Problem z podłączeniem dekodera do multiswitcha

Makatka

New member
Witam.
Jako, że jestem niestety zupełnie zielona, mam kłopot z podłączeniem dekodera telewizji cyfrowej do multiswitcha. Dekoder to DASAN H662GR ( provider sygnału to Intelly) a switch to Megasat 5/8. Próbowałam podłączać kabel antenowy przez wejścia terr In i antenowe. Po podłączeniu do terr Inn telewizory nie odbierały żadnego sygnału, po podłączeniu do wejścia antenowego, jeden TV złapał sygnał, pozostałe nie. Nic z tego nie rozumiem. Nawet jak podłączyłam bezpośrednio kabel od TV z salonu do dekodera, telewizor nie znajdywał kanałów. Po ponownym podłączeniu do terr Inn kabla od anteny dachowej zwykłej, naziemna cyfrowa działa wszędzie. Co jest nie tak?? Plizzz pomóżcie bezradnej blondynce [emoji85]

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
853443407431175e5f68dc7d9c22cba5.jpg
a49946b5edca812fb01d8454245cb5c8.jpg
 
Ostatnia edycja:

Ano-2013

New member
Dasan to nie jest tuner, czy dekoder to telewizji. To xponowy ont (router do swiatlowodu)do odbioru internetu być może też telewizji w zależności od dostawcy. Jesli chodzi o antene, to zwykła naziemna z anteny nazwijamy siatkowej podłączasz do tera in, z konwertera(talerza) to te hh, vh, hl, vl. A out służa do podłączenia odbiorników, musisz mieć telewizor z wbudowanym tunerem dvbt.

Nie znam urzadzen dasan bo pracuje na Huawei, byc moze Twoj dostawca dostracza również dvbc czyli telewizje kablową. Wtedy można wpiac do tera in sygnal wychodzący z urządzenia światłowodowego i zrobić pelne wyszukiwanie telewizji kablowej cyfrowej dvbc - w tym wypadku musisz mieć łącze swiatlowodowe, kabelek z gniazdka podłaczony do tego zielonego portu.
 
Ostatnia edycja:

Makatka

New member
Dokładnie tak jest, dostawca też dostarcza TV kablową (i chyba sygnał jest skoro dioda opisana jako sygnał TV świeci się na zielono). Czyli powinnam podłączyć kabel antenowy do terr Inn ten wychodzący z boxa?
Mam łącze światłowodowe, kabelek podłączony do zielonego portu. Internet śmiga, ale z TV sobie nie radzę.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Ano-2013

New member
Tak kabel antenowy z routera do tera in. Na telewizorach wyszukiwanie telewizji kablowej. Np na samsungach jest to ustawienia/nadawanie/strojenie/jako antena wybierasz kabel, typ sygnalu cyfrowy/ wyszukiwanie musisz zaznaczyć pelne chyba ze masz pod ręką gdzies liste kanłow lub umowę to tam zreguly podają parametry do szybkiego wyszukiwania kanałów. W tv kabel ze switcha musi być w ant in wpięty męską koncowką (nowsze tv posiadaja tez wkręcana ale to słuzy do dvb-s satelity)
 

Makatka

New member
W jednym TV jest tylko karta dekodującą, w reszcie powinien być sygnał cyfrowej naziemnej. Może faktycznie coś źle wyszukuję w telewizorach.

Mi do tej pory cała instalacja działa z tym multiswitchem, bez problemu odbierałam naziemną cyfrową. Wcześniej miałam dekodery cyfry i Polsatu, też działało wszystko bez problemu. Antena satelitarna, jak widać na fotce, ciągle jest podłączona. Tylko próba wpięcia boxa od Intelly to porażka. Żaden TV nie znajduje kanałów. No coś źle robię na bank. I nie mam pomysłu co.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Ano-2013

New member
Wiele kablówek ma pakiet podstawowy niekodowany(można go rozgałęziać na wiele odbiornikow) Wiec na pozostałych być może będzie działać ale mniej kanałów, jeśli ma być tylko na tym jednym to antene zostawiasz z dachu wpieta w terra in, a z routera bezposrednio w dany telewizor. Chociaż ja bym spróbował, bo na tym polega zaleta kablówki ze maja w pewnym sensie darmowy multiroom. Z drugiej strony jeśli moja pomoc Ci nie wystarczyła, zgłoś brak tv przyjadą za jakąś symboliczną opłatą.
 
Ostatnia edycja:

Makatka

New member
Jestem tego samego zdania, mówiono mi, że powinno działać tak, że kablówka na tym z kartą, na reszcie kanały z naziemnej bez problemu przez boxa.

Może powinnam zupełnie odłączyć wszystkie te pozostałe 4 kable z anteny satelitarnej? Możliwe, że powodują jakiś konflikt?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Ano-2013

New member
Jestem instalatorem, więc wiem o czym mówię.
Pierwsza opcja - z onta(routera) bezposrednio do tv w którym jest modul ci, a z anteny dachowej do terra in i na pozostałych tv masz naziemna. (Ta opcja pewnie zadziała na juz wyszukanych kanalach)

Druga opcja z onta do terra in i wyszukujesz wszędzie tv kablową. To bardzo ważne, jak masz telewizor lub dekoder tylko z dvbt (czyli telewizje naziemna) to nie będzie działać, obowiązkowo w menu tv trzeba zaznaczyć wyszukiwanie telewizji kablowej).
Podałem Ci wszystko na tacy, jeśli to Ci nie wystarczy ptoponuje w danej firmie zgłosić awarie (brak odbioru telewizji) przyjadą technicy zrobią to w 5min i naliczą symboliczną opłatą.
 
Ostatnia edycja:

Makatka

New member
Ok. Rozumiem. Już te opcje próbowałam wszystkie, ale spróbuję jeszcze raz. Dziś już pewnie nie, ale jak mi się uda bądź nie, dam znać.
Dzięki serdeczne [emoji4] choć już tracę wiarę, że ogarnę.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Makatka

New member
Jest progres, bo TV znajduje mi 76 kanałów... Ale wyrzuca komunikat Common interface Slot 1 error message No access (3)...czy to znaczy, że nie mam odblokowanej TV u providera?


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry