problem z Samsung LE40M61

dominikk

New member
Kupiłem pare dni temu LE40M61. Mam jednak problem z jakością sygnału i proszę o pomoc jak go polepszyć. Mam stary standardowy dekoder cyfry + pioneer'a [wyjścia tylko euro lub antenowe jak od talerza] i jest on podłączony eurozłączem do LCD.


Jakie kable, przejściówki lub urządzenia najlepiej zastosować ???

Zaznaczam że np TVN z Cyfry + daje mi ledwie średnią poprawę porównując do sygnału z analogowej anteny, a TVP jest z Cyfry + jak w MM :( [tragedia] . Talerz jest ustawiony prawie idealnie [poziom sygnału 5 na 6 w menu].
 

Bernesco

New member
Dominiku sprawdź ustawienia samego dekodera, czy masz RGB, czy PAL (w zakładce parametry tv).Ustaw PAL, ale nie oczekuj także, że obraz będzie przesliczny jak z HD, to nie jest możlwie :))
 

MaciekP

New member
1.Ustaw odbiornik na 4:3 a nie na 16:9 dla wejscia do ktorego podlaczona jest Cyfra. to zmniejszy ci obraz, da wlasciwe proporcje i polepszy jakosc.
2.Sprawdz dzialanie na innym wejsciu SCART w TV
3. Ogladaj TV z minimum 3.5m odleglosci
4. Ustaw dynamic contrast i noise reduction na ON

Powinno pomoc.
Mam ten sam TV i Cyfre+
 

dominikk

New member
:) wiem że jakość nie będzie jak na HD :)


A czy upscaler będzie miał jakikolwiek wpływ na polepszenie obrazu z Cyfry+ ?

I zastanawia mnie czy jest sens kupować lepszy kabel [używam teraz takiego za ok. 50 zł]. Mam też drugi ze złotymi końcówkam ale dawał gorszy sygnał !
Swoją drogą w MM powiedzieli mi że dobre kable są za 2000zł za metr :? Co o tym sądzicie?


dzięki za pomoc bernesco i maciekp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z kablami jest różnie- jeden z forumowiczów pisał na tym forum ,że znacznie poprawił jakość Swojego telewizora.
Ale sprawdź sam - weź przewody pod zastaw , jeśli zmiana bedzie poważna kup -jeśli nie oddaj kable.

2.Zmień tuner - te rozdawane z abonamantem są kiepskie.
3.Sprawdź jakość - podłączając dvd, jeśli będzie extra - tzn szukaj poprawy sygnału lub złącz
4.Na pokazch w wielu mieszkaniach w kraju LCD wzbudzał duży zachwyt.
5.Zachowaj właściwą odległość od ekranu.
Dla osób zamierzających dokonania zakupu - proście koniecznie o pokaz w domu. Uniknie się sporo nerw a zyska się jeszcze wiecej radości.
pozdrawiam
 

szarp

New member
Re: Deinterlacing - piękne przykłady!

Dziwne mam 32m61 i zapytala na starych kablach podwójnie splitowanych z wtyczkami na wcisk i obraz wymiata. Niektóre kanały gorzej ale większość robi rewelacyjne wrażenie. Źródło sygnału Multimedia. Ja bym obstawiał Twój tuner, może sygnał wysyłasz po kompozycie z kipskiego tunera i dlatego tak kiepsko wygląda.
 

SFX

New member
Nie ma to jednak jak prezentacja... (pozdrawiam kiki)...
Bylem nastawiony na GD1, i szajsung do czasu jego zaobserwowania byl na straconej pozycji...

Od 2 dni.... mam M61 :) i co sie chwali - przy moim badziewnym sygnale po prostu pobil na glowe konkurenta GD1...

Ale u znajomego juz nie bylo watpliwosci... GD1 wygral.

WIWAT PREZENTACJE !!!
:)
 

janunio

New member
Bez reklam
Masz Szajsunga.
Kupiłeś najlepszy LCD 2005/2006.

Jeżeli to szajs ( z niemieckiego szajs: gówno) to u Ciebie musi nieźle być smród. Napisz co czujesz. Jak idzie wytrzymać.

Zadbaj o sygnał. Naljepiej HD bo masz już sprzęt.
 

SFX

New member
Wiesz... szajs to byl dopoki go nie zobaczylem w porownaniu z innymi na prezentacji...
Teraz to jest gicio sprzecio :)

W kazdym razie mam niezly odbior przy nedznym sygnale kablowki i na razie na tym poprzestane, ale z czasem... moze w koncu w cos wiecej zainwestuje...

A co do moich uprzedzen to pozostaje to iz samsung nalezy do productow "masowych"... czyli nie ma jakiegokolwiek poczucia posiadania czegos "innego"... ale to i moze burżujskie poczucie.

W kazdym razie mam zal do Sharpa (mojego faworyta z modelem GD1), ze ma zbyt wyczulony tuner... a tak poza tym to przy kupnie wogole nie bylo dla mnie istotne to jakie tv ma hd, bardziej zwracalem uwage na rozmiar (45" by sie jednak zdalo).
A na prezentacje Samsunga dorzucilem tak z ciekawosci - w koncu EISA o czyms swiadczy - no i fakt u mnie ta EISA dala w kosc rywalom. Ale niestety cos za cos. Czysty obraz, ale 5 cali mniej.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to jeden z wielu przykładów jak duże znaczenie ma pokaz. Czasem upatrzony sprzęt nie sprawdza się i można wówczas wymienić na inny. Pobawić się i popatrzyć u siebie. Gorzej byłoby wybrać faworyta i męczyć się z nim przez lat.
Niestety coraz więcej osób ma ten problem.
M 61 Samsung - to najwyższa jakość
pozdrawiam
 
Do góry