Problem z podłączeniem konsoli PS2 do TV LED UE40D5000

jsq

New member
PROBLEM NUMER 1.
Nie można podłączyć konsoli PS2 do nowego telewizora.
Na starym telewizorze LCD Sharp 32" (model sprzed 3 lat) konsola działała bez problemu.
Kupiłem niedawno nowy TV LED Samsung UE40D5000.
Nowy odbiornik nie posiada gniazda scart, a urządzenia tego typu podłącza się za pomocą specjalnej przejściówki.
OK, więc podłączam konsolę do TV przez tą przejściówkę rzecz jasna. Włączam TV no i niestety rozczarowanie. Odbiornik nie widzi wcale połączenia na wejściu AV. Sprawdziłem wszystko jeszcze raz - nic. Zero efektu. Źródło AV jest na szaro.
Postawiłem na przejściówkę, że z nią coś nie tak.
Szybki test - podstawiam odtwarzacz DVD i okazuje się, że wszystko jest ok.
Wychodzi, że coś nie tak jest z kablem od PS2.

Zasadnicza różnica dzieli te 2 kable: wtyczka w kablu od DVD jest cała wypełniona blaszkami (pinami), z kolei wtyczka od PS2 nie ma części pinów (chyba 9).

Dodam też, że kabel z przejściówką composite-scart są oryginalne

Obrazek pod adresem i53.tinypic.com/2iuokm8.jpg

Czy to może być powodem?


PROBLEM NUMER 2.
W ww telewizorze jest także problem z podłączeniem urządzeń przez złącze COMPONENT (YPbPr). W tym przypadku również należy podłączać się przez przejściówkę. Podłączałem DVD - nie działa. TV co prawda wykrywa podłączenie źródła, podświetla się, jednak nie można włączyć. Podłączyłem amplituner (ma takie osd menu przez component na tv, wcześniej miałem to podłączone do monitora i działało bez zarzutu) - także ta sama sytuacja jak z DVD.

Kupiłbym kabez PS2-Component i by było po problemie, a tu lipa.

Może ktoś bardziej zorientowany się wypowie.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry