Problem z podłączeniem internetu w ue37d5500

fiafieńkowa

New member
Witam serdecznie!
Specjalnie się zarejestrowałam, bo nie wiem, gdzie uzyskać pomoc, także mam nadzieję, że ktoś mnie oświeci. Jestem zielona, więc jakby co, poproszę o łopatologiczne wytłumaczenie:)
Mam taki problem, że chcę podłaczyć internet przewodowy z modemu. Wtyczkę lan podpinam, ale wyskakuje ciągle, że mam ją podłączyć i nie palą mi się diódki na modemie. Kabel działa, bo używam go do lapka.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
 

ShangX

Member
Witam serdecznie!
Specjalnie się zarejestrowałam, bo nie wiem, gdzie uzyskać pomoc, także mam nadzieję, że ktoś mnie oświeci. Jestem zielona, więc jakby co, poproszę o łopatologiczne wytłumaczenie:)
Mam taki problem, że chcę podłaczyć internet przewodowy z modemu. Wtyczkę lan podpinam, ale wyskakuje ciągle, że mam ją podłączyć i nie palą mi się diódki na modemie. Kabel działa, bo używam go do lapka.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam

jaki modem używasz i opisz jak dokładnie go podłączasz.
 

fiafieńkowa

New member
jaki modem używasz i opisz jak dokładnie go podłączasz.
To jest jakiś modem motorola, nie mam orygialnego kartonika. Jest podłączony tak jak chyba modemy, do gniazdka z prądem, do gniazdka internetowego w ścianie i kabel lan. W ten sposób śmiga mi na kompie, więc jaki haczyk jest w tym, ze nie w tv?
 

kami20

New member
Jedyne co mi z tych skąpych danych przychodzi do głowy to to ,ze modem kablowy jest powiązany z Mac karty sieciowej laptopa. Należało by podłączyć wyjście modemu /ten kabel który wcześniej wchodził z modemu do laptopa do jakiegokolwiek routera na którym należy sklonować Mac karty laptopa. I dopiero pod router podłączyć do wyjść laptopa i TV. Router przypisze odpowiednie adresy i powinno być OK. Dane jakie podałaś są skąpe więc mogę się mylić .
 

fiafieńkowa

New member
Jedyne co mi z tych skąpych danych przychodzi do głowy to to ,ze modem kablowy jest powiązany z Mac karty sieciowej laptopa. Należało by podłączyć wyjście modemu /ten kabel który wcześniej wchodził z modemu do laptopa do jakiegokolwiek routera na którym należy sklonować Mac karty laptopa. I dopiero pod router podłączyć do wyjść laptopa i TV. Router przypisze odpowiednie adresy i powinno być OK. Dane jakie podałaś są skąpe więc mogę się mylić .

Brzmi skomplikowanie. A nie jest to przez to, że mam neta ponizej 10mb/s? Bo cos tam w instrukcji jest...
 

kami20

New member
Podłącz jakikolwiek inny laptop zamiast swojego i zobacz czy działa.jak będzie Ok to wina jest w TV.W przeciwnym wypadku rozwiązanie podałem w poprzednim poście
 

fiafieńkowa

New member
Kurde i tak to wszystko skomplikowane...Ja nawet tego modemu nie instalowałam sama, robili to faceci z kablówki, z której mam net. Więc nie wiem, z czym jest powiązany i co to ta karta Mac sieciowa. :(
 

kami20

New member
Niestety na odległość nic więcej Ci nie pomogę. Musisz szukać kogoś kumatego wśród swoich znajomych to ci pomoże.Podłącz najpierw jakiś inny laptop i sprawdź to co pisałem wcześniej. A karta MAC to nic innego jak indywidualny adres /coś jak twój adres domowy/ przypisany do karty sieciowej znajdującej się w twoim laptopie./ w TV jest inny adres MAC i dlatego nie ma netu/ Niektórzy dostawcy internetu wykorzystują to powiązanie adresu Mac karty z modemem do dodatkowego zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem.Sklonowanie tego adresu / z laptopa/ w routerze pozwoli rozdzielić net w mieszkaniu i ominąć to zabezpieczenie.
 
Do góry