Problem z podłączeniem dźwięku do TV

robertox23x

New member
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora Samsung model :
LE40M86BD

Podłączyłem sobie obraz z karty graficznej GeForce 8800 GT poprzez kabel DVI - HDMI.

Pozostało jeszcze podłączyć dzwięk do TV.

Kupiłem kabelek Jack - 2xRCA (chinch) i po podłączeniu do wyjścia audio w zintegrowanej dzwiękówce z jednej strony a z drugiej w TV podłączyłem z tyłu TV 2 chinche do gniazd RCA Audio L i R (in). Dzwięku niestety nadal nie ma. Po próbie zmiany źródła dzwięku w ustawieniach TV (menu) ta opcja nie jest aktywna (w menu jest opcja Wybór dzwięku : Dzwięk Główny - i ona jest nieaktywna.)

Czy ktoś wie jak zrobić bym mogł przesłać jeszcze dzwięk do mojego TV, jak to ustawić bądź podłączyć?

Z góry wielkie dzięki za każdą radę.
 

robertox23x

New member
zrobilem tak, nadal bez zmian - nawet probowalem rozne wyjscia audio w kompie - nadal nic.... czy w tv musze cos ustawic w menu ustawieniach?
 

Mikez

New member
Problem w tym, że w ustawieniach Samsungów nie ma żadnej takiej opcji (ta o której piszesz służy do przełączania dźwięku przy włączonym PIPie). Ja mam Samsunga LE40R86BD i też żadnym sposobem nie mogę przesłać dźwięku z pc do tv kablem mini jack - 2xRCA (cinch)... Zresztą z tego co widzę nie jesteśmy jedynymi, którzy mają ten problem. Więc może zapytam tak: czy ktoś podłączył dźwięk do Samsunga i w jaki sposób to zrobił?
 

pawek

New member
A u mnie wszysko smiga ok. pod d-sub mini jack-mini jack a przez hdmi mini jack-2RCA.Tv jak w opisie.Moze wina lezy po stronie kompa?
 

robertox23x

New member
Kupiłem właśnie karte dzwiękową Sound Blaster Audigy - po podłączeniu i zainstalowaniu sterowników - nadal to samo - nie ma dźwięku w TV na kablu mini jack - 2x RCA (chinch).

Czy ktoś ma w takiej konfiguracji podłączone na DVI-HDMI + jack-2xRCA i działa? Podłączyłem jak doradzono na hdmi 2 wejscie i dvi w TV 2xRCA podłączone i nic....

Może ktoś wie jak pomóc?
 

pawek

New member
Dla potwierdzenia poprawnosci polaczenia czy masz tak>
Jesli tak to moze kabelek walniety podlacz do audio in od componeta i sprawdz czy jest dzwiek.


sprawdz rowniez w ustaieniach dzwieku tv czy nie masz wlaczonego wewnetrznego wyciszania.
 

Attachments

  • SAM.jpg
    SAM.jpg
    65,3 KB · Wyś: 249
Ostatnia edycja:

robertox23x

New member
Zaczynam nie wierzyc ze to sie da ustawić.....

Mam podłączone identycznie jak na obrazku....

Kabelek walniety nie jest bo jak podlacze do kina domowego 2xRCA to dziala ok.

Nie mam wlaczonego wew. wyciszenia :(

Jakies propozycje?
 

pawek

New member
Sprobuj kino polaczyc do tego wejscia audio 2rca-2rca , moze wejscie jest walniete a wtedy to chyba juz serwis.

Jak zadziala to przynajmniej wyeliminujesz wade tv .
 

maxim25

New member
a może tak

podłącz kompa pod hdmi2 dźwięk pod cinche dvi audio in i teraz najważniejsze w telewizorze przypisz nazwę dla złącza hdmi2 --> PC.
nie podłączałem kompa do mego TV ale wiem że na hdmi2 jeśli zmieni się nazwę na PC to pojawiają się w menu telewizora inne opcje związane z komputerem niż w przypadku gdy do hdmi2 nie jest przypisana żadna nazwa. Piszę to z pracy jak będę w domu to dokładnie sprawdzę.
 

Vilmark

New member
Mam ten sam problem z Sony W4000...... i już nie wiem co robić , serwis Sony twierdzi że powinno działać.

Zaczynam sie zastanawiać czy to nie kwestia kodeków na kompie , kompresji dzwięku czy też np karty dzwiękowej , jeśli możesz podaj jaka masz.

Pozdrawiam
 

robertox23x

New member
Sound Blaster Audigy 24 HD - to moja karta dzwiękowa

Ale na zintegorwanej REALTEK występuje identyczna sytuacja.

Po podpięciu zamiast do TV do kina domowego działa wszystko ok.

Więc rozumując logicznie wszystko z wysyłaniem dźwięku z komputera jest ok.

Skoro jest dzwięk w kinie domowym oznacza to ze sam przewód jack-2xrca tez jest sprawny.

