż pokój w którym stoi jest od strony północnej i światło samo w sobie zbytnio nie dokucza. Brak iplatv, podobno w nowej serii żaden tv jeszcze nie ma ale jest w trakcie przygotowania.
 
Do góry