Problem z Philips 46PFL4208H.

caschvip

Member
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jakieś 2 tygodnie temu zakupiłem telewizor Philips 46PFL4208H. Po instalacji najnowszego oprogramowania zauważyłem, że na ekranie pojawiły się pionowe szare pasy, które są dość widoczne podczas oglądania meczy piłkarskich. Dodam, że teraz zaczynam je widzieć prawie na każdym kanale. Czy efekt pionowych szarych pasów mógł powstać po aktualizacji oprogramowania czy to po prostu zbieg okoliczności?. Czy taki efekt jest podstawą do zgłoszenia telewizora na gwarancję?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz tak krótko to poproś o wymianę w sklepie o ile masz jeszcze karton.
Ale czy aby na pewno nie było ich wcześniej i dopiero później zobaczyłeś , czy faktycznie się dopiero pojawiły.
 

caschvip

Member
Jestem wyjątkowo wrażliwy na wyświetlany obraz z telewizora. Gdyby od samego początku ten efekt by występował na pewno bym to zauważył. Co do zwrotu, raczej bym na to nie liczył. Od zakupu minęło dokładnie 17 dni.
 

caschvip

Member
Wczoraj wieczorem zrobiłem aktualizację telewizora. Ku mojemu zaskoczeniu telewizor zredukował efekt bandingu o około 80%. Ciemne pionowe smugi nie są już prawie zauważalne. Dodam, że żaden parametr nie został zmieniony. Czy to możliwe, że aktualizacja coś poprawiła czy to po prostu czysty przypadek?.
 
Do góry