Problem z połączeniem Onkyo 507 z satelitą.

adventure23

New member
Mam mały problem odnośnie modelu 507 dlatego też podłączę się pod temat! Podłączyłem amplituner pod toshibę R3500 przez hdmi i po wyborze źródła hdmi1 nie wyświetla mi się menu ekranowe na tv, macie pomysł na rozwiązanie tego problemu?
 

durius

New member
Ja się już poddałem i nie widzę i nie wierzę w rozwiązanie mojego problemu.To ku.....o i tak nie działa.Czyli nie da się podłączyć tunera sat.Polsatu bezpośrednio z amplitunerem 507 kablem HDMI ,tak żeby audio i video szło przez niego na TV.Najprawdopodobniej jest tutaj wina tunera sat.Szkoda tylko ze nie ma żadnej osoby która by miała "takie samo połączenie"-i takie same sprzęty,no ale cóż.
 

matiextreme

New member
Ja mam taki sam problem tylko mam ampli onkyo tx-sr 576 i dekoder polsatu samsung hd podłączony do hdmi w ampli a ampli do tv tez hdmi. I z moich obserwacji wynika ze to wina dekodera. Po odłączeniu dekodera od prądu na chwilke i włączeniu go spowrotem (ampli cały czasz działa) wszystko działa pięknie przez hdmi obraz i dzwięk, ale gdy np kończe oglądać wyłącza wszystko ide spać rano chce włączyć problem znów się pojawia i odłączam znowu dekoder od prądu i dziala poprawnie.

Sprawdz u siebie czy też tak masz.....


Ps. Szukam dalej rozwiązania. Nie poto kupowałem to szystko żeby teraz nie działało.
 

durius

New member
Na pewno sprawdzę to co napisałeś.Jeżeli będziesz wiedział coś nowego to daj proszę znać.Ja już nie mam siły czegokolwiek szukać.Pozdrawiam.
 

durius

New member
matiextreme

Zrobiłem tak jak mi wcześniej napisałeś i Wiesz że u mnie wszystko teraz działa tak jak powinno działać?
Nie wiem co się stało ale działa tuner sat. przez HDMI bezpośrednio z amplitunera na TV.Wcześnie musiałem połączyć sat.bezpośrednio z TV przez HDMI a tylko głos szedł przez światłowód.Ty piszesz ze po wyłączeniu wszystkiego (czyli rano) od nowa masz ten sam kłopot.Ja, wyłączyłem wszystko kilka razy i po włączeniu działa wszystko perfekcyjnie.Spróbuj tak jeszcze zrobić.Czyli włącz sat.,po krótkim czasie przełącz na DVD wcześniej wyłączając sat.a póżniej jeszcze raz wyłącz DVD a włącz sat.(spróbuj też w międzyczasie wyłączyć amplituner ale ponownie go póżniej włączyć).Troch Ci namieszałem tutaj.Ja też mam Polsat HD.Na prawdę to rozłączenie z prądu mi pomogło chociaż nie wiem na jak długo.Napisz czy działa u Ciebie.Może u mnie na drugi dzień też nie będzie działać.
 
Ostatnia edycja:

matiextreme

New member
A wiesz jeszcze co zauważyłem wczoraj z rana ogladałem tv (polsat) potem przełączyłem na vive i wyłączyłem samego tv i po ok. 2h chciałem włączyć tv i... wtedy sie to stał czyli brak obrazu i dzwięku ampli szukał sygnału hmdi i nic. I teraz znowu nie wiem smieszne to wyszystko jest... wyłączyłem dekoder z prądu i działało poprawnie hehehe. A na necie wyczytałem że dużo ludzi ma z tym problem i nie ma rozwiązania.... Pytałem gościa w sklepie mówi ze może być wina firmewalu w ampli żeby przywieźć to popatrzą tylko że potrwac może to z miech bo oni to wysyłają na serwis w moim przypadku wysyłaja do krk. Narazie szukam dalej....
 

