problem z podlaczeniem platformy n

lukaszko666

New member
Witam
Mam pewien problem, otóż:
Posiadam platformę cyfrowego Polsatu (zwykły dekoder, bez HD) i kupiłem właśnie nowy telewizor Sharp Aquos 32D65E oraz do tego dekoder nBox HD oczywiście z telewizja n. Zakupiłem konwerter TWIN, aby podłączyć jeden TV do Polsatu, a drugi (nowy) do n oraz nowy kabel do anteny.
Podłączyłem kabel od anteny do nBoxa, którego podłączyłem do TV przez kabel HDMI no i nic. Tak jakby w ogóle TV nie widział dekodera. Przy podłączaniu wszystkiego postępowałem według instrukcji. Dzwoniłem do biura obsługi n, ale nie mogę się wcale dodzwonić, więc postanowiłem napisać na tym forum.
Dodam ze na cyfrowym Polsacie sygnał jest około 84%. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego nieprzyjemnego problemu. Przepraszam za możliwe błędy ortograficzne, ale pisze ten post po wielkim rozczarowaniu jakie mnie spotkało.
Pozdrawiam i z góry dziękuje.:(
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Spróbuj podłączyć do TV kablem scart , być może Sharp nie może się ; dogadać; z nboxem po łączu HDMI. Rozumiem że nie ma planszy Nki na ekranie TV.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Może warto jeszcze sprawdzić ( przy wyłączonym nboxie) czy karta jest dobrze umieszczona w kieszeni . Dla pewności wyciągnij wtyczkę z gniazda 230V na parę sekund.
 

lukaszko666

New member
No więc, spróbowałem podłączyć dekoder kablem SCART (inny niż wcześniej podłączałem) jeszcze raz i zadziałało tak jak powinno. Karta jest w porządku. Teraz pojawił się jednak problem tego kabla HDMI , czy da się coś z tym zrobić. W n'ce mam zamówione kanały HD i oczywiście chciałbym je oglądać.
Czy to, że przez ten kabel nie działa to wina kabla, TV czy może trzeba coś ustawić w TV?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Warto najpierw dokładnie sprawdzić wszystkie gniazda HDMI ( przeważnie gniazdo nr. 1 przeznaczone jest dekoderów) po kolei wybierając z menu TV. Może masz możliwość pożyczenia kabla HDMI i na innym kablu sprawdzisz połączenie nboxa z TV.
 

lukaszko666

New member
Sprawdziłem wszystkie 3 wejścia HDMI i na wszystkich to samo. Przeczytałem również o HDCP, ale mój TV jak wynika ze specyfikacji ma TO. Czy jest możliwość, że kabel nie posiada HDCP i to może być przyczyną? W chwili obecnej nie mam możliwości wypróbowania innego kabla, lecz jutro moge to zrobić.
 

lukaszko666

New member
Powiem tak jestem amatorem sprzętu rtv i pierwszy raz miałem do czynienia z TV FullHD. Po bardzo wnikliwej analizie instrukcji doszedłem jak uruchomić gniazdo hdmi. Po prostu ten problem wyniknął z mojej nie uwagi w czytaniu instrukcji. Teraz jest juz wszystko w porzadku. Przepraszam za kłopot, ale równoczesnie bardzo dziekuje za pomoc, szczególnie ostatni post dal mi do myslenia. Bardzo dziekuje i serdecznie pozdrawiam! ;)
 

royalmichael

New member
To co w końcu musiałeś zrobić? Bo ja sobie nie przypominam żebym robił cokolwiek nadzwyczajnego aby działał kabel hdmi :D po prostu podłączyłem i był obraz
 

lukaszko666

New member
Problem

Znów pojawił się u mnie problem.
Mianowicie, gdy już wszystko podłączyłem tzn. konwerter do 2 dekoderów (zwykłego TV oraz LCD FullHD) zauważyłem, że jeden kabel od anteny jest uszkodzony, więc postanowiłem go wymienić. Kupiłem nowy wraz z złączkami.
Przyczepiłem złączki (chyba dobrze ale tego właśnie nie jestem pewien) do kabla i podłączyłem do dekodera, a tu całkowity brak sygnału.
Możliwe, że zrobiłem ten kabel, a jeśli tak to może trzeba to zrobić jakoś specjalnie. Proszę o pomoc w tym problemie jeszcze raz.
 
Do góry