Problem z połączeniem BD-HP20SB z LC-40LE820E

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam i proszę o pomoc i radę.

Próbuję podłączyć TV SHARP LC-40LE820E z odtwarzaczem Blu Ray SHARP BD-HP20SB.

Podpinam urządzenia kablem HDMI (nowy Voice Kraft 2m).

TV widzi w Aquos Link odtwarzacz ale nie reaguje na uruchamianie BR nie przełącza przy właczaniu na BR ani wogóle na niego nie reaguje... ;( ;(

Resetowałem BR i nic, sprawdałem połączenie też nic... raz pojawił się komunikat (skaczący i na chwile) że nie kompaktybilna transmisja VIDEO... ale nie doczytałem ;(

Jest problem ze zrobieniem czego kolwiek bo jak wchodzę na HDMI 1 to mam obraz na 1-2s z płyty DVD a potem urywa i znów na chwilę jest i urywa. Jakieś skoki i trzaski transmisja obrazu trwa 1 max 2 s.

Na innych HDMI próbowałem i nic...

Proszę o pomoc. Co to może być? Jak sobie poradzić na brak reakcji TV - BR a jak coś jest to na 1-2 s i zrywa skacze i strzela... ;(

Pozdr.

M.

Ręce mi opadają nie wiem co robić i co to może być.
 

bubu54142

New member
Przeczytaj dokładnie instrukcje odtwarzacza.Po włączeniu trzeba nacisnąć przycisk HDMI na pilocie ok.5 sek.Zobacz czy jest właściwa rozdzielczość.Jak to nic nie da podłącz po komponencie.Jakość obrazu jest ta sama,dźwięk trzeba osobno.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Telewizor jest nowy... kupiony w lutym i jako TV działa :) współpracuje też bezproblemowo z Samsungiem DVD/HDD ale po kabelku EURO SCART.

Wyjście HDMI ustawiałem i to jest wybrane z pilota, próbowałem też resetować odtwarzacz, nie wiele mogę ustawić w jego menu bo zrywa mi obraz pokazując go tylko na krótka chwilę, poza tym tylko skoki, trzaski i obraz na 1-2s co kilkanaście sekund ???

Po HDMI jeszcze nic do niego nie podłączałem.

Uruchamiam BR, TV ustawiony na DTV, odtwarzacz się uruchamia i zero reakcji... od TV.

Dopiero jak na pilocie BR wybiorę przycisk prostokąt ze strzałką z przycisków sterowania TV pod power off/on i wybiorę własciwe HDMI to działa jak wyżej napisałem czyli do niczego.

AQUOS link chyba działa bo TV widzi odtwarzacz - zapisał sam jego symbole na łączu HDM1 do którego go podłączyłem w swoim menu (łącza).

Znalazłem taką wypowiedź na www.komputerswiat.pl przy okazji testu kabli HDMI -

"... cyt. z wyp. P: kilka razy też przepinałem w czasie instalacji kable HDMI, by pokazać różnice pomiędzy jednym a drugim przewodem; na ogół Kowalski nie ma problemu w zauważeniu różnic jakościowych; a ile razy widziałem kable, które miały odpowiednie protokoły (głównie chodzi o 1.3b) a nie działało na nich to co działać miało? popularna jest taka sytuacja, że np. tv widzi urządzenie, które jest na końcu kabla - dvd czy blu-ray, ale już nie czyta obrazu i dźwięku;
warto trochę dołożyć za kabel; kiedy kupujemy tv i blu-ray za 5000zł, to chyba już wydatek 100zł na kabel nie jest tak straszną przeszkodą..."
..............................................................................

Może lepiej spróbować na innym kablu podłączyć BR z TV ??? Może u mnie jest jak w tej wypowiedzi???


Chyba jednak wymienię kabel na inny bo dzieje się coś dla mnie nie zrozumiałego. Zauważyłem, że nie mam części kanałow HD... komunikat "brak transmisji".

...............................................................................



M.
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Temat wyjaśniony...

Okazało się, że jednak zawinił kabelek, przesadna oszczędność jest nie na miejscu ;) czego jestem żywym dowodem :) Kabelek Voice Kraft za 12,90 okazał się przesadą BR nie zadziałał i fiksował o czym pisze poniżej.

Na pożyczonym HDMI mój BR działa, zamówiłem na to miejsce swój nowy kabelek za kilkadziesiąt złotych f-my Prolink.

Mam nadzieję że będzie koniec problemów z HDMI ;) przesada ani nadmierny gest przy zakupie kabelka nie wskazane, myślę że do 80-100zł za 2m kabelek to tak rozsądnie, ekranowanie kabla i wykonanie lepsze, szansą na długie użytkowanie.

Pozdrawiam

M.
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Niestety znów problemy...

kurcze... ;( znów problemy. Przyszedł zamówiony kabelek Prolink 1.8 m i po podłaczeniu znów to samo !!!! BR nie działa z TV. Jutro przyjdzie znajomy z innymi kablami HDMI i swoją nagrywarką HDD z HDMI. Chcemy ustalic co sie dzieje... drogą eliminacji.

Może:

1. Kable choć coraz mniej prawdopodobne... dwa nowe trafione kable?!

2. TV (gniazda HDMI jakieś zwarcia?!) po podłączeniu BR przestają mi działać kanały HD... po wyjęciu kabla HDMI problem znika a już działało i odtwarzało na tych samych kablach ;( i były kanały HD a teraz znikają i na starym i na nowym po podłączeniu BR przez HDMI

3. BR wyczynia problemy????

:blagam::blagam::blagam::blagam: co myślicie :?:
 

pkomp

New member
zwalony BR - nie czarowałbym tylko oddawał na gwarancję - sprawdź czy ma mozliwośc aktualizacji oprogramowania na stronie(tak samo dla tv)

na innych wejściach hdmi sprawdzałeś?
 

LMR

New member
Pomocy

zakupiłem ODTWARZACZ LG BLUE-RAY FULL HD HDMI USB model LG BD 350
Posiadam telewizor LG M227WDP-PC USB i po próbie podłączenia tych sprzętów kabelkiem HDMI pojawia się tylko logo LG i wczytywanie płyty a następnie wszystko znika no i wtedy na TV ukazuję się komunikat "brak sygnału" a natomiast na zwykłych kablach cinch jest obraz tylko że czarno biały co może być przyczyną tego ??
proszę o pomoc
 
Do góry