problem z sygnalem

gervail

New member
witam

mam nastepujacy problem: od ponad roku dzialal poprawnie nastepujacy zestaw: 10 letnia antena ASR-860 i telewizor Philips 47PFL4606H/58, podłączony bezpośrednio koncentrykiem.

Przez kilka dni obraz zaczal sie psuć, aż w końcu wyswietlił sie brak sygnału. Myśląc, iż kabel jest zepsuty, wymieniłem go. Na wymienionym kablu inny telewizor (nowszy Samsung) odbiera OK, a Philips łapie tylko 8 kanałów w fatalnej jakości.

Gdy podłączę Philipsa u sąsiada to odbiera prawidłowo (antena to również ASR-860, być może sygnał jest lepszy).

do nadajnika W-wa PKiN mam ok 20km, ale na drodze mam przeszkodę (drzewo).

bylbym wdzieczny za sugestie, bo zabraklo mi pomysłów.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli domy stoją obok siebie to absolutnie wykluczone aby sygnał był
"lepszy " w jednym miejscu .Fajnie jakbyś miał miernik ,podłącz pod tą antenę i zobacz jak wygląda sprawa z sygnałem
 

gervail

New member
Jeżeli domy stoją obok siebie to absolutnie wykluczone aby sygnał był
"lepszy " w jednym miejscu .Fajnie jakbyś miał miernik ,podłącz pod tą antenę i zobacz jak wygląda sprawa z sygnałem

niestety miernika nie posiadam. jutro podlacze dekoder dvb-t i zobaczymy. moze wzmacniacz w TV popsuł się ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Może cos się przesunęło (antena) lub wypięło (popraw końcówki, gniazda), po ostatnich burzach?
To że sąsiad ma dobry sygnał nic nie znaczy (chyba, że oboje mieszkacie w bloku i macie sygnał ze zbiorczej). Kilka lat temu, kiedy robiłem instalację antenowa wcześniej zaprosiłem kilku instalatorów. Wszyscy się wycofali twierdząc, że to zbyt trudny teren i nie będzie sygnału (górka, inna zabudowa, drzewa). Kupiłem 5 metrowy maszt, antenę i zarówno sygnał jak i jakość mam na 100%. Takie fachmany były ;). Ze względu na to ,ze jest masz dość wysoki to czasem podczas większej wichury antena się chwieje i wtedy mam czasem dziwne wahania sygnału.
 
Ostatnia edycja:

gervail

New member
niestety miernika nie posiadam. jutro podlacze dekoder dvb-t i zobaczymy. moze wzmacniacz w TV popsuł się ?

sytuacja wyglada tak:

jak podlacze zewnetrzny dekoder DVB-T, bez wzmacniacza to wszystko dziala OK (MUX 1,2,3)

jak podlacza antene z wymienionym wzmacniaczem (na starym w ogolnie nie ma sygnalu) bezposrednio do telewizora do odbiera tylko MUX3


ponownie bede wdzieczny za pomysly.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Za słaby sygnał - gdzieś "nie łączy" - może wtyczka - może połączenie przewodu z symetryzatorem i anteną - to na pewno za słaby sygnał.
 

silvanouk

New member
Jak daleko jest drzewo od anteny jak powyzej 30m to bez wiekszego znaczenia. Asr to antena szerokopasmowa i o szerokiej wiazce takich nie polecam. Operator mogl uruchomic cos blisko ciebie w pasmie 800 lub 450 a ta antena zbiera wszystko wiec i te smieci trafiaja do twojego tunera wzmocnione przez wzmacniacz. Dodatkowo mieszkajac 20 km od nadajnika nie nalezy stosowac wzmacniacza tylko sam symetryzator . Skoro na tej samej antenie odbiera ci na innym telewizorze to sprobuj reset do ustawien fabrycznych. Generalnie antny nie ustawiaj na nadajnik tylko na najlepszy poziom sygnalu.
 
Do góry