Problem z rozdzielczością 42PV60 przez HDMI

tomekow

New member
Podłączyłem nowego lapka Sony Vaio przez HDMI, TV jest rozpoznawany przez Viste (jako Panasonic TV) - rozdzielczość ustawiona 720p (1280 x 720).
Niestety pulpit nie jest w całości widoczny na TV (jakieś 90%) i co za tym idzie film 720p zostaje obcięty.
Ma ktoś pomysł co nie gra? Grzebałem wszelkie ustawienia w Właściwościach obrazu i nic :(
please! pomóżcie
 

Jarod

New member
To samo mam w 37pv7. Pomogło ustawienie rozdzielczości 1216x692 i wtedy dopiero u mnie widać cały pulpit. Gdzieś w ustawieniach geforca jest możliwość dostosowania rozdzielczości
 

tomekow

New member
Dźwięk jest. A ustawienie tej nietypowej rozdzielczości to wyprobuję jak wróce do domku, ale trochę podchodzę sceptycznie do tego - N-ka i XBOX360 dogadują się pięknie z tą "starą" plazmą.... Szkoda by było, bo kupiłem tego lapka z blu-ray między innymi jako przejściowu odtwarzacz do czasów az dorobię się kina z prawdziwego zdażenia...
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Wszystko się może zdarzyć... ;) Może ta nietypowa rozdzielczość akurat Ci przypasuje. W tym modelu plazmy prawdopodobnie nie da się wyłączyć overscanu i stąd pewnie to niewielkie rozciąganie obrazu.

Pozdrowienia!
 

jakkul

New member
A ja mam w drugą stronę na panasonicu 37pv8p. Podłączam przez hdmi (radeon 4850) i telewizor mi dodaje marginesy. Testowałem różne rozdzielczości - 1280x800, 720p, 1080p, różne standardowe - zawsze rozszerzał tak, że zostawały czarne marginesy po bokach i na górze/dole po ok 2-3 cm.

Co ciekawe te marginesy mam również jak oglądam dvixa na odtwarzaczu dvd (component albo euro). Jak oglądam dvd na dvd jest ok, obraz sięga boków.

Macie może jakieś hinty co to może być?
 

fantattoo

Member
Panowie, problemem jest karta graficzna. Ja swoja plazmę testowałem na 4 różnych kompach z różnymi wyjściami video. I wniosek jest jeden - jeśli macie Radeony to macie problem, jeśli nvidie to nie macie problemu, a najwyżej kłopot ze sterownikami. Radeony ze sterownikami w różnych wersjach, podłączane i przez DVI (z przejściówką na HDMI) i przez samo HDMI nigdy, ale to nigdy nie dały pełnego obrazu. Zawsze coś było ucięte. Nvidia łapała od razu, rozciągała obraz na pełny ekran i nie było kłopotu.

Co do dźwięku, to z kompa po HDMI idzie tylko obraz. Chyba, że jest już jakaś płyta główna integrująca dźwięk z obrazem, ale osobiście o takiej nie słyszałem.
 
Ostatnia edycja:

pRzeKop

New member
Hi
Ja mam Radeona 2600 i mam cały pulpit na LCDku różnych rozdzielczościach.
Mam do tego sterownik, który przesyła przesyła cyfrowe audio po HDMI :p
 

radosuaf

New member
Bez reklam
W NVIDII na pewno da się ustawić overscan w sterownikach (przynajmniej dla 7600GS, bo taką kiedyś miałem). Za to w Radeonach HD48xx jest dźwięk po HDMI (wiem, bo mam 8) ).
 
Do góry