problem z podłączeniem kina domowego 5.1

henek22

New member
Witam, posiadam telewizor lg pt353, oraz kino domowe sony dav-dz100 i nie idzie podłączyć, żeby z telewizora szedł dźwięk na kino domowe(połączenie między tv a amplitunerem idzie przez euro złącze), dźwięk nie idzie z kina.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
połączenie między tv a amplitunerem idzie przez euro złącze.
Jakim amplitunerem? Masz jeszcze do tego dodatkowo ampli?

żeby z telewizora szedł dźwięk na kino domowe
nie idzie z kina.

Mozesz sprecyzowac? Albo na kino, albo z kina, to o co chodzi? Nie ma dzwieku ani z tv przez kino, ani z plyty? Czy chodzi tylko by z tv slychac bylo na kine?

Zerknij do instrukcji od tv o kina i sprawdz, mozliwe polaczenia do dzwieku.

Edit. Zerknalem do googlea i widze, ze port SCART jest jedynie OUT, czyli nic z tego, Prawdopodobnie sprzet ten jest starej daty (2005?), bo nie widze w nim zadnych innych portow. SCART w tym przypadku podaje jedynie obraz do telewizora, a dzwiek idzie na glosniczki.
 
Ostatnia edycja:

henek22

New member
Jakim amplitunerem? Masz jeszcze do tego dodatkowo ampli?




Mozesz sprecyzowac? Albo na kino, albo z kina, to o co chodzi? Nie ma dzwieku ani z tv przez kino, ani z plyty? Czy chodzi tylko by z tv slychac bylo na kine?

Zerknij do instrukcji od tv o kina i sprawdz, mozliwe polaczenia do dzwieku.

Edit. Zerknalem do googlea i widze, ze port SCART jest jedynie OUT, czyli nic z tego, Prawdopodobnie sprzet ten jest starej daty (2005?), bo nie widze w nim zadnych innych portow. SCART w tym przypadku podaje jedynie obraz do telewizora, a dzwiek idzie na glosniczki.

no chce, żeby dźwięk z enki/tv wychodził z głośników tego kina domowego, żeby w ogóle dźwięk zamiast przez wbudowane głośniki z tv wychodził, przez głośniki z tego kina domowego.
 
Ostatnia edycja:

henek22

New member
czyli żadnym sposobem nie da rady zrobić, żeby dźwięk wychodził z telewizora przez to kina domowe? Przecież musi być jakiś sposób, to co to za kino domowe?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z N-ki masz wyjście optyczne, więc jeśli go nie masz w ampli to kicha. Jeszcze możesz coś pokombinować z kablem 2RCA-2RCA (kiedyś tak miałem podłączony TV do starego ampli i dźwięk był na kolumnach) lub Jack-2RCA (pod wyjście słuchawkowe z TV i do ampli). Zobacz bo może dekoder N-ki ma te wyjścia analogowe, nawet teraz nie pamiętam. Oczywiście 5.1 z tego nie osiągniesz, jedynie stereo.
 
Ostatnia edycja:

henek22

New member
Aha, a jak kino z tv jest podpięte eurozłączem , to da radę, żeby dźwięk leciał z kina domowego, jak np. odtwarzam film usb przez tv?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Aha, a jak kino z tv jest podpięte eurozłączem , to da radę, żeby dźwięk leciał z kina domowego, jak np. odtwarzam film usb przez tv?

Nie da rady. W TV masz wejście a nie wyjście, tym bardziej Euro, więc dźwięku po tym kablu nie prześlesz do amplitunera. Jedyna opcja to chyba tak jak napisałem wyżej. Taka opcja jest w nowszych amplitunerach wyposażonych w ARC- tzw. kanał zwrotny audio, ale to też TV musi być do tego przystosowane.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No i musi być HDMI, bo po SCART-cie to nie działa :) Wiem, że wiesz o tym krzysiek, ale tak doprecyzowałem, żeby się nam kolega nie pogubił i nie próbował w ten sposób tego rozwiązać, bo nigdzie nie było o HDMI wspominane.
 
Ostatnia edycja:

prodigy

New member
Na mój chłopski rozum kolega pisze, że chce dźwięk 5.1 z N-ki w kinie i obraz z tejże N-ki w TV. To się da tylko trzeba podłączyć osobno TV i Kino (być może trzeba będzie wyłączyć dźwięk w TV).
Gdyby kolega chciał dźwięk z TV w kinie byłoby to trudniejsze.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na mój chłopski rozum kolega pisze, że chce dźwięk 5.1 z N-ki w kinie i obraz z tejże N-ki w TV. To się da tylko trzeba podłączyć osobno TV i Kino (być może trzeba będzie wyłączyć dźwięk w TV).
Gdyby kolega chciał dźwięk z TV w kinie byłoby to trudniejsze.

No właśnie kolega chce dźwięk 5.1 aby mu szedł z dekodera na KD. W tym przypadku to jedynie kabel optyczny prześle mu ten dźwięk a kolega chyba nie ma takiego wejścia w ampli. Jeśli by chodziło o dźwięk z samego TV w kinie (np z anteny siatkowej), to ta sama zasada, albo TV by musiał mieć jakieś wyjście cyfrowe (HDMI, Optyk) albo po prostu kablem 2RCA-2RCA ale to tylko stereo. Jeszcze mógłby gdyby była taka możliwość przepuścić obraz i dźwięk po kablu HDMI podłączając dekoder N-ki do amplitunera a z wyjścia amplitunera kablem HDMI do TV. Może niech wcześniej założyciel tematu napisze jakie ma wejścia i wyjścia cyfrowe w swoim amplitunerze?
 

prodigy

New member
Jeżeli jest to kino domowe 5.1 musi mieć możliwość podłączenia dźwięku 5.1. Gdyby kolega zechciał zrobić zdjęcie panelu tylnego będzie wiadomo jak to zrobić.
Wtedy prawdopodobnie zestaw kina i TV będą działały autonomicznie ale dla kolegi nie będzie to miało znaczenia bo dźwięk będzie z kina a obraz z TV.
 

prodigy

New member
Śmieszne urządzenie. Na wejściu 2.0 na wyjściu 5.1.

Z N-ki dwa kable Scart jeden do TV drugi do Kina. To jedyne wyjście. 5.1 będzie robił amplituner sztucznie. Półśrodek niestety jedyny możliwy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No nie wiem czy podłączenie np. kablem HDMI z N-ki do TV i Scart do ampli prześle mu dźwięk? Raczej wątpliwe. Ale jest jeszcze w tym przypadku jeden problem. Nawet gdyby to poskutkowało to za każdym razem musiałby zmieniać kabel w amplitunerze jak by chciał oglądać DVD. Jak dla mnie gra nie warta świeczki. Lepiej już by było odłożyć trochę grosza i kupić za jakiś czas osobny komplet kolumn i ampli, bo na tym to w przyszłości nawet BD nie podłączy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry