Problem z połączeniem kamery NV-GS37E z laptopem.

wieczor79

New member
Witam !

Mam pewien problem. Otóż od 4 lata mam kamerkę NV-GS37E i wszystko do tej pory było ok. Po nagraniu czegokolwiek podłączałem kamerkę w komputerze stacjonarnym kablem firewire 6:4 i poprzez Pinnacle Studio 9 bezproblemowo przechwytywałem obraz.
Po dwóch latach kupiłem sobie także Panasonica tyle że z dyskiem HDD i NV-GS37E postanowiłem sprzedać. Jednak pojawił się problem z połączeniem. Kiedy podpinam kamerę pod laptopa HP z Vista poprzez Firewire 4:4 (kabelek Belkin) komputer w ogóle nie widzi kamery. Już po samym podpięciu laptop nie reaguje i tak samo nie widzi kamery program Ulead Studio 11.
Czy możecie coś poradzić ? W kamerze zarówno tryb odtwarzania jak i nagrywania działa bez problemu.
pozdrawiam.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Sprawdz czy masz aktywne wejście firewire w lapku. Zajrzyj do biosu jak nie wykrywa to możliwe, że jest nieaktywne. Zobacz też w ustawieniach kamery czy te wyjście jest aktywne.
 

wieczor79

New member
W biosie już sprawdzałem. Tam nie mam w ogóle opcji odnośnie włączania lub wyłączania kontrolerów itd. A w kamerze jak włączę menu to także nie ma takich ustawień, są np. bitowośc dzieku, ustawienia ekranu lcd itd.
 

cezary69

New member
Bez reklam
A próbowałaś podłączyć kamerę do innego komputera? Może coś jest nie tak z systemem. Sprawdz na innym komputerze to będzie wiadomo gdzie jest problem.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Jeszcze jedna rzecz " Należy pamiętać, że w przypadku końcówki 4-pinowej kablem nie jest przesyłane zasilanie."
 

wieczor79

New member
Jak juz pisałem, kamera działała mi na komputerze stacjonarnym. Byla podłączana kablem firewire 6:4 i przechwytywałem Pinnacle studio 9.
Potem z rok przynajmniej jej nie używałem i w tym czasie sprzedałem komputer stacjonarny. Teraz mam Panasonica z twardym dyskiem. Chciałem starą kamerkę sprawdzić i podłączam ją do laptopa i nici. Lapek nie widzi kamery :(

Co do kabla 4:4 to nie robi to różnicy bo przy przechwytywaniu / zgrywaniu i tak kamerę mam podłączoną do zasilacza. Tak samo było kiedy robiłem to na komputerze stacjonarnym.
 
Do góry