durius

New member
Ja na początku,zaraz po pierwszym podłączeniu miałem tak samo jak piszesz w ostatnim poście.Po włączeniu sat. i po włączeniu amplitunera miałem głos i na ampitunerze miałem połączenie przez HDMI(tak mi wyświetlał amplituner).Ale zaraz po właczeniu TV(a mam Samsunga 40B7000 - chociaż to chyba nie ma nic do rzeczy jaki jest TV) cały sygnał połączenia amplitunera z TV znikł i nie było nawet głosu nie mówiąc już o obrazie.Ale jeszcze raz wielkie dzięki za to że się odezwałeś i rozwiązałeś "MÓJ" ,chociaż problem. "Mat 74" - dla Ciebie taż wielkie dzięki.A Ty napisz póżniej czy znalazłeś jakieś inne rozwiązanie.Uważam jednak że to jest jakaś "wada" tych amplitunerów.
 
Ostatnia edycja:

durius

New member
A jednak problem pozostał.Oglądałem film na DVD a po zakończeniu filmu chciałem przełączyć na pieprzony Polsat i już nie dało rady .Pozostało tylko rozłączenie z sieci dekodera Polsatu i znowu załapało.Jednym słowem chyba wina jest po stronie tunera Polsatu.A może by do nich napisać ?Co Ty na to?
 

matiextreme

New member
No ja bede pytał u dystrybutorów polsatu może coś będą wiedzieć ( jak chce oglądać polsat i się nie włącza za pierwszyma razem to na żywca z prądu wywalam... heheh
 

durius

New member
Mam do Państwa pytanie.Otóż jestem posiadaczem dekodera cyfrowego HD Polsatu i mam problem z podłączeniem go do Amplitunera .Ale nie tylko ja mam taki problem.Na forach internetowych jest wielu ludzi z właśnie takim problemem.Otóż Wasz tuner nie współdziała z amplitunerem (w moim przypadku Onkyo 507) przez wejście HDMI. Krótko mówiąc żeby działał za każdym razem trzeba go wyłączać z sieci co jest bardzo ,grzecznie mówiąc, "bardzo upierdliwe".Jeżeli nie da się tego problemu rozwiązać będę zmuszony zmienić platformę satelitarną na TV "n" - TVN-u.Gdzie tam ten problem nie występuje.Pomyślcie o tym i znajdżcie rozwiązanie .Nie po to kupuje się na własność taki dekoder żeby nie działał zgodnie ze swoim przeznaczeniem.Proszę o kontakt.Pozdrawiam.Wasz wieloletni """""oglądacz""""".


A TO WYSŁAŁEM DO POLSATU!!!!
CHOCIAŻ WĄTPIĘ CZY MI ODPOWIEDZĄ.
 

rhd

New member
Ja mam dekoder N-ki i amplituner sr507 i wszystko pięknie działa po podłączeniu przez HDMI. Całe szczęście ,że nie kupiłem polsatu....:D
 

damian820927

New member
Bez reklam
Witam,
Mam wielką prośbę nie wiem co się stało z moim amplitunerem onkyo 507, podłączyłem do niego dekoder HD UPC przez HDMI do wejścia cab/sat.
Po czym amplituner przestał reagować na pilota nie mogłem go wyłączyć ani ustawić żadnych funkcji :(
tak samo się dzieje teraz na wejściu gdzie mam podłączony Blue Ray
nie reaguje na pilota. Dopiero kiedy przełączę go na wolny kanał np. TV/TAPE mogę go wyłączyć :(
Zaznaczam że przed podłączeniem tego dekodera HD UPC mogłem normalnie operować pilotem na każdym wejściu nawet tym gdzie mam podłączony BD wyłączałem go zmieniałem ustawienia a teraz nic :(
Pozdrawiam i czekam na info może ktoś z forumowiczów wie co się mogło stać, może to jakiś przycisk trzeba przełączyć na pilocie albo amplitunerze,
proszę pomóżcie!
 

