Problem z Sanyo Xacti HD VPC-HD1010

lighthammer

New member
Witam,

kilka dni temu kupiłem kamerę Sanyo HD1010. Mam z nią pewien problem - materiał nią nagrany notorycznie jest pozbawiony synchronizacji audio / video, tzn. dźwięk wyprzedza obraz od kilku ms, nawet do kilku sekund. Sprawdzałem na 2 kartach SD/SDHC (2GB PQI x150 i 4GB Kingston), za każdym razem wynik jest podobny - od minimalnej utraty synchro, do 2-3 sekund opóźnienia video, w zależności od długości materiału. Wydaje mi się, że opóźnienie narasta proporcjonalnie do długości filmu. Sprawdzałem w różnych trybach nagrywania: 1080 60i, 1080 30p, 720 60p - za każdym razem wynik jest podobny - opóźnienie występuje.

Już złożyłem reklamacje u sprzedawcy, potrzebuje informacji czy nie jest to efekt niepoprawnych ustawień etc? Czy po tym co napisałem można stwierdzić, że kamera jest uszkodzona?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

fiacior

New member
Sanyo

Witam
najprawdopodobniej masz za słaby komputer albo wina leży w kodekach. Przekonwertuj sobie ten plik do AVI i sprawdź.
Ja tak mam z plikami z Sanyo HD2000, też dźwięk nie synchronizuje się z obrazem, ale po konwersji jest wszystko dobrze. Mam za słabego kompa.
Pozdr.
Do konwersji używam WinAvi 8.0
 

lighthammer

New member
Dzięki za odpowiedź, ale problem już rozwiązałem. Miałem felerne karty pamięci, dokupiłem porządną kartę SDHC klasy 10 i problem już nie występuje.

Konwertowałem do Xvida za pomocą VirtualDuba i pomimo tego w prze-konwertowanym materiale występował minimalny brak synchronizacji. Wnioskuje, że moje SD były uszkodzone lub nie nadążały z zapisem dużych ilości materiału (niski maksymalny transfer zapisu).

P.S. Do odtwarzania polecam kombinację ffdshow + haalli media splitter + bsplayer. Mój laptopowy, dwurdzeniowy, T5500 praktycznie bez problemów odtwarza materiał z w/w kamery.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Hmm, nie przypominam sobie bym napisał coś podobnego :). Nie polecam kupowania produktów no-name itp., lepiej wydać trochę więcej niż potem się denerwować. Ale też nie ma sensu przepłacać, najlepiej oprzeć się na testach / doświadczeniach innych użytkowników.

A wracając do kamery - działa bez problemu, nie wiem dlaczego nie działała poprawnie ze starszymi kartami SD. Po zakupie nowej karty nie mam nawet najmniejszych problemów. Z kamery jestem zadowolony, jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem 'czegoś lepszego' ale zrezygnowałem. Wg mnie 1010 to najlepszy wybór w kategorii cena / jakość, a o wiele droższe kamery wcale nie oferują lepszej jakości obrazu, szczególnie w słabych warunkach oświetleniowych kamery z tej półki wypadają blado, gorzej nawet niż 1010. Brakuje mi jedynie optycznej stabilizacji obrazu, przy zbliżeniach pojawia się efekt trzęsienia ziemi. Kupiłem sobie dwa statywy (tripody) i statyw naramienny, trzęsienie ziemi złagodniało ale przy kamerowaniu z użyciem naramiennego wyglądam jak Robocop ;)

Pozdrawiam

Porównanie HD1010 / HD2000 i JVC GZ-HD300: LINK

Porównywarka kamer: Compare

Porównywarka obrazów testowych: Compare 2 test images
 

fiacior

New member
Witaj czym montujesz filmy? Mi przypadł do gustu najnowszy Corel, najlepsza jakość po montażu no i Pinnacle ale ten trochę gorszy jest jak dla mnie. Nie mogę znależć niczego co po montażu zostawiało by te 60kl/s. które są w tej kamerze największym plusem.
Pozdrawiam.
 
Do góry