Problem z subwooferem

marcint75

New member
Witam, niedawno kupiłem nowy subwoofer MAGNAT BETASUN 20A i niestety mam z nim mały problem. Po włączeniu go do sieci sub nieprzyjemnie buczy. nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje. jest to dość uciązliwa. niedawno odkryłem że w gniazdku zamiast 220v mam napiecie 240v może to jest przyczyną? proszę o waszą pomoc lub opinie.
 

magumagu

New member
marcint75 napisał:
Witam, niedawno kupiłem nowy subwoofer MAGNAT BETASUN 20A i niestety mam z nim mały problem. Po włączeniu go do sieci sub nieprzyjemnie buczy. nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje. jest to dość uciązliwa. niedawno odkryłem że w gniazdku zamiast 220v mam napiecie 240v może to jest przyczyną? proszę o waszą pomoc lub opinie.
1) od dobrych paru lat standardem jest 230V :) (240 tez sie miesci w tolerancji)

2) buczenie toi najprawdopodobniej 50Hz 'sieciowe'
posprawdzaj przewody sygnalowe, styki, ekrany, stosuj przewody lepiej ekranowane - gdzies ci czestotliwosc pradu z gniazdka 'slychac'

oczywiscie moze byc tez sub uszkodzony...
 

sebol81

New member
Niestety niektóre subwoofery buczą, a raczej brzęczą. Im sub tańszy tym większe prawdopodobieństwo że pojawi się ten niemiły dzwięk. A konkretniej to brzęczy trafo we wzmacniaczu (przyłóż ucho do tylnej ścianki subwoofera, tam będzie brzęczenie najbardziej słyszalne). Jeżeli sub jest na gwarancji to można próbować go oddać i naprawić w ramach gwarancji. Niestety Ty z tym nic nie zrobisz bez rozkręcania urządzenia...
 
Ostatnia edycja:

marcint75

New member
fakt! brzęczenie faktycznie daje się wezanki z tyłu suba, tzn z okolic wzmacniacza. póbowałem podłaczyc go z dala od innych przewodów zasilających i efekt buczenia jest ten sam. a czy wina moze byc w kablu zasilajacym subwoofer?
 

rymera

New member
Hi,
problemy z tz."brumm" efektem moga miec bardzo rozne przyczyny , o to kilka z nich.
1. problem z uziemieniem (najlepiej wszystkie urzadzenia podlaczyc do jednej listwy z gniazdkami - zwracajac uwage na przewod fazowy i neutralny).
2.Uszkodzony kabel
3 Uszkodzenie w elektronice ( w twoim przypadku mozliwe uszkodzenie koncowki mocy w Sub lub bardziej prawdopodobne zbyt niska warosc kondensatorow pomiedzy transformatorem , a prostownikiem (kondensatory maja juz swoje lata) i wymiana lub zastosowanie rownoleglego polaczenia o min.pojemnosci 10.000 uF - uwaga na napiecirobocze w/w kondensatorow.
4.PC w ukladzie szczegolnie z polaczeniem sieciowym
5.antena w ukladzie ( wyjac jezeli jest poprawa zastosowac odpowiedni Filtr)
6. Cinch kabel - Sub kontrola ewentualnie wymiana.
7.Kabel ktore sa za dlugie i w "ladny " sposob zwiniete (efekt samo indukcji ).
8. Elektromagnetyczny rezonans
Najlepiej zastosowac specjalne filtry , ja na twoim miejscu rozlaczyl bym kompletnie cala anlage i krok po kroku podlaczal wszystko na nowo z tym ze zastosowalbym sie do tego co napisalem i na koncu podlaczyl suba , bo nie powiedziane ze on jest zrodlem moze byc tylko efektem . Chociaz typuje na niego i problemy z petla uziemiajaca.
pozdrawiam
rymera
 
Do góry