waldi54

New member
matiextreme napisał:
A wiesz jeszcze co zauważyłem wczoraj z rana ogladałem tv (polsat) potem przełączyłem na vive i wyłączyłem samego tv i po ok. 2h chciałem włączyć tv i... wtedy sie to stał czyli brak obrazu i dzwięku ampli szukał sygnału hmdi i nic. I teraz znowu nie wiem smieszne to wyszystko jest... wyłączyłem dekoder z prądu i działało poprawnie hehehe. A na necie wyczytałem że dużo ludzi ma z tym problem i nie ma rozwiązania.... Pytałem gościa w sklepie mówi ze może być wina firmewalu w ampli żeby przywieźć to popatrzą tylko że potrwac może to z miech bo oni to wysyłają na serwis w moim przypadku wysyłaja do krk. Narazie szukam dalej....


Szanowni Koledzy,
Czytam te posty i naprawdę nie rozumiem w czym jest tak naprawdę sprawa.
Nasza polska TV Sat. czy to C+, Polsat, TV „N” ma tak ubogą ofertę do oglądania w HD że moim skromnym zdaniem nie ma sensu kruszyć kopii, wyjaśnię dlaczego. Większość programów na tych platformach to sygnał SD, nawet filmy niby HD to jest SD skalowane do 720p ( żadna platform nie nadaje sygnału Full HD) jedynie to programy ze studia. Dźwięk to jest stereo a w najlepszym przypadku AC3.
Więc zróbcie to tak jak ja, tuner TV „N” podłączyłem po HDMI do plazmy, a optykiem do Onkyo.
Zastanawiacie się dlaczego ?, jest to proste, większość programów z satelity nie „zasługuje” bym włączał cały system audio i ogrzewał nim mieszkanie ( 550 W pobory prądu) jak oglądam wiadomości czy inną publicystykę , cały zestaw chodzi równolegle, osobno dźwięk, osobno wizja. Daje mi jeszcze tą możliwość, że oglądając np. w nocy wystarczają mi głośniki z TV.
I jeszcze jedno, żaden tuner AV nie polepszy nam jakości wizji, jedynie pozwala sensownie je rozdzielać.
Pozdrawiam wszystkich
 

goju

New member
damian820927 napisał:
Witam,
Mam wielką prośbę nie wiem co się stało z moim amplitunerem onkyo 507, podłączyłem do niego dekoder HD UPC przez HDMI do wejścia cab/sat.
Po czym amplituner przestał reagować na pilota nie mogłem go wyłączyć ani ustawić żadnych funkcji :(
tak samo się dzieje teraz na wejściu gdzie mam podłączony Blue Ray
nie reaguje na pilota. Dopiero kiedy przełączę go na wolny kanał np. TV/TAPE mogę go wyłączyć :(
Zaznaczam że przed podłączeniem tego dekodera HD UPC mogłem normalnie operować pilotem na każdym wejściu nawet tym gdzie mam podłączony BD wyłączałem go zmieniałem ustawienia a teraz nic :(
Pozdrawiam i czekam na info może ktoś z forumowiczów wie co się mogło stać, może to jakiś przycisk trzeba przełączyć na pilocie albo amplitunerze,
proszę pomóżcie!

Jeśli na pilocie ampli wybierzesz jako źródło sygnału cab/sat, to pilot przełącza się na sterowanie tym urządzeniem. Dlatego ampli nie reaguje na pilota. Aby znów sterować ampli z pilota naciśnij na nim przycisk Reciver. Powinno pomóc.
 

goju

New member
Podłącze sie pod temat - bo pytanie mam trochę zbieżne.
Czy ktoś zaprogramował pilota Onkyo do współpracy z dekoderem Polsatu (Samsung DSB-H370g), bo mi żaden kod z instrukcji nie działa.
 
Do góry