problem z roth oli 30

stev

New member
kupowałem te kolumny po przeczytaniu wielu wielu recenzji. W studio tuż przed zakupem też ładnie zagrały a problem zaczął się w domu. Powodem jest zapewne stare ampli yamahy RX-v620RDS. Dzwięk jest jakiś bezpłciowy, dużo basu i malutko sopranów. Sytuacja się poprawia gdy zaczynam słuchać muzyki bardzo głośno ale przy cichym słuchaniu jest beznadziejnie jakbym miał watę w uszach, scena jest dość szeroka ale brak dynamiki.
Zakładam, że kolumny są dobre, może kupiłem je trochę na wyrost i mogłem kupić coś bardziej lowendowego. Do tego kupiłem dobre kable bananowe i teraz mam dylemat czy to nie one mogą mieć jakiś feler i obcinają pasmo... ehhhh jestem zdruzgotany.
Dodam, że ampli leżał nieużywany dobre 1,5 roku więc może to z nim cos się też mogło stać niedobrego ale czy to jest możliwe?
Zdążając do sedna to jakie ampli teraz muszę brać pod uwagę, żeby moje oli zagrały przyzwoicie.
Jeszcze jedno, czy mogę impedancje ustawić na ampli na 4 omy (teraz mam ustawione 8 ) skoro Oli są 8 omowe. Może to coś poprawi w jakości dźwięku?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zmiana na 4 Ohm nie ma wpływu na dźwięk. Banany czy kable też nie mają tak dużego znaczenia, żeby powodować takie a nie inne doznania. Te kolumny grają bardzo dobrze. Nie wiem co wcześniej posiadałeś i co lubisz?, bo jak soprany takie że krew z uszu idzie, to faktycznie w Roth będzie ich mniej. Kolumny nie męczą na górze, i nie brak im detaliczności, sopranu czy dynamiki. Nigdy nikt nie napisał, a sporo ludzi je posiada, że brakuje im w/w cech. U mnie pod Onkyo, jak i wzmakiem grają bardzo dobrze, a sopran w ampli mam na 0. Podejrzewam na 80% że to wina amplitunera lub załączonych w nim jakiś ustawień. Dobrze podłączyłeś kable? Sprawdź zworki przy terminalach głośnikowych czy nie są poluzowane, oraz czy w ustawieniach samego ampli masz wszystko ok? Na pewno to nie wina kolumn. Może nie są jeszcze wygrzane?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Moze masz cos zle ustawione w samym amplitunerze. Moze wlaczone masz jakies bajery co modyfikuja brzmienie. Co jak co ale po amplitunerze KD Yamahy spodziewalbym sie raczej duzo gory i malo basu a nie na odwrot. Wez na probe jakies normalne kable glosnikowe i podlacz na skretki moze te banany psuja efekt.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A pamiętasz pod co było podłączone na odsłuchu? A czy bawiłeś się ustawieniami amplitunera? może masz za bardzo podbity bas. Co do omów to z testów Oli40 wynika że mają 6ohm więc z oli 30 pewnie będzie podobnie. Możesz ustawić na 4 ale nie wiem czy coś to pomoże. Ja mam podłączone Oli40 z denonem i na brak sopranów nie narzekam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zmiana omów w ampli ma wpływ na dźwięk.
stev jak lubi cykający sopran to tego na Oli nie uświadczy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mnie właśnie góra w Oli bardzo przypadła do gustu, bo jest sopran ale nie jazgotliwy, i przy głośnym słuchaniu nie kłuje po uszach. Mnie bardziej się wydaje że to wina ampli, ale przecież może przełączyć z tych 8 Ohm na 6 czy 4 i samemu sprawdzić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry