problem z Philips 7007 - dźwięk, włączanie i wyłaczanie

blejdd

New member
Witam,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc w uruchomieniu dźwięku z tv w trakcie przeglądania youtube na amplitunerze.

Posiadam amplituner harman kardon avt 165 i do niego jest podłączony dekoder nc+ (hdmi) oraz tv po arc również hdmi. Do zeszłego tygodnia gdy włączałem na tv youtube chcąc posłuchać muzyki, dźwięk normalnie odpalał się na amplitunerze i mogłem słuchać. Parę dni temu zauważyłem jednak, że youtube w moim tv uległ zmianie (zmiana wizualna - prawdopodobnie po jakiejś aktualizacji) i gdy teraz włączam jakiś teledysk na youtube to nie mam głosu na kinie domowym.

Głośniki w tv są odłączone i wyłączone w menu (włączona opcja bodajże easylink)

Gdy włączam na tv funkcję smart i przechodzę do youtube, to amplituner przełącza się w tryb TV i zawsze był dźwięk... teraz jednak go nie ma.

Ponadto męczy mnie często wyłączanie i włączanie amplitunera... nie wiem czy to kwestia jakiegoś zakodowania pilota czy coś, ale np. z reguły nie mogę wyłączyć amplitunera przyciskiem OFF albo włączyć ON, tylko muszę wpierw nacisnąć przycisk AVR lub np. HDMI2 i wtedy dopiero OFF. Tak jakby była jakaś blokada. Druga sprawa, że gdy wyłączam tv pilotem od tv, to amplituner od razu wyłącza się razem z tv, ale w drugą stronę już nie działa przy włączaniu. Muszę włączyć tv pilotem od tv a amplituner naciskając np. HDMI2, bo przycisk ON nie działa. Czasami dzieje się tak, że włączę tv, a następnie amplituner i po włączeniu amplitunera tv się wyłącza i trzeba go włączyć jeszcze raz.

Wie ktoś może co jest odpowiedzialne za taki stan rzeczy? Nie ukrywam, że sprzęt za tyle kasy, a irytuje strasznie i żona czasami nie potrafi sobie z tym poradzić...


Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi który postara Ci się pomóc.
 

8crusher7

New member
"Ponadto męczy mnie często wyłączanie i włączanie amplitunera... nie wiem czy to kwestia jakiegoś zakodowania pilota czy coś, ale np. z reguły nie mogę wyłączyć amplitunera przyciskiem OFF albo włączyć ON, tylko muszę wpierw nacisnąć przycisk AVR lub np. HDMI2 i wtedy dopiero OFF. Tak jakby była jakaś blokada. Druga sprawa, że gdy wyłączam tv pilotem od tv, to amplituner od razu wyłącza się razem z tv, ale w drugą stronę już nie działa przy włączaniu. Muszę włączyć tv pilotem od tv a amplituner naciskając np. HDMI2, bo przycisk ON nie działa. Czasami dzieje się tak, że włączę tv, a następnie amplituner i po włączeniu amplitunera tv się wyłącza i trzeba go włączyć jeszcze raz."

Czesc,

Moglbys napisac jak sobie poradziles z tym problemem? Mam takie same objawy, na moim zestawie philips 42pfl6007k + HK/avr158

Dzieki z gory
 
Do góry