Problem z rozmiarem obrazu na telewizorze

lbanez

New member
Witam.
Jestem posiadaczem Samsunga 55" H7000. Do tej pory nie było z nim żadnych problemów, ale wczoraj stała się rzecz dziwna...Jak puszczam jakiś film/serial z pendrive'a na tv to na telewizorze wyświetla mi jakby tylko część tego obraz, który wydaje się być w rzeczywistości jakieś 2-3 razy większy niż telewizor... Wygląda to jakby moje 55" wyświetlało tylko część jakiegoś obrazu o wielkości powyżej 100"...nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem... Dziwi mnie to bardzo bo nic nie zmieniałem żadnych ustawień.

Na kablówce wszystkie kanały telewizor wyświetla w sposób prawidłowy...problem pojawia się tylko jak coś puszczam z pendrive'a i jak oglądam jakieś materiały wideo ze smart huba (np. wywiady na filmwebie)

Bardzo proszę o pomoc, bo od wczoraj próbuję różne ustawienia z rozmiarem obrazu, ale nic nie pomaga....

Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam
Nie ma zbyt wiele mozliwosci.Jesli w telewizorze jest funkcja ustawienia fabryczne to trzeba sprawdzic czy po przwroceniu ustawien fabrycznych bedzie poprawa.Jesli nie bedzie poprawy to niestety pomoc moze tylko serwis.
 

lbanez

New member
a czy po przywróceniu ustawień fabrycznych kalibracja, którą miałem robioną przy zakupie też zostanie usunięta czy zostanie ?

pozdrawiam.
 

lbanez

New member
co do tego zooma to też to brałem pod uwagę, ale nie widzę nigdzie takiej funkcji w opcjach... ;| kompletnie już nie mam na to pomysłu...najlepsze jest to, że na kablówce wszystko działa...Problem jest tylko na filmach odtwarzanych z pendrive'a i na aplikacjach z smart huba....
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Bo każdy tryb ma swoje ustawienia obrazu, tj. źrodło jako pendrive ma włączonego zooma, bądź złe proporcje obrazu - te chyba można było z szybkiego menu tools uruchomić.
 
Do góry