Problem z rx-v1800 + N Recorder + Projektor HD

byryn

New member
witam,

od kilku dni jestem szczesliwym wlascicielem ampli Yamaha RX-V1800, choc moje zadowolenie jest mocno zaburzone jednym problemem - moze ktos z furumowiczow bedzie w stanie mi pomoc

obecny setup:
Yamaha RX-V1800
N box recorder
Projektor Panasonic PT-AX100 (HR ready, akceptuje 1080i)
Komponenty sa ze soba polaczone kablem HDMI (Profigold). Kabel z Projektora i N'ki idzie przez Ampli (ma on 4 HDMI in i 1 Out - projektor).

Niestety przy takim polaczeniu obraz pojawia sie na kilka sekund, zanika, i z znow sie pojawia (taka choinka). Przez ulamki sekund widocza jest informacja z recordera ze jest cos nie tak z HDCP - a projektor jak i ampli dzialaja ok z HDCP. Nke testowalem na wszystkich rozdzielczosciach i wszedzie jest taki sam rezultat. Po kilu minutach takiego migotania obraz sie stabilizuje i juz wszystko dziala ok, jednak procedura sie powtarza przy kazdym wlaczeniu sprzetu.

Projektor podpiety bezposrednio do Nki kablem HDMI dziala ok, zadnego migotania, obraz od razu widoczny na 1080i.

Rozmawialem juz telefonicznie z Audio Klanem, zasugerowano zmniejszenie rozdzielczosi sygnalu na 575p, i to jest tak naprawde jedyne ustawienie kiedy wszystko dziala ok przez Ampli, ale obraz jest znacznie gorszy od 1080i.

W przyszlosci bede mial podlaczone do HDMI in w ampli DVD i Kamere HD, wiec bardzo zalezy mi na wykorzystaniu HDMI w ampli, bez ciaglych zmian kabli.

Wiem ze Nka ostatnio troche mieszala z HDCP co moze powodowac te bledy, ale sie zastanawiam czy jest mozliwe aby w mojej konfiguracji wszystko dzialo ok.

z gory dzieki za pomoc
Pawel
 

jery--

New member
Bez reklam
Cześć.

Mam tą Yamahę też od paru dni i działa dobrze. Z tym że u mnie współpracuje z Cyfrą+, nagrywarką Sony, i TV LCD Philipsa HD Ready. Problemów z przkazem do TV nie miałem. Ale nie wiem jak by to było z projektorem choć na zdrowy rozum nie powinno być różnicy.
Mam do Ciebie pytanie : czy sygnał SD dostarczony po HDMI do amplitunera może być przeskalowany do HD ? U mnie (pare razy próbowałem) po HDMI przechodzi bez obróbki i skalowania :(. Obraz dosyłany analogowo jast skalowany i konwertowany jak należy.
 

byryn

New member
to chyba wina nki...

dzis po poludniu nawet z pominieciem Ampli nie chce dziac, szperalem po forum ntv i wyglada na to ze to wina dekodera (super oprogramowanie) a nie ampli i projektora

jedyna opcja teraz to wrocic do koncentryka - ale on ma dlugosc 15m i troche jakosci traci po drodze... :x

upscalingu niestety nie zdazylem przetestowac, ale kupujac ampli bylem przekonany ze bedzie chodzil tez po HDMI - moze kwestia odpowiedniego setupu?

moze ktos z forumowiczow posiada/testowal rx-v1800 i moze podzielic sie doswiadczeniami z podlaczenia HDMI?
 

jery--

New member
Bez reklam
To że nie ma skalowania po HDMI to duża wada tego amplitunera. Potwierdza to tezę że nie ma ideałów i jakiś cierń musi się znależć. Tylko nic o tym nie znalazłem w materiałach reklamowych a nawet w teście w grudniowym Audio (sugerowali nawet że poprawia obraz z HD DVD).
 

darek444

New member
re

Jeśli dobrze się przyjrzeć schematowi przepływu sygnałów wideo dla różnych typów połączeń to widać, że dla HDMI nie ma żadnego skalowania (jest tylko konwersja w dół do svideo itp)
 

jery--

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi Ci o schemat z 23 strony instrukcji to wynika z niego tylko jak obraz może być konwertowany (akurat z HDMI w dół nie ma żadnej konwersji), o skalowaniu tu nie ma mowy. Czy wiesz z innych, pewnych źródeł że po HDMI nie ma skalowania. Według mnie w instrukcji jest to bardzo niejasno opisane (strona 89).
 

darek444

New member
re

Wiem z pewnych źródeł bo mam ten amplituner. Faktycznie masz rację co do braku konwersji w dół z HDMI, ale jeśli chodzi o skalowanie to w instrukcji pisze, że skalowane są wyłącznie sygnały analogowe (a więc nie te przesyłane po HDMI).
 

byryn

New member
Panowie, dzieki za komentarz

jakos ostatnio nka z moim projektorem sie pogodzila i sygnal idzie po HDMI, ale dalej sa probely z ampli, do ktorego jak podlacze HDMI to wyskakuje error 'enkowy' o problemie z HDCP

I tak sobie pomyslalem ze skoro nie ma po HDMI upscalingu to nawet byl bym w stanie zakupic jakis b.dobry Component i podlaczyc nim nke do ampli a niego dalej do projektora by szedl sygnal po HDMI, no ale tu tez zonk bo po componencie tez sie pojawia error HDCP:( No ale zalozmy ze tak dziala - to czy wtedy slaby sygnal np - program TVP1, TVP2 po upscalingu powinien byc lepszy niz teraz? czy roznical byla by zauwazalna?

Pawel
 

jery--

New member
Bez reklam
Ale przecież dekoder eNki ma upskaler to niekoniecznie musisz skalować w amplitunerze (ja tak mam z Cyfrą+). Jeszcze mogę dodać że dekoder Cyfry współpracuje z tym ampli poprawnie po HDMI. Nie mam tylko dźwięku Dolby Digital i muszę przełanczać na coaxial, to chyba wina dekodera.
 

mark

New member
darek444 napisał:
Jeśli dobrze się przyjrzeć schematowi przepływu sygnałów wideo dla różnych typów połączeń to widać, że dla HDMI nie ma żadnego skalowania (jest tylko konwersja w dół do svideo itp)


W instrukcji pisze
This unit HDMI up-scales the video sygnal as fallows:
480i/576i--480p/576p;1080i;720p;1080p
480p/576p-1080i;720p;1080p
This unit not up-scale the analog sygnals whit 720p or 1080i 0f resolution
czyli w n-box-ie moze trzeba zmienic na 480i/p/576i/p.Powodzenia.mark
 

darek444

New member
Sprawdzałem - niestety nie ma możliwości upskalowania sygnału dostarczanego kablem HDMI - zmiana rozdzielczości w n-box również nic nie daje.
 

mark

New member
darek444 napisał:
Sprawdzałem - niestety nie ma możliwości upskalowania sygnału dostarczanego kablem HDMI - zmiana rozdzielczości w n-box również nic nie daje.

Na stronie amerykanskiej i angielskiej Yamahy jest dostepna instrukcja i na stronie 92 jet to wyjasnione.Czyzby w Polsce oferowany bylby inny model/z ubozszym wyposazeniem/.Zapytaj importera.mark
 

darek444

New member
mark napisał:
Na stronie amerykanskiej i angielskiej Yamahy jest dostepna instrukcja i na stronie 92 jet to wyjasnione.Czyzby w Polsce oferowany bylby inny model/z ubozszym wyposazeniem/.Zapytaj importera.mark

Wszystko jest zgodne z instrukcją. Tak samo jest w polskiej jak i w angielskiej. Cytat ze strony 92:

Converts composite, S-video, and component
video
signals interchangeably and up-converts
composite, S-video, and component video
signals to HDMI video signals.

Ten amplituner nie skaluje sygnałów dostarczanych kablem HDMI!
A tak nawiasem mówiąc to nie odczuwam braku tej funkcji we współpracy z n-boxem.:)
 

byryn

New member
no niestety jak podlaczam nke do ampli Componentem a dalej do projektora po HDMI to tez nie dziala - mam blad HDCP - jest na to jakies rozwiazanie?
 

darek444

New member
byryn napisał:
no niestety jak podlaczam nke do ampli Componentem a dalej do projektora po HDMI to tez nie dziala - mam blad HDCP - jest na to jakies rozwiazanie?

U mnie są następujące połączenia:
  1. nbox - HDMI - ampli - HDMI - tv
  2. nbox - COMPONENT - tv
ponieważ w obu przypadkach działa bez zarzutu, to w Twoim przypadku poszukiwałbym problemu raczej w projektorze.
 
Do góry