Problem z podłączeniem amplitunera z TV

tymoteuss

New member
Witam,

Poddałem się więc proszę o poradę z podłączeniem amplitunera do TV.

sprzęt:
TV-SAMSUNG UE65MU6179UXZG
Amplituner - Pioneer vsx-322
Dekoder -Ultrabox + (Canal+)

Wcześniej ze starym dekoderem miałem podłączony dekoder do amplitunera a ten do TV. Wszystko ładnie działało. Mogłem obsługiwać wszystko pilotem z TV. Wszytko połączone HDMI.
Ostatnio wymieniłem dekoder na Ultrabox +. Wszystko podłączone jak wczesniej. Oczywiśćie zrobiłem w TV instalację nowego sprzętu. Jednak tutaj był już problem z obsługą wszystkiego jedym pilotem. Ale nie to jest najważniejsze.
Mój amplituner nie ma możliwości przesyłu sygnału UHD także postanowiłem podłączyć dekoder bezpośrednio do TV i osobno amplituner do TV. Wszytko połączone jest kablami HDMI.
W apmlitunerze ARC jest włączone. Kabel HDMI podłączony jest do portu ARC w TV a w amplitunerze do wyjścia OUT(próbowałem z innymi też).
Dekoder podłączony jest bezpośrednio do TV przez HDMI.
Oczywiście sprzęty zainstalowane osobno w TV.
Niestety dźwięk nie działa w kinie domowym tylko w TV. Nie ważne czy źródło jest dekodera czy z TV (np.Netflix).
Jak włączę amplituner to dźwięk na chwile cichnie tak jak by chciał się połączyć. W ustawieniach TV źródło dźwięku mam TV i na chwilę pokazuje się kino domowe HDMI po czym zaraz znika. Pojawia się tak co jakis czas. Wtedy dźwięk w TV każdorazowo na chwilę zanika. Oczywiście kable HDMI posiadam dobrej jakości.

Zależy mi na podłączeniu HDMI w taki sposób, że po włączeniu TV i dekodera dźwięk jest z TV po włączeniu amplitunera przełączy sie na kino domowe.
Ktoś pomorze bo mi się już cierpliwość skończyła.
pozdrawiam
 
Do góry