problem z samsung LE26R41B

kubatyszko

New member
witam wszystkich.
moja historia zaczela sie 4 dni temu kiedy kupilem lcd philipsa 26PF9946.
niestety fatalne katy boczne i fioletowa czern oraz nierowne podswietlenie matrycy (widoczne przy czarnym obrazie) zmusily mnie do wymiany go na jakis inny.
wczoraj dokonalem wymiany na samsung LE26R41B.
telewizora chce glownie uzywac do kablowki, czasami pc (na razie po svideo a jak kupie kabel to dvi/hdmi)
po uruchomieniu okazalo sie ze:
- ok 20% kanalow z kablowki dziala idealnie
- reszta albo jest zle dostrojona (strojenie reczne nic nie pomaga)
- na wiekszosci z tej zle dostrojonej reszty widac skosne pasy (na niektorych pod katem /, \ lub razem czyli X ;-)

podejrzewalem jakies zaklocenia wiec odpialem wszystko poza kablem do kablowki (podlaczonym bezposrednio - bez zadnych rozdzielaczy itp.)
nic to nie pomoglo.
idac dalej podlaczylem telewizor pod UPS zeby wyeliminowac mozliwosc zaklocen z sieci - efekt taki sam.
co ciekawe - przy svideo z jednego kompa tez widze lekkie pasy, a z innego nie. (na tym samym kablu ).

czy ktos ma podobne doswiadczenia z samsungami ?

w gre wchodzi wymiana na inny w tej cenie lub drozszy, ale troche nie chce mi sie codziennie jechac po nowy telewizor, sprawdzac i komentowac ;-)
zaplacilem juz 3699 a wydac moge max 4500-5000 (chociaz wolalbym jak najmniej) i chcialbym za te cene dostac cos co przynajmniej spelnia moje oczekiwania.

jezeli ktos moze cos pomoc to z gory dzieki.
 

harvi

New member
Jest półprawdziwy telewizor HD

Ja mam dokladnie taki sam problem (kablowka Aster) i rowniez bylbym wdzieczny za wyjasnienie przyczyny
 

kubatyszko

New member
o wlasnie - zapomnialem dodac ze tez mam ASTER.
ja prawdopobnie wyjasnie przyczyne w sposob najprostszy - wymienie telewizor na inny.....
(ale wczesniej pogadam z moim znajmomym elektronikiem - moze cos poradzi).
 

harvi

New member
Telewizory crt hdtv

A jakie kanały? U mnie najgorzej z TVN i TVN24. Nie mam (i nigdy nie mialem!) telewizora CRT zeby podlaczyc i zobaczyc czy na nim podobnie - to by chyba oznaczalo wade kabla a nie odbiornika?
 

kubatyszko

New member
u mnie z tego co pamietam to:

tvn, dw (deutsche welle), cnbc (pare dni temu go zdjeli i widac tabliczke - juz niedlugo snajda tu panstwo nowy kanal telewizyjny)

kanalu ktore chodza idealnie to np.tvn turbo, rtl.

wiecej nie pamietam.

godzine temu wymienilemmoj egzemplarz na inny (w 100% nowy i niedotykany przez nikogo innego - ten wczesniejszy byl widocznie otwierany i jest szansa ze ktos poprzednio go zwrocil z tego samego powodu).

wieczorem jak sie sprzet wygrzeje i wroce z pracy to sprawdze i dam znac co wyszlo.

pozdrawiam.
 

kubatyszko

New member
a wiec:

odpalilem ten nowy egzemplarz.
z tunerem nie ma najmniejszego problemu, wszystkie kanaly chodza idealnie, svideo tez.
na razie widze lekkie niedociagniecia w podswietleniu matrycy ale niech sie sprzet wygrzeje i troche podziala i przekonamy sie czy tak bedzie zawsze.

a wiec w moim przypadku rozwiazaniem okazala sie wymiana telewizora na calkowicie nowy.

pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Xbox i HDtv

witam
unikniesz stresów sprawdzając telewizory w domu przed zakupem.
pozdrawiam
 

kubatyszko

New member
w domu to chyba raczej PO zakupie....
a sprawdzanie w internecie niewiele daje - najlepiej jednak przywiezc to cos do domu, podpiac i przekonac sie jak dziala.
 
Do góry