Problem z płytą BD-RE

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Mam nadzieje, że piszę w dobrym dziale.

Chodzi o problem z płytą Blu-ray wielokrotnego zapisu Panasonic BD-RE 50GB. Chodzi o to, że płyta nie jest w ogóle widziana w odtwarzaczu Blu-ray (konsola PS3). Tzn na początku po nagraniu kilku filmów wszystko było ok do czasu aż nie skasowałem nośnika w programie ImgBurn. Co ciekawe płyta jest widziana w napędzie w kompie i odtwarzana. Nie działa tylko i wyłącznie na odtwarzaczu stacjonarnym. Z konsolą wszystko ok, gdyż wszystkie inne filmy DVD i Blu-ray odczytuje bez problemu. Kłopot tylko z tą BD-RE.

Jakieś pomysły macie? :)

Z góry dzięki za pomoc.
 

behemot

New member
Problemem może tu być po prostu brak zamkniętej sesji . Zamknij sesje i sprawdź raz jeszcze. (przed procesem wypalania sprawdź czy opcja dysku multisesyjnego jest aktywna, jesli tak to wyłącz ją )
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Wypalam już chyba 4 raz. To program wszystko kończy. Wyskakuje info o pomyślnym zakończeniu, wysuwam płytę i wszystko. Łapię się już wszystkiego. W pełni kasowałem nośnik w Nero 10, trwało to 90 min i po nagraniu i tak PS3 nic nie widzi. Szkoda bo płyta 70 zł mnie kosztowała a po 3 nagraniach jest mi powoli bez użyteczna jeśli tego nie naprawię...

Może to istotne lub nie, ale płyta na poczaku po nagraniu miała różne odcienie, ciemniej/jaśniej w zależności jaka objętość filmu, teraz po wypaleniu tego nie widać w ogóle.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jak masz możliwość to skasuj płytke na innym kompie z inna nagrywarką, ja tak kiedys miałem z płyta dvd-rw i pomogło, a czemu tak sie dzieje to nie mam pojecia, złosliwosc rzeczy martwych:)
 

mataman

New member
Bez reklam
W jakim udf nagrywasz? Powinno byc co najmniej 2.5, z automatu przeważnie jest ustawione niżej. Podstawowa sprawa to olać nero, tylko imgburn.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Sęk w tym, że nie mam znajomego co ma napę Blu-ray.

A UDF wiem, że musi być 2.5 i tak mam od zawsze ustawione.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Panowie już po problemie. Wina stoi po stronie ImgBurn no i Nero 10, który też sobie nie radzi z pełnym kasowaniem!

W opcjach ImgBurn trzeba ODZNACZYĆ Prefer format Without Spare Areas. Później pełne kasowanie i płyta wraca do życia!

imgburn.png




PS3 ją widzi i odczytuje. A już się zawiodłem na Panasonicu i chciałem go wyrzucić do kosza :D
 
Do góry