Problem z sygnalem

reters

New member
Witam.Jako że za bardzo nie orientuje sie w sprawach tv satelitarnej mam do was prośbe... Zamontowalem ostatnio antene triax100td,konwerter interstar platinum x i podlaczylem wszystko do ferdka.Niestety po ponad godzinnej próbie ustawienia czaszy na satelite hot bird caly czas wyswietla mi sie na tv brak sygnalu :( Dodam iz pasek ktory wskazuje jakosc sygnalu jest w granicach 87-89 a pasek od sily sygnalu caly czas jest na 0!! :( Naprawde nie wiem jak mam sobie z tym poradzic.Fajnie jak byscie mi cos podpowiedzieli.Z gory dzieki. Ps: dodam iz tuner byl podlanczany pod inna antene i tam bez problemu odnalazl kanaly.
 

sebaa

New member
Widać to kolegi pierwszy raz! Mówię o ustawianiu anteny.;)

Zobacz czy na mocowaniu anteny przy regulacji góra-dół (kąt elewacji) jest podziałka. Jeśli jest ustaw ok. 30 stopni jeśli nie to ustaw tak antenę aby patrzyła lekko w górę w stronę satelity. Popatrz jak ustawione są anteny na HB u np. sąsiada na baklonie obok. Chodzi mniej więcej o kierunek i ustaw podobnie. Teraz delikatnie obracaj anteną prawo-lewo aż pojawi się sygnał na pasku Ferdka. Jeśli ustawisz max sygnał to następnie dokładnie ustaw kąt elewacji i po robocie.

Niektórzy używają do ustawiania anteny wskażników Satfinderów ale ferdek ma dość precyzyjny wskażnik sygnału wiec powinien wystarczyć. Jest też metoda na ustawianie anteny na tuner analogowy. Jednym to pomaga innym nie bardzo.

Pozdrawiam!
 

crasher

New member
Chyba te paski pomyliles, pokazuje raczej sile a jakosci 0? :) Jesli tak to trafiles juz na jakiegos satelite, pokrec lewo/prawo i wkoncu trafisz. Zobacz tez czy nie masz w opcjach ustawionego diseq lub innego satelity.
 

reters

New member
Panowie znaczy pokazuje 87% na gornym pasku a w instrukcji jest napisane ze pasek gorny to jakosc:???: Nie wiem...zaraz sprobuje tak zrobic jak radzicie.Dam znac czy mi sie udalo zlapac sygnal czy nie:(
Sebba podzialka jest ustawie okolo 30 stopni.
 

reters

New member
Okej juz sobie poradzilem.Dzieki wam za rady.Szczegolnie sebie duzo mi podpowiedziales z ta podzialka i kontem 30 stopni:) Ale i tak ferdek spisuje sie jakos mizernie.Kanaly sd za mgla jedynie kanaly hd jeszcze wmiare okej.Jak tak ma odbierac tuner za 1200zl to ja dziekuje i go wystawiam na sprzedaz.Jedyna moja nadzieja to to ze wina lezy po stronie softy mam:1.03.8A:???:
 
Do góry