Kwestia problemowa MUSI więc znajdować się po stronie telewizora bądź jego ustawień.

Ktoś może napisać - to słuchaj dźwięku na kinie domowym i po problemie. Jasne że mogę ale male dziecko w domu spi wieczorami więc wole z klasycznego sprzętu (TV) wieczorem dźwięk puszczać. Skoro są wejścia z tyłu i taka możliwość to powinno wszystko sprawnie działać.

Opcje które po przestawieniu na PC wyskoczyły mi w TV są nieaktywne (szare) ale widoczne. Tyle że nie mogę ich modyfikować.

Czy MAXIM25 mógłbyś powiedzieć czy po zmianie tego na PC problem zniknął u Ciebie, jeśli tak to w jaki sposób temu zaradziłeś?

Pozdrawiam wszystkich.
 

maxim25

New member
znalezione w sieci

coś takiego znalazłem w sieci:

I just got a whim from someone having the same problem with an 8600GT. This got me thinking...
I'm beginning to wonder if it's something to do with the 8X00 series cards supporting HDMI. So when you use a DVI->HDMI adaptor they send a full video & audio signal down the cable, it's just that audio is silence as there is no audio being input in to it.
Then when the TV receives it it sees an audio signal on the HDMI2 input and so doesn't look for the audio through the DVI IN(HDMI2) audio inputs and just gives you the silence the video card is sending. If that makes any sense...
So I'm now wondering if all 8X00 series cards include the S/PDIF input on the card or if it is something that the manufacturer has to include. I'll check out my 8400GS tomorrow and see if that has one.


jesli dobrze rozumiem Twoja karta graficzna posiada pełne wsparcie dla standardu hdmi i wysyła przez kabel hdmi do TV również sygnał audio a wtedy telewizor pomija (blokuje) sygnał z wejście audio RCA. Karta graficzna wysyła przez hdmi ale pusty sygnał, żeby był dzwięk trzeba spiąć karte graficzną z kompem za pomocą kabelka SPIDIF który powinien znajdować się w zestawie z kartą


znalezione w opisie jakiejś karty GF 8800:
WyposażenieDriver CD, Instrukcja, Kabel dodatkowego zasilania, kabel przejściówka Composite Video + Component Video Out (4 x RCA Cinch), przejsciówka DVI-D-Sub, przejściówka DVI-HDMI, kabel SPDIF doprowadzający sygnał SPDIF Out z karty dźwiekowej do toru HDMI.


Na podstawie informacji wyczytanych w sieci wynika że jest to jedyne rozwiązanie. Chyba że w panelu sterowania karty graficznej można programowo wyłączyć wysyłanie przez port dvi informacji o tym że oprócz wideo leci też sygnał audio.


Jeszcze coś znalazłem, koleś pisze że poprzez zmiany w pliku konfig instalacji sterowników nvidii uzyskał dźwięk analogowy poprzez RCA i chętnie podpowie jak to zrobić:

I am no expert on the problem, but i was able to get around it by hacking nvidia drivers by following some instructions i scrapped on the forums.
It involved some tool to extract the hex for some sound channel id on the box, then starting up latest nvidia driver install, cancelling right after it unpacks the drivers to a local folder, then going in and editing the nvidia config file with some override string.
If you are interested in knowing the steps, shoot me an email at sobaka@hotmail.com

My setup: 8600GT hooked up to Olevia 242HD 1080p tv through a dvi to hdmi cable, the sound cable is a Y splitter, speakers out to L and R next to DVI plug on the back of the TV.

I did not need to do anything else, just modify the nvidia driver config file, then install those drivers and reboot.




-----------------------------------------------
Ja osobiście podłączałem tylko laptopa który miał wyjście hdmi i na początku nie miałem dźwięku ani przez jack->rca ani przez hdmi dopiero jak w ustawieniach dźwięku w laptopie przestawiłem z analog audio na digital audio pojawił sie dzwięk w telewizorku i to bez żadnych dodatkowych kabelków wszystko poszło przez kabel hdmi.
Może w twoim kompie jest jakieś wewnętrzne połączenie między kartą graficzną a dzwiękową, spróbuj przestawić w ustawieniach karty dzwiękowej na DIGITAL OUT a kompa połącz DVI -> HDMI 2
 
Ostatnia edycja:

Vilmark

New member
Wszystko fajnie ale nie idzie jakoś tego zrobić :) Poza tym mój angielski być kulawy.... mam 8800GT faktycznie , ale nigdzie w ustawieniach nie ma możliwości przełączenia z analogu na cyfrowy........
 

maxim25

New member
re

Vilmark napisał:
Wszystko fajnie ale nie idzie jakoś tego zrobić :) Poza tym mój angielski być kulawy.... mam 8800GT faktycznie , ale nigdzie w ustawieniach nie ma możliwości przełączenia z analogu na cyfrowy........


zmiany dźwięku analog/digital można dokonać chyba w każdym nowszym komputerze. szukaj tej opcji w panelu kontrolnym karty dźwiękowej.
 

