Problem z połączeniem ekranu bezprzewodowego Philips 58pus7304

KewinPol

Member
Witam, posiadam tv Philips 58pus7304 czy ten tv obsługuje miracast? Wysłanie ekranu z telefonu s8 działa bez problemu, natomiast na Windows 10, system nie widzi tv jako ekran bezprzewodowego.Telewizor i laptop są w tej samej sieci. Na starszym modelu Samsunga łączy bez problemu.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Jeżeli chcesz przesłać obraz bezprzewodowo do TV z komputera, to zrobisz to za pomocą przeglądarki Chrome.
Będąc w przeglądarce, w prawym górnym rogu masz opcje ( symbol: "..."). Przechodzisz tam i i wybierasz "Przesyłaj". Są tam dwie możliwości - możesz przesyłać tylko kartę przeglądarki lub wszystko co masz na ekranie komputera.
Niestety jest opóźnienie w przesyłaniu i do grania w gry się nie nadaje.
 

KewinPol

Member
Rozumiem, czyli na tv philips nie mogę zrobić jak na tv samsung, ze na windows 10 klikałem na: Wyświetlaj na innym ekranie i później połącz z ekranem bezprzewodowym tylko muszę używać chrome? Czemu na chrome TV jest podpisany jako: tpv_android_MTXXX, a pod 58pus7304/12 pisze, że źródło nie obsługiwane?
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Rozumiem, czyli na tv philips nie mogę zrobić jak na tv samsung, ze na windows 10 klikałem na: Wyświetlaj na innym ekranie i później połącz z ekranem bezprzewodowym tylko muszę używać chrome? Czemu na chrome TV jest podpisany jako: tpv_android_MTXXX, a pod 58pus7304/12 pisze, że źródło nie obsługiwane?

Tak, bo w Samsungu korzystasz z Miracastu, a tutaj z Google Cast. Możesz wstawić zdjęcie jak TV się wyświetla na komputerze? Spróbuj wejść w ustawienia sieci w menu TV i zmienić nazwę telewizora i wtedy sprawdź.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Czy nie masz jakieś aplikacji ze sklepu Play zainstalowanej do udostępniania obrazu? Z tego co widzę TV jest widoczny dwa razy:
Raz jako Miracast - niedostępny
Oraz TPV... - dostępny


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

KewinPol

Member
Mam aplikację z philipsa do kontroli TV. Największym problemem według mnie jest gorsza jakość obrazu poprzez to przesyłanie z Chroma.
 

jasssu

New member
Miracast to trochę przeżytek, lepszy jest Chromecast - nie wypala tak baterii w smartfonie czy laptopie i generuje mniej problemów z połączeniam. Miracast opiera się na ograniczonym do 10m BT, a Chromecast na WiFi.
 
Do góry