Problem z podłączeniem kabla optycznego poprzez przejściówkę jack spdif

mashine666

New member
Witam.

W poprzednim temacie szukałem odpowiedzi czy grubość kabla optycznego ma wpływ na jakość sygnału. Nie dostałem żadnej odpowiedzi wiec kupiłem grubszy, solidniejszy i z dobrymi mocowaniami 15 metrowy toslink do podłączenia laptopa ze wzmacniaczem kina domowego.

Problem się zaczął gdy użyłem przejściówki jack spdif i niestety się okazało ze nie działa z moim kablem. Sprawdziłem przejściówkę z innymi krótszymi kablami. Adaptor działa w porządku.
Kabel tez został sprawdzony i działa bez zarzutu, tylko po podłączeniu przejściówki nie działa wogóle.

Czy to możliwe ze mój laptop Acer Aspire 5542 nie wysyła wystarczająco mocnego sygnału na odległość 15 metrów ? Czy raczej problem znajduje się po stronie przejściówki adaptacyjnej spdif.

Kabel zakupiłem na ebay'u ze sklepu wysyłkowego w Anglii.

Już napisałem do sprzedawcy i czekam na odpowiedź, ale znając angielską ograniczoną wiedzę wole szukać odpowiedzi na własną rękę.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
Po pierwsze, skąd informacja że ten Acer posiada SPDIF? Ta przejściówka to jakiego typu (jakieś konkrety)? Na wyjściu z przejściówki widać czerwone światło?
Po drugie, 15 metrów to sporo dla TosLinka. Nie wiem jaką charakterystykę portów mają ten lapek i wzmacniacz, ale według oficjalnych specyfikacji TosLink ma utrzymywać połączenie na kablach o maksymalnej długości do 5 metrów, a w niektórych przypadkach jest mowa o rozwiązaniach kompatybilnych do 10 metrów. Sam używam 10 metrowego TosLinka (najtańszego z możliwych) i działa mi to bez zarzutu.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ja troche z innej beczki , to przeciez laptop nie stacjonarny mozna go podpiac prawie z metra czy jest sens utrudniac sobie zycie bawiac sie kablami po 15m i tracac pieniadze i nerwy . Pozdro
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To chyba zależy jaki mamy pomysł na korzystanie z komputera i jak daleko ma on leżeć, 1 m od TV siedzieć to troche może być za blisko ;>

Też bym stawiał że to wina kiepskiego wyjścia w laptopie i/lub zbyt długiego kabla. Pomyśl może nad wykorzystaniem coaxiala czy może Bluetooth ?
 

mashine666

New member
Po pierwsze, skąd informacja że ten Acer posiada SPDIF? Ta przejściówka to jakiego typu (jakieś konkrety)? Na wyjściu z przejściówki widać czerwone światło?
Po drugie, 15 metrów to sporo dla TosLinka. Nie wiem jaką charakterystykę portów mają ten lapek i wzmacniacz, ale według oficjalnych specyfikacji TosLink ma utrzymywać połączenie na kablach o maksymalnej długości do 5 metrów, a w niektórych przypadkach jest mowa o rozwiązaniach kompatybilnych do 10 metrów. Sam używam 10 metrowego TosLinka (najtańszego z możliwych) i działa mi to bez zarzutu.

# Po pierwsze moj laptop ma SPDIF

# Po drugie. Skoro dla kabla optycznego max to 10m to dla kogo produkuja 15metrowe lub nawet 20sto. Pozatym ten kabel znakomicie dziala z innym sprzetem.
 

mashine666

New member
Ja troche z innej beczki , to przeciez laptop nie stacjonarny mozna go podpiac prawie z metra czy jest sens utrudniac sobie zycie bawiac sie kablami po 15m i tracac pieniadze i nerwy . Pozdro

Mam duzy pokoj i cenie sobie wygode siedzenia na sofie z moim laptopem i sluchania muzyki na moim ulubionym naglosnieniu

Widze ze nie pomagacie. Ale dziekuje za spostrzezenia
 

mashine666

New member
To chyba zależy jaki mamy pomysł na korzystanie z komputera i jak daleko ma on leżeć, 1 m od TV siedzieć to troche może być za blisko ;>

Też bym stawiał że to wina kiepskiego wyjścia w laptopie i/lub zbyt długiego kabla. Pomyśl może nad wykorzystaniem coaxiala czy może Bluetooth ?

Dziekuje!
W koncu cos normalnego.
Faktycznie istnieje opcja dokupienia modemu bluetooth do mojego wzmacniacza. Ze tez wczesniej o tym nie pomyslalem :)
niestety musial bym odlaczyc modem iPhona ktory korzysta z tego samego gniazda co nie spodobalo by sie mojej zonie ktora nieustannie laduje swoj telefon w tym modemie.

Pozostaje coaxial ale moj laptop nie posiada takiego wyjscia a dodatkowe sterczace urzadzenia nie dokonca mi pasuja

Ps. Dostalem odpowiedz od sprzedawcy i tylko potwierdzil nasze obawy o slabym zrodle laptopa
 

mashine666

New member
Pozostawiam ten problem do rozwiazania po powrcie z urlopu. Juz za kika dni bede sie smazyl na plazy :)
Zycze wszytkim udanych wakacji
 
Do góry