Problem z podłączeniem PC do UHD TV - HDMI

AMP

New member
Witam, od dłuższego czasu nie mogę poradzić sobie z problemem dotyczącym podłączenia mojego PC (GeForce GTX 1070, windows 10) do TV (Samsung KS7000S) za pomocą kabla HDMI 2.0
a mianowicie, TV nie wyświetla obrazu z pc, po przełączeniu na źródło HDMI/PC obraz na chwilę robi się czarny po czym wraca do pierwotnego źródła, w moim przypadku do nc+.

Dużo czasu spędziłem grzebiąc w panelu sterowania karty graficznej, bez efektów. Jedynie udaje się wyświetlić sklonowany obraz w 1080p. TV nie wykrywa sygnału jeśli ustawie 4K.

Nawet jeśli podłącze jedynie TV pod pc i go uruchomię, również brak obrazu - a powinno wszystko przecież z automatu się wyświetlić..

Miałem parę TV i nigdy takiego problemu nie było. Samsung Smart TV, naprawdę? :x

- 4K 60hz, 50hz, 30hz - nie wyświetla
- testowałem 3 różne kable 2.0
- testowałem wszystkie porty
- Support samsunga nie potrafi odpowiedzieć

Proszę o pomoc.
 

poh

New member
Spróbuj zwykłym kablem hdmi podłączyć. U mnie na gtx 660ti jakims starym kablu hdmi normalnie dziala rozdzielczosc 3840 x 2160 60hz. Moze kabel jest uszkodzony.
 

AMP

New member
Sprawdzałem 3 różne kable, na każdym to samo.

Co do systemu miałem win 8.1 + poprzedni tv (sony) nie miałem problemu. Teraz prawie jednocześnie zmieniłem system i TV i niespodzianka. Nie mam pewności czy to rzeczywiście z 10 problem.
Dobrze byłoby jeśli ktoś z 10 mógł potwierdzić, że taki problem istnieje.
 

AMP

New member
Udało się... wyłączyłem UHD Colour dla złącza HDMI PC i.... działa 4K@60hz
Co dziwne w support samsunga sugerował włączyć tą opcję.

Czy UHD Colour jest potrzebne jedynie do HDR, czy tracę coś więcej. Co daje ta opcja?
 
Do góry