Problem z Samsung HD850 i Samsung LE32M51

Robo_G

New member
Witam wszystkich a w szczególności posiadaczy sprzętu audio i video firmy Samusng...
mam mały problem z zestawem odtwarzacz Samsung HD850 i TV LE32M51 polegający na tym że po podłączeniu tych dwóch urządzeń poprzez załączony kabel HDMI-HDMI mam obraz na TV ale bez dźwięku... dodatkowo otrzymuję komunikat na TV "HDMI Audio not supported". Niestety podłączenie osobno dźwięku poprzez chinch nic nie daje... cały czas mam ten komunikat i brak dźwięku.

Co ciekawsze jak podłączyłem DVD dodatkowo przez złącze euro mam dźwięk przez EURO tylko przy odtwarzaniu Divx a obraz poprzez HDMI i jest OK, natomiast przy odtwarzaniu płyt DVD mam dźwięk i obraz przez EURO, a HDMI działa jedynie gdy mam euro odłączone i oczywiście bez dźwięku na TV.

A więc czy to jest problem z kablem który poprostu przenosi jedynie wideo czy inny problem sprzętowy np z TV??? Wiem że najprostrzym rozwiązaniem był by zakup kina domowego i podłączenie obrazu przez HDMI do TV, a audio np. przez złącze optyczne do apmlitunera, ale na razie tego nie planuję. Zależy mi na tym aby mieć obraz na TV poprzez HDMI wraz z dźwiękiem obojętnie czy przez euro, chinch czy HDMI.

Pozdrawiam
RG
 

sewan

New member
Najprawdopodobniej w menu odtwarzacza należy ustawić "HDMI Audio output" z digital na analog.
Polecam uważnie przeczytać instrukcję odtwarzacza.
 

sipap

New member
Ciekawa sprawa,ja mam podobny zestaw bo TV to samsung r51,a DVD to HD 950 i dzwiek jest bez problemu.Moze musisz cos pogrzebac w menu odtwarzacza dotyczacego ustawien dzwieku.Zawsze jest mozliwosc ze podczas konfiguracji sprzetu wybrales niewlasciwa opcje.
Z tego co napisales,jesli dobrze zrozumialem widze jeszcze jedna mozliwosc.Moze nie nalezy podlaczac DVD do TV jednoczesnie scartem i HDMI.
Mam nadzieje ze uda Ci sie w koncu ten dziwny problem rozwiazac.
 

Crichton

New member
Skoro jest watek o HD950 to pozwole sobie zadac pytanie odnosnie tego DVD.
Czy Dvix/Xvid rowniez jest skalowany do 720p czy jedynie DVD?
Jaka jest jakosc DVD po przeskalowaniu do 720p?
 

raffall

New member
używam samsunga hd950 i lcd sony klv-v40
jakość z dvd jest rewelacyjna.

a dużo zależy od jakości płyty - niektóre kupowane razem "tiną" lub innym "życiem na gorąco" mogą rozczarować.


pzdr
rav
 

ven2ra

New member
Witam.
Mam S. 32M51B i DVD HD950.
Mam z tą hybrydą pewien problem. Otóż obraz co ok. 15min zatrzymuje się. Tak jakby załącza się pauza. po ok. minucie powtórnie rusza. I tak co ok. 10-15 min. Oddałem DVD do sklepu i tam po przetestowaniu powiedziano mi, że wszystko jest ok. W domu dalej stopklatka. Oddałem do serwisu Samsunga to nieszczęsne DVD i tam odpowiedź, że wszystko jest w pożądku. Nie ma znaczenia czy tv z dvd połączone HDMI czy commponent czy euro. Zawsze mam problemy z odtwarzaniem. Czy ktoś się z tym spotkał?

pozdrawiam Sebastian
 
Do góry