Problem z ps3 - tv - kablem hdmi ?

matiss88

New member
Hej . Mam problem z ps3 . Zmieniłem ustawienia fabryczne na wyższą rozdzielczość (maksymalna) . Wcześniej wszystko śmigało bez zarzutu , a teraz po zmianach menu po włączeniu pleja skacze , tak jakby odcina obraz i zaraz znowu jest , efekt podobny do tego jaki znamy ze starych tv jak nie było silnego syngału takie mrówki , smużenie coś takiego . Spotkał się ktoś kiedyś z taki czymś ? Gre jak się odpali to chodzi dobrze .. ma ktoś jakiś pomyśł ? Tv to toshiba 40tl939 ,a plej to slim 160 3,55 chyba . Kabel 1,5 metra hdmi zginane końcówki za ok 30 zł . Pozdarawiam i proszę o odp !
 

matiss88

New member
Właśnie sprawdziłem po zmianie ustawień w ps3 na 1080i wszystko chodzi , menu nie wariuje , ale zmiana na 1080p sprawia ,że problem występuje. I ten przycinający się obraz po zmianie na 1080p jest tylko w menu , w gry gra sie normalnie (choć nie wiem na jaką rozdziałke włącza je konsola ) . Może to być wina kabla ?
 

sipap

New member
Wydaje mi się,ze większość gier chodzi w 720p a menu po przestawieniu rozdzielczości masz w 1080p. Może pomogło by użycie kabla hdmi 1.4 .
Nie wiem jakiego obecnie używasz jęsli wersja 1.3 to moze jest przyczyną.
Choć moze ma to tylko znaczenie przy ogladaniu materiału 3D.
 
Do góry