Problem z połączeniem przez component. POMOCY!

arsenal

Moderator
VIP
Nic się nie zepsuje. Samsung A 200 podaje sygnał component zarówno poprzez 3 chnche jak i Euro. Jeśli ustawisz component na Euro, podłączysz plazmę nieobsługującą componenta co najwyżej obraz będzie zaciemniony, zielony, niebieski lub zniekształcony jak zajechana kaseta VHS( brak synchronizacji pionowej). W takim wypadku łączysz tuner z telewizorem chinchem z sygnałem CVBS( kompozyt) i ustawiasz RGB.
 

mecenas666

New member
Wielkie dzieki Arsenal, zrobie dokladnie tak jak mowisz:) Powiedz mi jeszcze taką rzecz: jezeli po componencie obraz bedzie znieksztalcony to lepiej bedzie polaczyc TV i tuner poprzez kompozyt i ustawienie RGB czy tez normalnie przez euro euro? I juz ostatnie pytanie: jakie polaczenie bedzie najlepsze do dzwieku? Optyczne? Bo nie wiem jaki kabel kupic. Amplituner i dvd mam polaczony grubym kablem Profigold i podpiete jest to pod wejscie w dvd o nazwie COAXIAL. Czy tak moze byc, czy tez lepiej polaczyc to optycznie? POZDRAWIAM i jeszcze raz dziekuje za pomoc.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli obraz będzie zniekształcony to nie zobaczysz menu tunera bo obraz będzie skakał w pionie lub podzieli się na dwa półobrazy. Więc przyda się połączenie kompozytem bo na nim zawsze jest podawany sygnał.
Coaxial czy optyczny. Spór o to który sposób jest lepszy trwa od lat i nie widać końca. Coax niby ma większą przepustowość ale znów wymusza używanie dobrej jakości kabla gdyż sygnał jest podatny na zakłucenia.
Nie musisz się tym przejmować bo Samsung i tak ma tylko optyka. Czyli problem z głowy.
 

mecenas666

New member
Ok, już wszystko rozumiem :) Jutro najprawdopodobniej bede wszystko składał na gotowo i napisze jakie efekty. Byćmoze ktoś kiedyś będzie miał podobny problem i mu się to przyda. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.
 

Matiu

New member
Witam,

Mam podobny problem z połączeniem

Mam Samsunga A300W z niego sygnał chciałbym wysłać na Philipsa DVP9000, a potem przez HDMI na LCD Samsunga LE32R51B.

Philips ma wolne wejście HDMI tylko jak z componeta zrobić HDMI ?
Wogóle jak nejlepiej to podłączyć ?????

PS
następny tuner będzie napewno z HDMI !! pośpieszyłem sie :(
 
Do góry