Problem z połączeniem WIFI !!please help!!

ice-scream

New member
Witam serdecznie. Wczoraj zakupiłem Kiss Kiss Bang Bang Dp-600:) długo sie zastanawiałem co wybrać, ale z racji z tego, że kiss był dostępny od ręki za niezłe pieniądze(770), snazio długo poszukiwałem...wiec wybrałem ten pierwszy. narazie opinia pozytywna. czyta mi wszystko. FW był wgrany chyba nowy( 0.35). DVD czyta. polskie czcionki czyta. po lanie śmiga. niby bajka dla mnie. natomiast w poniedziałek będzie największy test, poniewaz moim marzeniem jest podlaczyc dysk twardy z kieszeni zewnetrznej ( Welland 740J + seagate 250gb sata). oby to wszystko hulało.jak myślicie, bedzie:)? Natomiast teraz mam do Was prosbe o pomoc. do tej chwili nie udalo mi sie skonfigurowac WiFi. w tej dziedzinie nigdy nic nie robilem. Mam laptopa toshiba m45-s335 z Wifi 802.11b/g. chcialem polaczyc moj komp z kisskiem. zrobilem niby wszystko jak w instrukcji, czyli...mojej karcie "bezprzewodowej" przypisalem 192.168.0.1, maska podsieci 255.255.255.0, natomiast w kisku dalem 192.168.0.2, maska ta sama no i bramka 192.168.0.1, dns 192.168.0.1 i ten drugi dns to 0.0.0.0. automatyczna konfiguracje wylaczylem, tak jak zalecali w instrukcji. niestety kiss nic nie wykrywa w pc-linku. oprogramowanie zainstalowalem najnowsze(v3.0) i dodalem pare katalogow. nie wiem o co kaman. mysle, ze cos robie zle w windowsie. tzn chodzi o ustawienia te karty bezprzewodowej, poniewaz pod nazwa karty jest napisane"nie połączony" i przekreslenie widac na czerwono. czy ktos z obecnych moze mi pomoc??bardzo prosze. z gory dziekuje. jesli ktos ma ochote zapraszam nawet na gg:911386. pozdrawiam wszystkich.
 

ice-scream

New member
witam ponownie. mam karte wifi intel pro/wireless 2200BG. zainstalowalem najnowsze sterowniki wraz z jakims oprogramowaniem. zaczalem sie bawic. stworzylem jakis profil, tzn. staralem sie stworzyc jakies polaczenie bezprzewodowe. i niby cos ruszylo. kiss wykryl mi to polaczenie jako tako. kiedy wchodze w opcje "konfiguracja sieci bezpzewdowej"( w kisku) to znajduje to polaczenie, naciskam....i dupa, cos sie rozlacza i wszytskie wracaja ustawienia " bez sieci". nie wiem co powoduje to zerwanie. firewall wylaczony. pclink hula. polaczenie stworzylem urzadzenie z urzadzeniem Ad-Hoc. najnowszy FW.buuu:(
 

rafix01

Member
Bez reklam
rozumiem, że włączyłes w lapie kartę wifi tzn. albo jest jakiś przełącznik albo kombinacja klawiszy np. w FS jest to Fn+F10.
Tak piszę bo wczesniej pisałes o przekreślonej ikonce sieci wifi.
 

gregorp

New member
Jedno pytanie:
Czy do stworzenia tej sieci WiFI chesza użyć tylko kart sieciowych w lapie i Kiss, czy używasz jeszcze jakiegoś AP??

Jeżeli tak to po pierwsze musisz utworzyć połączenie Ad-Hoc (czyli takie gdzie żródłem rozgłoszeniowym będzie karta w lapim.
Nie pamietam już teraz czy można ustawić DHCP i tu moga pojwaić się problemy bo KiSS jakoś niechętnie działa zadresami wpisanymi z "palca".

Jeżeli nie masz połączenia z netem to na cholere Ci DNS i gateway??
Pozatym narazie wpisz tylko IP i MASKĘ i sprobój połączyć się z kompem.
Jak to Ci pójdzie to wtedy się bedziesz martwił o resztę.
Jeżeli masz net ale połączony jest tylko ten jeden komp bezpośrednio (np. przez modem dls USB) to w grę wchodzi udostępnianie połączenia internetowego ale to jak mówiłem temat na późniejsze dywagacje- najpier połącz się z kompem.

Co do dysku w obudowe USB działa super (przynajmniej u mnie)


P.S. tak na przyszłość: zanim zaczniesz używać jakichś pojęć sprawdź co one znaczą i do czego służą ( mówię o DNS i Bramie) ;-)

Pozdrawiam i słuzę pomoca
 

ice-scream

New member
witam. dziekuje gregorp za odpowiedz. polaczenie ktore stworzylem jest ad hoc, czyli komp komp. bez AP. Wszystkie ustawienia wpisuwalem z reki. Wsumie to musze sie przyznac, iz jestem mlody i dopiero sie ucze;p wiec jestem wdzieczny za pouczenie. Kazda "presja otoczenia" motywuje mnie do działania. na necie w kissku mi nie zalezy. chce poprostu sprawdzic jak hula Wifi. jak filmy ruszaja z tego i muzyka. dzisiaj sprawdze polaczenie bez tego DNS i gateway'a:)dzisiaj odbieram dysk twardy seagate 250gb sata + kieszen zewn. welland 740J. mam nadzieje, ze bedzie smigalo jak Tobie gregorg:)To jest dla mnie najwazniejsze.jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.
 

gregorp

New member
To był taki mały żarcik ;-))

Jakby cio to daj znać może uda mi sie pomóc jeszcze.
Jak znajdę chwilę czasu to postaram sie u siebie pobawić w ten sposób może uda mi sie jakieś rozwiązanie wymyśleć.

A co do filmów HD to Wi-Fi jest trochę za cinkie do tego.
Lepsza jest jednak miedź.
 

ice-scream

New member
Dzien dobry:) na wstępie wspomne, iz probowałem pobawic sie tym Wifi, gateway i DNS dałem na zero...ale kurde nadal nic nie działa. te same objawy co wcześniej. gregorg, czy moge prosic do Ciebie maila??wysle Ci pare fotek i pokaze na nich jak mam to wszystko skonfigurowane. moze wtedy bedzie Ci latwiej mi pomóc. wiem, ze moze zawracam dupe, ale kurde skoro kissek ma mozliwosci, wiec pragne je wykorzystac:) tak jak pisałem wczoraj...odebralem kieszen z dyskiem twardym. ładnie go sformatowalem NTFS. wgralem 400 albumow muzyki, pelno filmow i dokumentow. podlaczylem do kisska.....pieknie wszystko wykrył. Jedyne co narazie zauważyłem to to , że ten seagate dośc głośno chodzi:) mam taki sam w kompie, ale wiadomo...jest w obudowie, wiatraczek śmiga, wiec nie zwróciłem na to tak uwagi. czasami zdarzaja się katalogi, gdzie pliki nie są alfabetycznie posortowane. jedna pozycja musi gdzies uciekac np. 2,3,1,4,5,6....nie znalazlem opcji, aby to naprawic. najbardziej jednak narazie zirytowała mnie sprawa z wchodzeniem do mojego katalogu z muzyka. 400 podkatalogów. trzeba odczekac z 3-4 sekundy aby sie wszystko wgralo i wszedl do katalogu. chyba zrobie podziałke na litery alfabetu i tam posegreguje moje albumy. na kompie takich przestojów nie mam. chyba wynika to z tego , że tu łącze sie przez usb2.0. komp to jednak komp. ogólnie jednak bajka:)wreszcie się uwolnie od kabelków, od kompa. teraz to tylko od czasy do czasu trzeba przenieśc dysk usb i podlaczyc do kompa, aby wgrac cos nowego. bajka. odpokac...jestem bardzo zadowolony.Ps. mam jeszcze jedno pytanko gregorg, bo Ty masz tez dysk usb podlaczony do kisska. zauwazylem, ze po wylaczeniu kisska(z pilota, pojawia sie - - -) dysk jakdyby jest ciągle aktywny, jest ciepły. dopiero jak wylacze kisska z tylu obudowy, to wtedy dysk zwalnia widocznie obroty, ucicha. po chwili widac,ze jest zimny. Jak Ty sobie z tym radzisz??pozdrawiam serdecznie.
 