maxim25

New member
zmiana sterowników nvidii

Wspominałem wcześniej o koledze który wprowadził zmiany do pliku inf sterowników nvidi. Napisałem do niego i oto co mi odpisał (mój angielski też lekko kulawy ale myślę że dobrze przetłumaczę):

1. pobierz Phoenix EDID Designer -> tucows.com/preview/329441
2. podłącz telewizor do komputera kablem hdmi, uruchom
3. odpal Phoenix EDID (program nie wymaga instalacji)
4. w programie wybierz Tools/Extract Registry EDID
5. pojawi się okno z wyborem zainstalowanych monitorów
6. na liście powinien znajdować się twój telewizor kliknij w niego 2 razy
7. wybierz Tools/Byte Viewer
8. zapisz sobie dane z wiersza 00 kolumny 08,09,0A,0B (np u mnie są 41,0C,4E,55)
9. zamknij program

10. ściągnij sterowniki lub jeśli je masz wypakuj np. rar-em do jakiegoś katalogu
11. w katalogu do którego wypakowałś sterowniki znajdź plik nv_disp.inf
otwórz go w notatniku
12. znajdź wpis [nv_SoftwareDeviceSettings] i dodaj w tej sekcji wpis:
(HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, xx,xx,xx,xx,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00) bez nawiasów.
W miejsce xx wstaw to co zanotowałeś z EDID
13. zapisz, zamknij plik .inf
14. odinstaluj stare sterowniki potem restart kompa zainstaluj modyfikowane sterowniki wybierając setup.exe w katalogu gdzie je wypakowałeś.

Teraz komputer nie będzie wysyłał informacji o audio w hdmi i powinno zadziałać połączenie analogowe jack->rca.
Ja jednak chyba bym próbował z tym kabelkiem SPDIF, mniejsza plątanina kabli między kompem a LCD no i cyfrowy dźwięk.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
PS. sam tego nie ćwiczyłem (brak warunków technicznych) nie odpowiadam za ewentualne szkody powstałe na skutek modyfikowania sterowników ;) Aha i jeszcze jedno jeśli później będziesz instalował nowsze stery stracisz audio przez rca chyba że znowu zrobisz mod.
 

Vilmark

New member
Powiem tak , udało się i działa...... poczytałem w necie , faktycznie jest sporo problemów z kartami serii 8800GT.

Bardzo dziękuje koledze za solidną pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

maxim25

New member
Vilmark napisał:
Powiem tak , udało się i działa...... poczytałem w necie , faktycznie jest sporo problemów z kartami serii 8800GT.

Bardzo dziękuje koledze za solidną pomoc :)


to powiedz jak to zrobiłeś może komuś się przyda taka informacja
 

robertox23x

New member
maxim25 napisał:
1. pobierz Phoenix EDID Designer -> tucows.com/preview/329441
2. podłącz telewizor do komputera kablem hdmi, uruchom
3. odpal Phoenix EDID (program nie wymaga instalacji)
4. w programie wybierz Tools/Extract Registry EDID
5. pojawi się okno z wyborem zainstalowanych monitorów
6. na liście powinien znajdować się twój telewizor kliknij w niego 2 razy
7. wybierz Tools/Byte Viewer
8. zapisz sobie dane z wiersza 00 kolumny 08,09,0A,0B (np u mnie są 41,0C,4E,55)
9. zamknij program

10. ściągnij sterowniki lub jeśli je masz wypakuj np. rar-em do jakiegoś katalogu
11. w katalogu do którego wypakowałś sterowniki znajdź plik nv_disp.inf
otwórz go w notatniku
12. znajdź wpis [nv_SoftwareDeviceSettings] i dodaj w tej sekcji wpis:
(HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, xx,xx,xx,xx,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00) bez nawiasów.
W miejsce xx wstaw to co zanotowałeś z EDID
13. zapisz, zamknij plik .inf
14. odinstaluj stare sterowniki potem restart kompa zainstaluj modyfikowane sterowniki wybierając setup.exe w katalogu gdzie je wypakowałeś.

Ja zrobiłem dokładnie wg. tego i faktycznie działa :] dokładnie krok po kroku postępując doszedłem do celu także wielkie dzięki Maxim25 za pomoc. Bez tego nie wiem czy i kiedy bym sobie z tym poradził.

W wyniku zmian nastąpił kolejny problem u mnie tzn moze nie problem ale nie wiem jak to zrobić. Mam w karcie dzwiękowej kilka wyjść i chciałbym żeby z jednego szedł dzwięk na TV a z drugiego na głośniczki w kompie, bo teraz musze przepinać za każdym razem kabel jeśli chce oglądać i słuchać dzwięku na TV lub na kompie. Wkladając kabelek w inne wyjścia z karty dźwiękowej nie słychać nic. Jak to pozmieniać?Próbowałem w sofcie dołączonym do karty ale nie moge znaleźć...
 
Do góry