Problem z podłączeniem laptopa za pomocą kabla HDMI do Samsunga UE48H6400

kedzior184

New member
Witam serdecznie!

Słuchajcie mam problem. Kupiłem nowy TV Samsung UE48H6400. Podłączam do niego swój laptop HP g7 o ile ma to znaczenie z system Windows 8.1 za pomocą kabla HDMI. Niestey kiedy podłączyłem go obraz jest strszany... jest nie wyraźny, nie ma ostrości... Postanowiłem podłączyć drugiego laptopa HP g6. To samo. Za to natomiast po podłączeniu do innego TV też Samsunga tych dówhc laptopów obraz jest zdecydowanie lepszy.

Kiedyś łączyłem TV z laptopem za pomocą kabla PC i obraz był najlepszy ale ten model niestety nie ma wejścia PC. Bardzo Was proszę - pomóżcie mi. Kupiłem specjalnie TV z myślą, że będę bez problemu mógł oglądać np. mecze z laptopa na nowym TV za pomocą HDMI a tu taka kiszka...

Pomóżcie :cry:
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Rozdzielczość w komputerze ustawiona na natywną telewizora?
Naciśnij klawisze win + p i wybierz tryb np. "tylko drugi ekran".
 

kedzior184

New member
Tsubasa - mam ustawione na full HD

tdx - Czyli Source i co dalej?

Zrobiłem zdjęcia z monitora i z samego TV. Widać różnice.

Na laptopie krawędzie są wygładzone i obraz jest ostrzejszy za to na TV wyglada to gorzej. Widać to chociaż by na tapecie:

1 - laptop
27216_DSCN0290.JPG


2 - TV
36684_DSCN0292.JPG


Na zdjęciach tak to źle nie wygląda. W rzeczywistości jeszcze gorzej. Nagrałem też film ale może zdjęcia wystarczą.

Kiedyś na innym TV używałem wejścia PC i obraz był taki jak na laptopie a jak tu podłączam to jest naprawdę gorze - widać to gołym okiem :sad:
 

tdx

New member
Bez reklam
Wciskasz tools na pilocie i dajesz zmien naze potem ustawiasz pc dvi

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

tdx

New member
Bez reklam
Jesli to do mnie pisales to bez urazy ale nie odwajemniam uczucia ;-)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

kedzior184

New member
To były emocje. Miałem innego Samsunga i przez prawie pół roku używałem PC zamiast HDMI bo myślałem, że coś ze sterami czy coś innego a tu wystarczyło zmienić tylko na DVI PC. Ciekawe czemu tak automatycznie się nie ustawia.
 
Do góry