gregorp

New member
SORKA MAM MAŁA AWARIE Z NETEM WIEC NIE JESTEM DO KONCA ONLINE.
JAK CHCESZ TO PISZ-NO PROBLEM.
JAK TYLKO BEDE UMIAL I MOGL TO CI POMOGE.

Btw. sorka za uppercas-y ale juz mi sie nie chcialo zmieniac ;-))
 

gregorp

New member
ice-scream napisał:
.Ps. mam jeszcze jedno pytanko gregorg, bo Ty masz tez dysk usb podlaczony do kisska. zauwazylem, ze po wylaczeniu kisska(z pilota, pojawia sie - - -) dysk jakdyby jest ciągle aktywny, jest ciepły. dopiero jak wylacze kisska z tylu obudowy, to wtedy dysk zwalnia widocznie obroty, ucicha. po chwili widac,ze jest zimny. Jak Ty sobie z tym radzisz??pozdrawiam serdecznie.

Hie hie, na czuja.
Tak naprawde nigdy nie jestem do końca pewień co ta bestia zrobi ;-).
Jak pojawiają mi się te trzy myślniki to albo naciskam sekwencyjnie przycisk stop (czasami jak za długo nacisniesz otworzy Ci się szuflda-tym sie nie przejmuj) i on/of na pilocie, a czasami wystarczy jeszcze raz trochę dłużej nacisnąć samo on/of lub stop.
Czy mam rozumieć że kieszeń zasilana jest przez USB czy z zewnętrznego zasilacza?
Do wszelkiego rodzaju problemów z tym odtwarzaczem (i z innymi też) jest fajne forum:
http://www.mpcclub.com/
Polecam. (niestety tylko po angielskiemu co dla niektórych osób może być problemem).

pozdrawiam i życzę miłych godzin spędzonych przed HD
 

ice-scream

New member
dzieki wielkie za odpowiedz. kieszen na dysk ma razem z wbudowanym zasilaczem.juz wyczailem ze dluzsze przytrzymanie on/off wylacza sprzecik:) bardzo dobrze znam ta stronke http://www.mpcclub.com/. czesto czytam rozne news'y. czy slyszales o nowych sterownikach do dp-600 KNAS?? mam nadzieje, ze przyniesie to pewne(lepsze) zmiany. sa juz pierwsze testy dp1600 i tam KNAS spisuje sie ponoc niezle. nie podales mi maila do siebie:)pozdrawiam
 

gregorp

New member
ice-scream napisał:
juz wyczailem ze dluzsze przytrzymanie on/off wylacza sprzecik:) bardzo dobrze znam ta stronke
Widziałeś jaka spryciula jesteś ;-). generalnie w tym sprzęcie wszystko trzba powoli wyczajać metodą prób i błędów

ice-scream napisał:
http://www.mpcclub.com/. czesto czytam rozne news'y. czy slyszales o nowych sterownikach do dp-600 KNAS?? mam nadzieje, ze przyniesie to pewne(lepsze) zmiany. sa juz pierwsze testy dp1600 i tam KNAS spisuje sie ponoc niezle. nie podales mi maila do siebie:)pozdrawiam

jeszcze nie ma do DP-600.
a jak sie będzie sprawdzał to zobaczymy jak się pojawi.
prawie napewno wiem żęe nie rozwiąże mojej bolączki z .mkv a przedewszystkim z filmami zakodowanymi w x264.
a co z resztą to zobaczymy jak i o ile sie pojawi. ;-0

P.S. Pisz do mnie na priva na forum
 
Do góry