Problem z pilotem w LG 47la660s

YorickG

New member
Witam, chciałem się zorientować czy ktoś miał podobny problem (chyba że to norma) z pilotem magic remote. Wyłączanie tv działa bez problemu. Natomiast gdy próbuję go uruchomić muszę 2 razy nacisnać przycisk ON/OFF.. czasami nawet 3 razy i dopiero startuje tv. Normą są dwa kliknięcia. Czy działa on jak pad z ps3 że się wyłącza? Wiem że start jest sterowany Ir. Parowałem go na nowo i bez zmian. Trochę to irytujące. Nie wiem czy to jest na reklamację telewizor jest u mnie od paru dni i nie chce go wysyłać na serwis.
 

dmk84

New member
Podepnę się pod temat
Ostatnio również mam problem ze swoim MagiRemote!
Problem polega na tym że Magic się zawiesza! Raz działa raz nie! Podczas zmiany kanału trzeba kilka a nawet kilkanaście razy klikać żeby zareagował,jak się zwiesi to można kółkiem zakręcić się na śmierć-pomaga jedynie wyjęcie i włożenie baterii! Wczoraj zmieniłem baterie i bez zmian! Podczas klikania na jakikolwiek przycisk pilot niby reaguje po za każdym razem zapala się czerwona dioda i już sam nie wiem czy jest to wina samego pilota,modułu sterującego(ten podłączany z tyłu do usb-mam la640) czy TV.Magica resetowałem i parowałem już kilkakrotnie i nic to nie dało!
Miał już ktoś podobny problem!?:-(
 

YorickG

New member
Hey ja podobnie. Parowałem zrobiłem restart fabrycznych ustawień tv. Jest lepiej ( i tak maja podesłać pilota do 14 dni). Zastanawia mnie czy nie ma na to wpływu że miałem ustawione inne urządzenia na tego pilota ale to raczej nie to. W twoim przypadku sprawdziłbym czy nie ma konfliktu np z routerem obok tv. Czytałem ze Magic nadaje na tej samej częstotliwości. W instrukcji jest taka informacja.
 

dmk84

New member
Co do routera to stał on cały czas pod samym tv wraz z innym sprzętem i wcześniej nie zauważyłem aby coś kolidowało.Aktualnie(po wymianie szafki rtv) wszystko wylądowało na półkach pod blatem i pod tv nie stoi już nic! Ale i tak jeszcze coś pokombinuję.Zastanawiam się czy wpływu na całą tę sytuację nie miał podpięty moduł od myszki bezprzewodowej!!! Długo tam tkwił bo zupełnie o nim zapomniałem!!! Już jest wyjęty ale może potrzebny jest powrót TV do ustawień fabrycznych!? Pokombinuję jeszcze trochę a jak nic to nie da to dam na gwarancję-dobrze że jest w zapasie zwykły pilot HE HE
 

dmk84

New member
Pilot Magic trafił do servisu za pośrednictwem sklepu i pani za ladą pochwaliła się że miała już kilka reklamacji tych pilotów i niby LG wymienia na nowe! Zobaczymy za kilkanaście dni co z tego wyniknie! Skoro tak ludzie je reklamują to chyba nie są one do końca dopracowane! :-?
 
Do góry